Jump to content

Hans

Moderator
 • Content Count

  10,305
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hans

 1. Regulamin Gieldy AP nie dopuszcza ogloszeń w formie licytacji. Proszę podać cenę oferowanego przedmiotu lub ogłoszenie zostanie usunięte. Moderator.
 2. No to zamykamy na AP. Regulamin nie dopuszcza wystawiania ofert obecnych na serwisach aukcyjnych. Pozdrawiam.
 3. +5 ostów i kilka dni urlopu userze Fepyxya. Moderator.
 4. to popaczy https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/B215DF5968A78AE680257796002FEFA4/$File/LMX GREASE.pdf Przenosze do dyskusji o sprzecie. Pozdrawiam.
 5. Ogłoszenie bez podanej ceny narusza regulamin giełdy AP. Proszę uzupełnić. W przeciwnym wypadku ogłoszenie zostanie usunięte. Moderator.
 6. Sugeruje jednak wstawic fotki pogladowe. Pozdrawiam.
 7. Proszę uzupełnić cenę w ogłoszeniu. Moderator.
 8. Negocjacje cenowe proszę na PW z wystawiającym. Pozdrawiam. Moderator.
 9. Adam, upewnij sie z prawnikami, jaki wplyw zmiana statusu na fundacje bedzie miec (o ile) na gielde jaka mamy na forum. Pozdrawiam.
 10. Ale wiecie, że to troche jak z egzoplanetami "Nie dasz rady bez 50-cio calowego RC.", "To są dokładności na poziomie najlepiej milimag, kamerką ze sklepu nie ogarniesz". "Nikt tego jeszcze nie zrobił, co ty z tym pituteleskopikiem w garażu chcesz zrobić?" A potem po kilku dniach rycia za efemerydami po prostu robisz pierwszą amatorską rejestracje Nic tak nie uczy jak dopadnięcie pierwszego widma i przerycie sie przez soft. Mozolna analiza, padanie na ryj na własnych błędach Najtańsze błędy wbrew pozorom są ciągle na star analyser 100. A co ciekawe, to maleństwo pozwala osiągnąć znacznie więcej niż się wydaje. Do tego jest hmmm... jak to powiedzieć... lompatybilne z amatorskim światem. Dobry przykład na przewrotną prawdziwość durnego kawałka "Moja honda, szybsza niż wygląda" Pozdrawiam.
 11. Mozna recznie, mozna softem. Navet Maxim od biedy zrobi ci krzywą. Wiecej o softach konkretnych i jak je "klikać" możesz odkopac z materiałów które podlinkowałem wyżej. Pozdrawiam
 12. hmmm... niby nie wypada linkowac na pałe do wlasnego, ale na pewno sie przyda kazdemu wchodzącemu: http://astroamator.com/index.php/spektrometria/na-nieznanych-wodach http://astroamator.com/index.php/spektrometria/siegajac-po-widmo http://astroamator.com/index.php/spektrometria/spektrometr-na-poczatek http://astroamator.com/index.php/spektrometria/latwo-o-blad-kalibracja-widma To w sumie opis dojscia do poziomu spektrum absorbcyjnego na obiektach o jasnosci poniżej 10mag i dokładności 8.3 angstrema na pixel (!). Jest to wszystko na AP, ale w formie wątków - dyskusji, w linkach kondensat. Pozdrawiam.
 13. to: https://www.astroshop.pl/obserwacja/cambridge-university-press-ksiazka-spectroscopy-for-amateur-astronomers/p,55026#tab_bar_0_select stare, ale must have dla kazdego chcacego wejsc glebiej. No i AAVSO materialy: https://www.aavso.org/spectroscopy-observing-section i forum: https://www.aavso.org/forum/5011 Pozdrawiam.
 14. @Adam_Jesion, daj znac please jak pojawia sie wspominane dodatkowe opcje na mniej lub bardziej wirtualne towary. Z pewnością wesprę AP. Pozdrawiam.
 15. Hans

  Pomocy!!!

  To już nie jest wątek giełdowy. Przenoszę do dyskusji o sprzęcie. Pozdrawiam.
 16. Bartolini, dodaj prosze cene do oferty. Inaczej bede musiał usunąć z giełdy jako łamiące regulamin. Kontakt nawiazany, Ogloszenie czeka na aktualizacje. Pozdrawiam.
 17. Wszystkiego najlepszego! I nie wyciągaj na wierzch tych solenizantów, bo się wyda ze my wszyscy piszemy z wydziału geriatrii Pozdrawiam.
 18. Obawiam się, że to nie będzie takie proste... i bynajmniej nie dlatego, ze musisz dzielić widmo na wiele klatek. Przy takiej rozdzielczości, pewnie cale widmo jest dosyć daleko od źródła. Pomyśl jak wypracować sobie sprawny system znajdowania "dawcy widma" / "widma dawcy" gdy nie będzie to coś oczywistego. Jak daleko masz widmo od źródła? W sensie ile kadrów? Pozdrawiam.
 19. Adam, Giełda odżyła! Administracja teraz to jakieś 30% czasu potrzebnego wcześniej na przeglądy i czyszczenie. Nareszcie wyskakujące okienko z listą działów wczytuje się z marszu. Dzięki! Pozdrawiam.
 20. Problem jest. Obok celebrytow itrzeba by wyslac zwyklych idiotow gotowych robic z siebie widowisko. A pod takich na castingach moga im sie podszyc kumaci zafiksowani na opuszczenie ziemniaka. Slabe show na takich, kasa moze sie nie zbilansowac.
 21. Proszę uzupełnić cenę. W przeciwnym wypadku ogłoszenie zostanie usunięte. Moderator.
 22. Limit postow jest calkiem skutecznym narzędziem. To wbrew pozorom pieknie widac, jak ktos generuje tresci tylko po to by nabic licznik. Jestem przekonany, ze nie umknie to oczom czytajacych, a ja nie beede mial oporow by takie boostowanie licznika wystudzic urlopem. Btw, przepraszam wszystkich za ostatnie przerwy w regularnym sprzątaniu gieldy, na bosaka po wulkanie latam, a tu slabo z netem. Pozdrawiam.
 23. Prosze uzupelnic cene wystawionego towaru. W przeciwnym wypadku, ogloszenie zostanie usuniete. Moderator.
 24. Prosze zaoznac sie z regulaminem giełdy, przed umieszczeniem kolejnego wpisu. Ost +1, tym razem bez restrykcji. Moderator
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.