Skocz do zawartości

Guiding


Pabblo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dla mojego sprzętu TV101 + SPHINX szukam kompletu urządzenia guidującego.

Co polecacie ? Czy rubinar 5,6/500 który posiadam będzie dobry ? jak osadzić go wraz z apo na montażu ?

Czy TOUCAM będzie odpowiedni w połączeniu z rubinarem ? Jaki soft użyć. Może kupić jakiś achromat i osadzić go na pleckach TV ?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogniskowe teleskopu i guidera powinny być zbliżone, a u Ciebie tak właśnie jest,

więc wygląda na to, że musisz tylko ściągnąć drivery ascom, upgrade firmware'u do montażu, połączyć to kabelkami, zainstalować jakiś program do guidingu np. GuideDog i działać

więcej znajdziesz tu: http://enzerink.net/peter/astronomy/pages/sphinx.htm

i tu: http://enzerink.net/peter/astronomy/pages/ascomsphinx.htm

 

guidera możesz zamocować do teleskopu na piggyback'u za pomocą najlepiej jakiejś niskiej głowicy foto, (ideałem byłaby z mikroruchami), albo obejm które bedą większe od tubusa guidera, a mające śruby do mocowania (podonie jak szukacz i śrubami mamierzać gwiazdkę do guidowania, albo też robiąc dovetaila przy montażu w kształcie krzyżaka, czyli obie rurki na wspólnym tailu prostopadle do osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubinarek + toucam w połączeniu z SPHINXEm który ma wejście autoguidingu może automatycznie kręcić montażem na gwiazdkę prowadzącą ? Żart ?

Wydaje mi się że nowsze wersje kamer SBIG z podwójnymi chipami lub kamerki SE posiadają taką możliwość a nie sprzęd za 700zł.

Jak to połączyć w takim razie ?

rubinar - kamera - laptop - montaż ?

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie mał Laptopa to poleciłbym Ci ST4... Czyli kompletny guider za około 2000zł

 

ST4 mozna dostac w tej cenie??? Ja w sumie nie mam laptopa więc byłoby to rozwiązanie, tylko jak się on sprawuje w porównaniu do guidowania webkamerką i guidemasterem czy dogiem.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST4 mozna dostac w tej cenie??? Ja w sumie nie mam laptopa więc byłoby to rozwiązanie, tylko jak się on sprawuje w porównaniu do guidowania webkamerką i guidemasterem czy dogiem.?

On sie sprawuje nieźle od 15 lat... nawet na Mount Palomar... :rolleyes:

W życiu nie przesiadłbym się na kompa... szczególnie zimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.