Skocz do zawartości

Teleskop celestron C8N


Kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic teleskop celestrona C8N :banan: lecz chcialbym uslyszec opinie od osob ktore go uzywaja i czy naprawdę WARTO :Salut::Salut:

 

POZDRAWIAM i prosze o pomoc

KOPERNIK

 

Warto.

 

Aczkolwiek teraz masz wybór wiekszy niz rok temu i mozesz przebierać. Alternatywą mógłby byc SkyWatcher 200/1000 na HEQ5 z Dfoto (ni cholery nie moge znależć ceny), ten sam SW ale na EQ5 z DO (praktycznie ta sama cena) i Bresser N203 z AK lub fotoclassica (ta sama cena).

 

Osobiscie rozgladał bym się albo za C8N albo za Syntą ale na HEQ5. C8N to juz klasyk. Wielokrotnie sprawdzony w boju, zawsze wychodził obronną ręką.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM

 

Chce kupic teleskop przede wszystkim do DS-ów

Aby był dobrej klasy. Przeznaczam 2200zl

Pomozcie jakiej firmy wybrac bo gubie sie w calym tym gąszczu ofert :unsure::unsure:

 

 

Mam na uwadze celestron C8n ale nie wiem czy dobrze mysle!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...5d3fdc45de84a4e

 

 

POMOCYYY!!!!!!!!!!!!!! :notworthy::notworthy::notworthy:

 

 

POZDRAWIAM KOPERNIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Chce kupic teleskop przede wszystkim do DS-ów

Aby był dobrej klasy. Przeznaczam 2200zl

Pomozcie jakiej firmy wybrac bo gubie sie w calym tym gąszczu ofert :unsure::unsure:

Mam na uwadze celestron C8n ale nie wiem czy dobrze mysle!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...5d3fdc45de84a4e

 

 

POMOCYYY!!!!!!!!!!!!!! :notworthy::notworthy::notworthy:

POZDRAWIAM KOPERNIK

Moze najpierw powiedz jakie warunki masz do lukania,czy bierzesz pod uwage dobsona,Czy masz mozliwosc transportu itp :D:Beer::Beer:

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj :rolleyes:

Jak do DS'ów to jak najwieksze lustro.Zamiast C8-N wybrałbym Synte 10" ze zwierciadłem PYREX'u.Mnie by to odpowiadało bo mam warunki na takie obserwacje.Jesli Ty mieszkasz w bloku i jeszcze gdzies na pietrze wysoko no to mogą być trudności z noszeniem rury :szczerbaty:

 

Jesli jeszcze ciekawi Cie astrofoto to juz dobson raczej odpada.Jeszcze bedziesz musiał dokupić okulary jakies fajne ale to z czasem...

 

P.S. nie musisz pisać tak dużej ilości znaków zapytania,bo rzuca sie to bardzo w oczy i moze paść stwierdznie że jestes w goracej wodzie kapany :szczerbaty::Beer:

 

Przemyśl sobie na spokojnie z tym telepem,bo jak dla mnie to szkoda byłoby zbyt pochopnie taka kase wydać :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze najpierw powiedz jakie warunki masz do lukania,czy bierzesz pod uwage dobsona,Czy masz mozliwosc transportu itp :D:Beer::Beer:

 

Pozdrawiam :Beer:

 

 

 

 

To bedzie moj drugi telep do tej pory mialem astar 900/114. on mi juz nie wystarcza chcialem kupic cos dobrego mysle tez o astrofoto ale najbardziej zalezalo by mi na obserwacjach wizualnych

Chcialem przeznaczyc na dobrej klasy teleskop ok 2500zl ale chyba to za malo oczywiscie moge uskladac wiecej

Nie wiem własnie o jakim teleskopie myslec i jakiej firmy

Nie chce wydac pieniedzy na byle jaki sprzet

Mieszkam na wsi mam ciemne niebo wystarczy ze wyjde za dom

z tym nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.