Skocz do zawartości

teleskop Synta 8"


gocek3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po przeczytaniu kilkudziesiędziu wątków na forum postanowiłem stać się posiadaczem chwalonej wszem i wobec Synty 200/1200 na Dobsonie. Niestety w Delcie nie jest ona w tej chwili dostępna a znalazłem dwie oferty na allegro:

http://www.allegro.pl/item147957779_telesk...a_skdob_8_.html oraz

http://www.allegro.pl/item147396622_telesk...a_skdob_8_.html

 

Mam pytanie, czy są to pewne źródła, bo cena podobna jak w Delcie.

 

P.S Ile można zażądać za Celestrona Firstscope 114 EQ, bo jak kupię Syntę to chyba się go pozbędę. Teleskop mam od roku ale nie był wiele razy używany.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Znam kilka osób bardzo zadowolonych z zakupów u Jonka25.

 

Natomiast warto zwrócić uwagę na kilka sformułowań z tej drugiej aukcji:

 

"mam na imię Mariusz i jestem odpowiedzialny za obsługę klientów na Allegro. Wysyłkami zajmuje się inna osoba."

Czyli może być ... przerzucanie odpowiedzialności!

 

"Model Teleskop Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8"

Cena 1099zł

Układ optyczny reflektor

Średnica soczewki 114 mm

Ogniskowa 1200 mm"

Albo ktoś nie ma pojęcia co sprzedaje, albo... naciągacz.

 

"Okular 1,25" - Super 25, Super 10" "

Okulary dodawane do Synty 8" na Dobsie nazywają się nie "Super", a "Super Plossl"- różnica niewielka. W sumie może to nie dopisane, ale z kolei okulary "Super" (Kellnery) mają tańsze modele Synty - refraktory, reflektory, Maki.

 

Nie ryzykowałbym, pomimo tak wspaniałego programu ("wskrzeszony") Kopernik.

 

P.S. Całkiem niedawno Syntę 8" na Dobsie kupował u Jonka25 Ignisdei z Forum - chcesz, to możesz podpytać się go na PW, ale na pewno potwierdzi moje zdanie. Jonek25 to w sumie dystrybutor Delty. Telep dostajesz z gwarancją Delty, szybko, sprawnie itd. Ale wobec braku Synty w DO, najlepiej przed zakupem na Allegro wyślij maila z pytaniem o termin dostawy.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że w tej drugiej aukcji jest parę głupot (reflektor z soczewką zamiast zwierciadła oraz jej średnica - 114 mm), ktoś rzeczywiście nie wie co sprzedaje. Skontaktuję się z Jonkiem i zobaczę co z tego wyniknie.

Edytowane przez gocek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
To fakt, że w tej drugiej aukcji jest parę głupot (reflektor z soczewką zamiast zwierciadła oraz jej średnica - 114 mm)

Uch- dobrze by było, żeby to były głupoty, a nie celowe wprowadzanie w błąd. W ten sposób za 1099 zł można się przypadkiem "szczęśliwym" posiadaczem Newtona 114 mm... albo i kompletnie nic nie dostać ... choć wystawiający ma na koncie prawie 500 komentarzy, w tym tylko 2 negatywy. Powtórzę się- ale nie ryzykowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo wpadek. Bylem w zeszlym tygodniu w Bydgoskim MM(nie dla idiotow). Zdziwienie wielkie mnie tam spotkalo, znalazlem tam sporo telepow (sprytnie skrytych za sprzetem foto i AGD). Wszystko pieknie ladnie, ogladam sobie sprzet (w dobrym stanie bez wad fabrycznych (czyli nie szmelc niedorobiony czy uszkodzony). Dodawane okularki (2 lub 3 sztuki praktycznie do wszystkich telepow, zwykle 10mm, 25mm, 6mm.)

Na tym sie koncza dobre wiadomosci, a zaczynaja zle. :angry:

Telepy jak juz pisalem sa znacznie za drogie jak na poziom reprezentowany. A najlepsze to chyba to, ze pokrecono nazwy tych telepow :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty: ( newtona z refraktorem), ( np mielismy refraktorka z lustrem 150 :szczerbaty: ). A najlepsze sa matarze, mniej niz eq1 chyba ... a jeden wyglada na eq5 ale na 100% nim nie jest , bo kolebie sie jak po 9 kolejkach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Po przeczytaniu kilkudziesiędziu wątków na forum postanowiłem stać się posiadaczem chwalonej wszem i wobec Synty 200/1200 na Dobsonie. Niestety w Delcie nie jest ona w tej chwili dostępna a znalazłem dwie oferty na allegro:

http://www.allegro.pl/item147957779_telesk...a_skdob_8_.html oraz

http://www.allegro.pl/item147396622_telesk...a_skdob_8_.html

 

Mam pytanie, czy są to pewne źródła, bo cena podobna jak w Delcie.

 

P.S Ile można zażądać za Celestrona Firstscope 114 EQ, bo jak kupię Syntę to chyba się go pozbędę. Teleskop mam od roku ale nie był wiele razy używany.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie patrz na aukcje allegro. Uzbroj sie w cierpliwość i zamów sprzęt u renomowanego sprzedawcy. Potrwa to trochę dłużej, a na pewno będziesz zadowolony. Tak uczyniłen ja, który jestem szczęśliwym posiadaczem Synty 200/1200, choć czekałem na teleskop 3 tygodnie. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.