Skocz do zawartości

Okularek do synty do 1200zł


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

No gwiazdo okazał się bardziej hojnu niż myślałem. Chciałbym kupić jakiś pożądny okularek do synty 200/1200. Ogniskowa między 17mm a 22mm. Do głowy przychodzi mi LVW 22mm i pentax XW 20mm. Niektórzy doradzają jeszcze Antaresy SW. A może na jakiegoś panoptica starczy? :szczerbaty: Nie mam zielonego pojęcia, który okularek wybrać bo każdy mówi co innego :mr.green: . No więc proszę o pomoc, co w tej cenie będzie najlepszy wyborem???? :huh:

 

 

Pogodnego nieba, wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku :D

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Panoptica prawie-prawie starcza. W TS mi wychodzi ok. 1290 zł - plus przesyłka.

Tzn. myślę akurat o 22 mm : TUTAJ LINKA

 

Ale to pole takie maluchne... jak w UWA za 165 zł :D

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

czyli co? mamy do wydania 1200? i kupujemy okularek?

pomyślmy co by Ci tu zaproponować

 

przedział 17 -22mm powiekszenia 54 - 70x - oj przydałoby się cos z dużym polem

 

gdybym ja posiadał takie pieniądze do wydania na okular, moja uwaga byłaby skierowana na:

 

- Meade SWA 5000 20mm, siedmielemętowa konstrukcja, 68 st. pola koszt -999zł

- Vixen LVW 22 pole 65 st (dla mnie gdyby miał pole przynajmniej 72st byłby okularem kultowym) koszt 750 (i zostaje Ci jeszcze na wyprawienie hucznego sylwestra)

- Meade Uwa 5000 18mm lekko przekroczona kwota graniczna, ale to już klasa Naglera - no i przy tych 82 st pola masz taki komfort i przestrzeń w obserwacjach, że ciśnienie z wrażenia skacze

no i może jeszcze...

-Antares SW 17mm 82 stopinie pola - 700zł +wysyłka

 

pozdrawiam - i pomyśl nad tą listą przy świątecznym karpiu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to chyba warto było by się zastanowić nad wyżej wymienionymi okularami Made SWA 5000. Miałem przyjemność obserwować okularami z tej serii i mogę powiedzieć że w tej cenie to bardzo dobre okulary. Obraz z made SWA 5000 14mm był niewiele gorszy od obrazu jaki dawał Nagler 17mm. Oczywiście różnica była i dało się ją zauważyć ale cena jest też inna. Jednak za te pieniądze byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, okular ładnie punktował w jasnym Newtonie f/4,3 do około 80% pola widzenia, a pole ma spore około 82 stopnie. Jeśli miałbym do dyspzycji około 1tys złotych to mój wybór padłby pewnie na któryś okular właśnie z tej serii. Oczywiście jak masz możliwość dozbierania lub coś w tym stylu to polecam Naglery. Nie miałem okazji obserwować przez Pantopica dlatego nie mogę się wypowiedzieć jak wypada on w porównaniu z Made SWA 5000.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to chyba warto było by się zastanowić nad wyżej wymienionymi okularami Made SWA 5000. Miałem przyjemność obserwować okularami z tej serii i mogę powiedzieć że w tej cenie to bardzo dobre okulary. Obraz z made SWA 5000 14mm był niewiele gorszy od obrazu jaki dawał Nagler 17mm. Oczywiście różnica była i dało się ją zauważyć ale cena jest też inna. Jednak za te pieniądze byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, okular ładnie punktował w jasnym Newtonie f/4,3 do około 80% pola widzenia, a pole ma spore około 82 stopnie. Jeśli miałbym do dyspzycji około 1tys złotych to mój wybór padłby pewnie na któryś okular właśnie z tej serii. Oczywiście jak masz możliwość dozbierania lub coś w tym stylu to polecam Naglery. Nie miałem okazji obserwować przez Pantopica dlatego nie mogę się wypowiedzieć jak wypada on w porównaniu z Made SWA 5000.

Pozdrawiam.

 

Chodzi chyba o Mead UWA 5000 nie SWA?? :rolleyes:

Tez mi sie wydaje że za 1200zł nic lepszego z takim polem raczej sie nie kupi, a Antaresy sa dobre ale te z mniejszymi ogniskowymi..

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.