Skocz do zawartości

Kupie lunetkę biegunową


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaluzny_m

z dostępnych na naszym rynku to chyba najlepsza jest do Vixena GPE lub Sphinxa, nalezy sobie jednak otwarcie powiedzieć że sama lunetka nie da precyzji większej niż około 2'. Nie każdą lunetkę polarną da się też umieścić w innym od przeznaczenia montażu - vixen robi takie które dają się umieścić w GPE lub do Spinxa (dwa różne rodzaje i mocowania) trudno też taką umieścić np w EQ5 (bez przeróbek). Te lunetki które się umieszcza w HEQ5 i EQ6 (w standardzie) nie są rewelacyjne ale pod wizuala i proste foto da się ich używać. Ostatnią kwestią jest poprawne zgranie lunetki polarnej z samym montażem. środek musi być w osi obrotu, a chcąc korzystać z sposobu ustawiania na godzine i date musi być jeszcze dodatkowo odpowiednio ustawiona oś wewątrz takowej lunetki. Do ustawienia należy znać swoją pozycję i stosować odpowiedni meridian offset. Zarówno w GPE jak i GPD2 poprawnie ustawiona lunetka dawała naprawdę niewielki dryft, nie sadzę żeby jakoś szczególnie się to różniło od montaży chińskich - te jednak zazwyczaj trzeba było nieco dłużej regulować.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całkowitą dowolność co do zamontowania LB. Zależy mi jednak na precyzyjnym wykonaniu celownika.

 

Może dysponujecie przykładami "celowników" z wymienionych przez Kałużnego lunetek ?

 

Chcę doposażyć się w LB gdyż kilka miesięcy temu miałem możliwość zerkania przez taką (niestety nie pamiętam firmy) i była dużo, dużo lepsza od tej mojej oryginalnej z EQ5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Jale a masz ty ustawioną dobrze swoją lunetkę ? To zdjęcie które pokazałeś powyżej to lunetka dla Taka NJP - zdaj sobie sprawę, że takiej raczej nie kupisz, a jeżeli nawet to może się okazać, że po zakupie jakiejś super hiper fajnej i bajeranckiej jakoś ustawienia niewiele się poprawi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jale a masz ty ustawioną dobrze swoją lunetkę ? To zdjęcie które pokazałeś powyżej to lunetka dla Taka NJP - zdaj sobie sprawę, że takiej raczej nie kupisz, a jeżeli nawet to może się okazać, że po zakupie jakiejś super hiper fajnej i bajeranckiej jakoś ustawienia niewiele się poprawi....

 

By rozwiać spekulacje dopiszę , że lunetka nie jest mi potrzebna do obecnego montażu.

Miałem okazję zerkać przez oryginalną lunetkę z montażu EM -10 odpowiednika EQ5 i jest kolosalna różnica w jakości obrazu/skali.

W tej chwili szukam możliwości nabycia lunetki jakością przewyższającej tej oryginalnej z SW EQ5.

 

Jak zwykle chodzi o odpowiednią cenę i możliwość powielenia zakupu :)

Interesują mnie również opinie na temat tych posiadanych przez Was najlepiej poparte grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

no to do jakiego montażu potrzebujesz ?

 

Ja naprawdę byłem zadowolony z GPD2 - EM200 jestem zachwycony, ale tak jak pisałem, będzie bezsensem pakowanie lunetki np z Taka do chińczyka - może tańsze rozwiązanie dla Ciebie to będzie to: http://wcs.ruthner.at/index-en.htm

 

polarna w EM200 wygląda tak:

 

em200_vp.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taką lunetkę mi chodzi jak ta z EM200 i naprawdę nie mam zamiaru jej pakować do chińczyka, tylko do montażu o bardzo dużej nośności, tylko tyle mogę teraz napisać ;)

 

Może w DO są podobne dostępne? Ważne by można zakup powielić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.