Skocz do zawartości

Być może keylogger...


Dawid K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, najprawdopodobnie złapałem keyloggera albo inne świństwo :huh: . Jak złapałem - dostałem od znajmoych link, którego jak sie okazało wcale nie wysyłali (pewnie hack). Co do jakiegoś wirusa to chyba raczej nie mam - zarówno avast jak i ad-adwere nic nie pokazał (no ten drugi pierdolki same). Teraz moja pytanie - jakim programem mogę go wykryć i usunąć :helo: ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jeden sposób... i z niego korzystam.

Są to dwa programy: HiJackThis 1.99.1 i Silent Runners.

 

Są to programy, które tworzą Logi z usługami uruchomionymi na kompie, następnie takie logi umieszcza się na stronie

 

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showforum=99

 

I bardzo mądra Pani (Picasso) która tam urzęduje mówi co jest źle, jakie wirusy i inne śmieci się w naszym kompie znajdują. Mówi również jak je usunąć. Wato poczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... ja używam właśnie Kaspersky'ego i SpySearch & Destroy i jak mam ten zestaw nie miałem problemu z wirusami, trojanami i innymi syfami choć neta mam już blisko 2 lata...

 

Moim zdaniem zaletą Kaspersky'ego jest to, że skanuje ściągane-kopiowane pliki w locie nie pozwalając zainfekowanym plikom na zapisanie na dysku. Na słabszych kompach może mieć to wpływ na prędkość kopiowania, ale nie jest to jakoś bardzo zauważalne.

 

Wadą natomiast to, że jest bardzo pamięciożerny i na słabszych kompach może to przeszkadzać.

Edytowane przez slawak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś chce zupełnie legalnego i darmowego Kasperskiego, tylko w trochę innym opakowaniu (ten sam silnik i sygnatury, tylko odrobinę mniejsza funkcjonalność, wersja o nazwie AVS dla AOL), może znaleźć go tutaj: http://www.activevirusshield.com

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! Pomyslowosc roznosicieli robakow siega zenitu!

Wyszukuja potecjalne ofiary z ksiazki gg i wysylaja jej nie link, tylko samego wirusa! Wyglada to jak mojedyncza spacja, w rzeczywistosci jest to wirus. Sam otrzymalem takiego trojana! Na szczescie mniej szkodliwego(spowalnial gg ). Kaspersky go nie wykryl przy przeslaniu, dopiero po przypadkowym skanie dysku C znalazlem drania, siedzial jak byk w gg! To nie koniec hitow gg, 2krotnie sciagalem nowe gg i zawsze bylo zainfekowane <0o> :o . Zdaje mi sie, ze gg nie jest juz tak bezpieczne jak kiedys. I niestety musze przyznac, ze najlepszym sposobem na bezpieczne gg jest niestety panda :szczerbaty: (strasznie spowalniajaca kompa).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gg nigdy nie bylo bezpieczne i na tle innych IM wypada bardzo (ale to bardzo) slabo.

najlepszym sposobem jest uzywanie alternatywnego klienta. niewiem jakie sa dostepne na windowsie, ale ja na linuksie uzywam Kadu i jest duzo duzo lepszy od normalnego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrywanie wirusa w gg.exe to false alarm, więc kazoman, nie dramatyzuj. Chociaż faktem jest, że gg jest samo z siebie niebezpieczne jeśli klika się w różne przesyłane linki (choćby sprawa tego brico-ok.com/ja_woll.php, czy jakoś tak to szło, instaluje rpcc.dll w Winlogon Notify) :P Pod windę jest dobra Miranda albo Konnekt, jeśli chodzi o alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(choćby sprawa tego brico-ok.com/ja_woll.php, czy jakoś tak to szło, instaluje rpcc.dll w Winlogon Notify) :P

 

I właśnie o wilku mowa :P odrazu przypomne, że wysłał mi to kolega(jak sie okazało pozniej zhackowany), a ja nieświadomie otworzyłem. Mógłbyś przybliżyć dokładnie co dokładnie mogłem sobie zafudnować :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnych linkow oczywiscie nie powinno sie klikac ... to retoryczna sprawa. Niestety tak jak w necie otwieraja sie czasami mimowolnie jakies okna tak ,,specjalisci,, potrafia wysylac ci takie rzeczy na gg i nawet o tym nie wiadomo! Na szczescie zapora i antywiry skutecznie odpieraja ataki takich natretow(choc nie zawsze).

Fakt faktem nic co jest wirtualne nie jest stale i tak czy inaczej ktos lub cos moze to zniszczyc, zdezintegowac, ukrasc itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.