Jump to content

Hans

Moderator
 • Content Count

  10,279
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hans

 1. Problem jest. Obok celebrytow itrzeba by wyslac zwyklych idiotow gotowych robic z siebie widowisko. A pod takich na castingach moga im sie podszyc kumaci zafiksowani na opuszczenie ziemniaka. Slabe show na takich, kasa moze sie nie zbilansowac.
 2. Proszę uzupełnić cenę. W przeciwnym wypadku ogłoszenie zostanie usunięte. Moderator.
 3. Limit postow jest calkiem skutecznym narzędziem. To wbrew pozorom pieknie widac, jak ktos generuje tresci tylko po to by nabic licznik. Jestem przekonany, ze nie umknie to oczom czytajacych, a ja nie beede mial oporow by takie boostowanie licznika wystudzic urlopem. Btw, przepraszam wszystkich za ostatnie przerwy w regularnym sprzątaniu gieldy, na bosaka po wulkanie latam, a tu slabo z netem. Pozdrawiam.
 4. Prosze uzupelnic cene wystawionego towaru. W przeciwnym wypadku, ogloszenie zostanie usuniete. Moderator.
 5. Prosze zaoznac sie z regulaminem giełdy, przed umieszczeniem kolejnego wpisu. Ost +1, tym razem bez restrykcji. Moderator
 6. Panowie, gielde obowiazuje regulamin. Jest tam paragraf o wpisach nie majacych bezposredniego powiazania z oferowanym sprzetem. Moderator.
 7. Negocjacje proszę via PW. Moderator.
 8. "Obiektyw pochodzi bezpośrednio z Kanady; sprowadzony został przez Śp. Janusza i jest to obiektyw którego jakość przewyższa znacznie jakość nowszych sprzętów z masowych produkcji" Czy kupujący otrzyma jakikolwiek dowód potwierdzający to twierdzenie? Pozdrawiam.
 9. Spam oznacza osty. Kumulacja ostów oznacza restrykcje. Upraszam o rozsądek. Moderator.
 10. Restrykcja: urlop User: Ekolog Powód: Spam Kumulacja punktów oznacza urlop.
 11. To moze ja zdolam wyjasnic w sposob przystepny, na przykladzie. Masz stolarza ktory robi stoly.Recznie, od desek po finalny produkt. Jedna decha ma seka tu, druga ma dwa w innym miejscu, jeszcze inna sloje biegnace pod innym katem. Hebluje recznie, moze miec nawet rozne narzedzia. Czy to oznacza ze nie zrobi dwóch identycznych stolow? Tak. Czy to oznacza, ze nie zrobi bardzo wielu podobnych stolow? Nie. I tu masz podobnie, rozne czynniki roznie wplyna na procesy ewolucyjne, to jakie rozwiazania i kedy sie pojawia i czy dadza podobny czy rozny wynik posredni lub koncowy. Nie musisz miec pierdyliarda identycznych czynnikow wejsciowych, sil boskich lub demonicznych, ingerencji obcych itp. by w ktoryms momencie nie osiagnac planety bardzo podbnej do tej na ktorej zyjemy... lub kompletnie odmiennej a zywej. Pozdrawiam.
 12. Upraszam o przemyslane wpisy w dyskusji jesli decydujecie sie na zbaczanie w kierunkach religijnych. Moderator.
 13. Jesli usatysfakcjonuje wypożyczenie by przeczytac i oddac to odezwij sie na pw Pozdrawiam.
 14. Generalnie, największy sens ma uciekanie jak najdalej od miasta w kierunku południowym. Wtedy łuna niszczy najmniej ciekawe rejony. 30km dystansu to juz odległość gdzie łuny lokalne mają podobny wpływ na niebo co łuna Wawy. Pozdrawiam.
 15. Kolego Meiser, prosze zmienic schemat aktywnosci na AP. Kolejne zgloszenie, czy to wywolane trescią wpisow, czy to ich formą, zakonczy sie ponownie restrykcjami. A czym jest seeing proponuje sie zapoznac chocby z wikipedią (tą angielską dla scislosci) https://en.wikipedia.org/wiki/Astronomical_seeing Pozdrawiam.
