Skocz do zawartości

Prosto z Londynu:)


B_space

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ten bolid miałeś B_space na myśli na pierwszej fotce poniżej? :)

Świat jest mały. Przynajmniej Londyn. Też to widziałem. Tylko, że w sobotę przed Tobą :)

Wklejam printscreeny z filmiku, który nakręciłem telefonem.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Tiamat

2.JPG

1.JPG

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oO właśnie kończe komponować swoją łazienkę... mam kilka pomysłów na "gwiezdne niebo", puki co rozrysowuję schemat połączenia pięciuset LEDów aby oświetlić mieszkanko. Potem jeszcze kilka nocek poświeconych na lutowaniu... i już ;) O obliczeniach rezystancji każdej diody nie wspomnę... :P

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z Anglii:

STARLIGHT UMBRELLA, dobra na jesienno-zimową astronomiczną depresję!

 

post-910-1165357764_thumb.jpg

Starlight Umbrella

Ł24.99

Absolutely magical, this fabulous fibre optic umbrella has three operating options:

i) all lights on with a steady light,

ii) a twinkling effect like a night sky,

iii) off. Fully automatic opening, it uses three AAA batteries (not included). Canopy 100cm diameter.

 

Dostępna ze strony internetowej www.savethechildrenshop.co.uk

 

Zobaczcie też to:

Zegarek!?!?

 

Też angielskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękna łazienka :rolleyes: Prawdziwa świątynia dumania. :szczerbaty: Mając coś takiego w pochmurne noce nic tylko przesiadywałbym w toalecie! :szczerbaty: Jak mawiał Kant "niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie", ale czy koniecznie wtedy kiedy... !?! :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta łazienka. Ja u siebie w pokoju kiedyś wyciałem z samoprzylepnej folii fosforyzującej malutkie kropeczki (praca cholernie męcząca) a potem wykleiłem nimi na suficie kawałek nieba, tj. gwiazdozbiór Byka wraz z plejadami, Oriona, i parę innych gwiazdek wokoło na dokładakę. A jest tam też Saturn, chyba przy prawym rogu byka (jest to autentyczny układ jaki miał miejsce bodajrze 2 lub 3 lata temu, jeśli ktoś pamięta) W dzień kropek nie widać ale po krótkim naświetlaniu jak zgaszę światło - super. "Nocne niebo" mam nad łóżkiem więc jak się kładę to widok mam przepiękny :D Tylko gwiazdy "gasną" po 10 min....no i śpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokładam jeszcze kilka zdjęć z Science Museum z Londynu, gdzie można zobaczyć autentyczną kapsułę Apollo 10 oraz prawidziwe lustro z teleskopu Rosse'a. Największe na świecie nie-szklane lustro. Przez 75 lat był to największy teleskop na świecie. 72 cale średnicy. Wiele ciekawych informacji oraz zdjęć można znaleźć tu: http://www.birrcastle.com/telescopeConstruction.asp

 

Pozdrawiam

Tiamat.

PS Zegarek bardzo ładny:)

IMG_9445m.jpg

IMG_9465m.jpg

IMG_9466m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
kiedyś wyciałem z samoprzylepnej folii fosforyzującej malutkie kropeczki (praca cholernie męcząca)

Gdyby ktoś chciał powtórzyć taką "męczącą" pracę- niech lepiej idzie do jakiejkolwiek firemki reklamowej, która dysponuje ploterem do wycinania w folii samoprzylepnej. Taka maszynka wytnie co chcecie bez "zmęczenia", a właściciel skasuje parę złotych.

Ostatecznie taką pracę (kropki) można też bez wysiłku "wystukać" młotkiem przy użyciu wybijaków do otworów, używanych przez kaletników. Do dostania m.in. w supermarketach. Byle nie na blacie stołu - podkładać jakąś dechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka, kombinujecie z dziurkaczami młotkami itd. a czy nie łatwiej było by kupic kawałek globusa szkolnego, Oblepic czarna nieprzepuszczająca światła takanina/taśma czy czym tam mamy pod ręką. Na spokojnie i bez wysiłku szpilką nadziergac dziurek odwzorowujac układ gwiazdozbiorów. Wtrynić do srodka kawałek zarówki (albo kupic odrazu podswietlany)?

 

Stawiam na to że będzie taniej, szybciej i z lepszym efektem niz odpadające z sufitu i ścian papierowe naklejki.

 

Pozdrawiam.

 

PS. A jak się kto zaweżmie to i ruch dobowy nieba mozna zasymulować :) łącznie z horyzontem :szczerbaty:

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

He- naklejki wcale nie mają być papierowe, a i odlatywać nie powinny.

Takie pokojowe planetarium to oczywiście absolutnie fajna rzecz, ale nie wszędzie są warunki, żeby je ustawić.

 

Pisze to ten, co nie chce naklejać, tylko robić planetarium z globusa. Tyle, że czasu mi na razie brakuje :)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.