Skocz do zawartości

Do zmroku Księżyc - Live


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

jak jutro w gdańsku bedzie burza (zapowiadają) a w słupsku nie w czasie zakrycia saturna to ja bardzo poprosze o live z 2,5m ogniskowej :)

 

ps. nieśmiało sugeruje próbe generalna dzisiaj ;)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Tutaj możecie zobaczyć fotke zrobiona podczas transmisji

 

Księżyc RGB

 

ps. niestety nie mam 2.5 metra ogniskowej, ale jak ktoś ma to zapraszam, choć osobiście doradzałbym raczej jakieś 8 metrów i wycieczke np. na jakąś wysoką górę :)

 

Jeśli pogoda dopisze to oczywiście puszczę podgląd na Saturna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Prosze bardzo, ale to nie jest pełna kaltka - nie miesci się na ekranie.

 

Mam prośbe do JackaPali.... czy można by na chwilkę wyłączyć Screen-stretch przy M64.... chcę zobaczyć jak wygląda pełna klatka..., proszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jopie sie na tą M64 i jopie... i w końcu do mnie dotarło! Jacek, dlaczego na Stretchu masz zaznaczony cały obszar? :blink: To ma znaczenie jaki wycinek idzie na podgląd???? :blink: Ja zawsze dawałem sobie na podgląd tylko fragment rejestrowanego sygnału, coby było widać jak najwięcej "złych i niepokojacych" objaów" a Ty widze pełne zaufanie... Kurde, czy ja odkryłem niechcący jakąś Ameryke tylko jeszcze nie wiem że potknąłem się o coś ważnego, czy to jest bez znaczenia taktycznego?

 

Pozdrawiam.

 

O już nie masz! No nic nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Poprostu Philips o to prosił :)

a tak normalnie to ja nie mam niepokojących objawów i w zasadzie nie musze na to patrzeć, ale lubię, zwykle w miedzyczasie obrabiam zebrany materiał:)

 

Jopie sie na tą M64 i jopie... i w końcu do mnie dotarło! Jacek, dlaczego na Stretchu masz zaznaczony cały obszar? :blink: To ma znaczenie jaki wycinek idzie na podgląd???? :blink: Ja zawsze dawałem sobie na podgląd tylko fragment rejestrowanego sygnału, coby było widać jak najwięcej "złych i niepokojacych" objaów" a Ty widze pełne zaufanie... Kurde, czy ja odkryłem niechcący jakąś Ameryke tylko jeszcze nie wiem że potknąłem się o coś ważnego, czy to jest bez znaczenia taktycznego?

 

Pozdrawiam.

 

O już nie masz! No nic nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej.... a może by tak zrobić kanał IRCa gdzie jak JacekPala czy Tiamat coś kombinuja to można na bierząco komentować / dyskutować / pytać ?.... to chyba nie jest takie bardzo trudne ....taki jakby chat... albo na www.wp.pl założyć pokój chatowy .... ja nie lubie chatów ale tu akruat byloby spoko w tym przypadku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Ta kamera ma oddzielny przetwornik do guidera umieszczony obok głównego (dokładnie to ponad nim), więc guider widzi zupełnie inne gwiazdy. Teraz widać to na atlasie.

 

A no to jeszcze małe pytanko.. ta gwiazdka jedyna jaka bylo widac ( TYC1455-01200-1 w CdC ) ma jasność 11.3 mag.... czy ona teraz służy jako gwiazdka guidingująca ??
Edytowane przez JacekPala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kamera ma oddzielny przetwornik do guidera umieszczony obok głównego (dokładnie to ponad nim), więc guider widzi zupełnie inne gwiazdy. Teraz widać to na atlasie.

 

Pytałem gdyż chciałem wiedzieć jak ciemne gwiazdki nadaja sie do guidowania dla tej kamery ( a scislej dla drugiej matrycy guidingującej w kamerze )... a tak na oko to jakie to gwiazdki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Im jasniejsze tym lepiej, ta akurat ma chyba 10 mag a guider ma ustawiony czas naświetlania 5 sekund i bining x2. Jak jest kiepsko (czyli nie ma gwiazdki w polu widzenia) to można próbować i 30s, ale ja jestem zwolennikiem mozliwie krótkich czasów. Zasada jest prosta - guider musi widzieć gwiazdę mozliwie kontrastową do tła - bo inaczej zaczyna skakać aproksymując jej pozycję na podstawie szumu, a nie obrazu gwiazdy.

 

Pytałem gdyż chciałem wiedzieć jak ciemne gwiazdki nadaja sie do guidowania dla tej kamery ( a scislej dla drugiej matrycy guidingującej w kamerze )... a tak na oko to jakie to gwiazdki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych co jeszcze nie widzieli księżyca zapraszam na małą transmisje.

 

(Wiem, czepiam się)

 

Ja nie widziałem nigdy żadnego księżyca w takim powiększeniu, dziwne wygląda zupełnie jak Księżyc naszej planety - Jacku wysłałeś prywatną misję badawczą ;):rolleyes: ?

 

W temacie jest Księżyc, a w poście przewodnim czytam, że chodzi nie o Księżyc tylko o księżyc... już sam nie wiem :szczerbaty:B)

 

Z uśmiechami i pozdrówkami

Paweł

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.