 16. Isset, jazdy portfelowe to sie zaczna dopiero jak wchodzac glebiej w jakis temat (najniebezpieczniejsze sa wbrew pozorom te bardziej science niz astrofoto), zaczniesz odbijac sie od barier nie wlasnego warsztatu czy wiedzy, a parametrow materialu niezbednych do przekroczenia progu np rozdzielczosci osiaganego widma, czulosci sensora dla egzotycznej dlugosci fali, poziomu s/n, liniowosci rejestrowanego sygnalu, specyfiki szumu, itd. Koszt wlasnego obserwatorium staje sie... prawie pomijalny przy cenach pozostalych klockow. A, i jeszcze jedno, to juz nie bedzie bariera tylko kasy, klopot bedzie z samym zdobyciem danego klocka w ukladance, nieba pod ktorym ten klocek ustawisz, wydajnosci kompow zaprzegnietych do analizy, dostepnosci programisty kumajacego choc troche czego ty do cholery chcesz pierdzielac o filtrach waterfalla czy automatycznym stawianiu markerow w zaleznosci od poziomu bledu pomiarowego. Eh najnajczesciej to sie konczy tym, ze finalny projekt nigdy nie doczekuje docelowego setupu. Przyczyna sa takie blachostki jak szybszy postep techniczny niz przyrost twojej zdolnosci kredytowej, co demoluje wstepne zalozenia projektu, bo zmienily sie bariery np sensorow dostepnych na rynku dla szarego odbiorcy, przypadki typu, no i nie zdążyłem, wystrzelili tego nowego satelite zanim wystrugalem setup i pozamiatane juz jest, czy kurna, musialem dom rozbudowac Pozdrawiam.
 17. Rozumiem, że wystawiony okular nie jest już dostępny. Zamykać? Pozdrawiam.
 18. Dodaj prosze jakies fotografie oferowanego sprzętu. To bardzo pomaga. Pozdrawiam.
 19. To nie jest punkt widzenia jedynie kolegi ZbyTa. Mogę się pod nim podpisać obiema rękami. Generalnie wątek był skazany na scenariusz w którym zalety światłosilnych achromatów w oczach ich fanów zostaną wyeksponowane poza granice realnych możliwości, co oczywiście spotka się z próbą sprowadzenia na ziemie i mniejszym lub większym poluzowaniem samokontroli emocji. ZbyT nie ma problemu z tłumaczeniem w takiej atmosferze, ale wiele osób ma i po prostu się nie odzywa. Ilość sensownych odpowiedzi ogranicza także szum generowany przez takie posty jak wpisy Ekologa o jasnych jak słońce wyborach. Stąd mylne przekonanie, że ZbyT prezentuje jedynie własne poglądy. Małe refraktory są fajne bo są fajne i małe a nie dlatego, że są dobrymi teleskopami. Upraszam o wpisy oparte na własnych doświadczeniach oraz faktach. W miarę możliwości obiektywne. Pozdrawiam.
 20. Nie wypatrzyłem jakoś, ale może po prostu przegapiłem. Pytanie o sens plandeki dostaje natychmiastową odpowiedź gdy tylko przypomnicie sobie ile razy w trawie szukaliście pod montażem śrubki / dekielka / fltra / baterii / tego cholernego kabelka ... itd. Pozdrawiam.
 21. Upraszam o komentarze bez złośliwości. Tak wiem, że wkrętarka na giełdzie astro to dosyć zaskakująca oferta, niemniej nie narusza to wprost regulaminu. Pozdrawiam.
 22. Generalnie, to czysty okular będzie lepszy niż dodatkowe szkło. Oczywiście mówimy o sensownym szkle (LVW do takich zaliczam) Jak jednak pozwala portfel, to poszedłbym w takie rozwiązanie: http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/products/binoculars/scope/xw/index.html Pozdrawiam.
 23. A wcześniej info na PW w czym problem. Proszę nie ciągnąć offtopa. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.