Skocz do zawartości

Globalne Ocieplenie a rdzen ziemski


hitman

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie jest moje zdanie. Takie, że wg mnie na większości powierzchni kuli ziemskiej notujemy obecnie wyższe temperatury. Takie, że są zapewne miejsca, gdzie temperatury nie tylko nie wzrosły, ale nawet uległy obniżeniu. I takie, że na pewno nie wiem wszystkiego :)

I właśnie o to chodzi że są to zgadywankii i ja także nie mam zielonego pojęcia czy będzie cieplej czy zimniej. W wchwili obecnej nie wiemy w jakim kierunku klimat sie zmenia a co tu dopiero przewidziec jak będzie w przyszłości?? Zaden naukowiec nie stwierdzi w jakim stopniu wpływamy na nasz kochany klimat i jakie bedą skutki.

Wielu traktuje tą zimę jak anomalie a przeciez tak nie jest. Dlaczego ludzie wynajdują sobie coraz to nowe zagrożenia?? Nie dosyc mamy problemów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadywanki zgadywankami, a badania naukowe badaniami. Większość badań wykazuje wzrost średniej temperatury Ziemi (atmosfery przy powierzchni).

 

Wiadomo też, że jeszcze przed "erą przemysłową" takie wzrosty temperatury występowały (na to wskazują badania). Mówimy o ociepleniu, ale może wracamy do "normy" po ochłodzeniu (mała epoka lodowcowa). I może skutkiem tych zmian są obecne anomalie.

 

A tu dla kolegów z Wrocławia o wyspie ciepła w ich mieście:

 

FRAGMENT -

 

Średnie roczne natężenie wyspy ciepła w najcieplejszym, centralnym obszarze miasta wynosi 1,0°C i zmienia się od 0,5°C w dzień do 1,6°C w nocy. W zabudowie osiedlowej i willowej średnie wielkości wynoszą odpowiednio 0,7 i 0,3°C. Wyspy ciepła o największej intensywności należy oczekiwać podczas letnich nocy: od 2,3°C w centrum, przez 1,6°C w zabudowie osiedlowej do 0,6°C w zabudowie willowej.

 

CAŁOŚĆ - Klimat Wrocławia - miejska wyspa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy zdjęcia z Austrii przedstawiające ten sam wycinek terenu. Różni je tylko czas wykonania poszczególnych fotografii. Wykonano je w latach : 1912, 1968, 2003.

post-3404-1170757723_thumb.jpg

 

Jest tak jak pisze Lampka: Śpieszmy się oglądać lodowce, tak szybko topnieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Naprawdę ciekawy artykuł zamieszczony na WP o globalnym ociepleniu - TUTAJ.

Zasadniczo artykuł potwierdza słowa z ostatniego postu Roberta Bodzonia, jednak raczej z naciskiem na tytuł ostatniego rozdziału - WIEMY, ŻE NIC NIE WIEMY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.