Skocz do zawartości

Soczewka Barlowa "Antares" 1,6x / 2"


doktor Robotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do sprzedania soczewkę barlowa "Antares" 1,6x / 2". Soczewka w stanie bardzo dobrym.

 

Powodem sprzedaży jest przeciążenie wyciągu, kiedy używam ją razem z LVW8 mm. Mimo że soczewka jest lekka to razem z LVW 8 mm, który dużo waży, powoduje to problemy z wyciągiem i stabilnością całego teleskopu.

 

Link do soczewki:Antares Barlow

 

Zdjęcia:

 

barlow1.jpg

 

Barlow2.jpg

 

Cena 260 zł + 20 zł koszty wysyłki, razem 280 zł

 

Pozdrawiam

Edytowane przez doktor Robotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT, ale jeśli LVW8 z barlowem tak Ci kaszani w wyciągu to jak "zachowuje się" Scopos 30mm???

To ja tez OT - taka dywagacja

Ja myślę że ten antares był używany do tego żeby uzyskiwać duże planetarne powiększenia z LVW 8.

Doktor Robotnik nie ma mniejszych ogniskowych niż 8mm (przynajmniej tak wynika ze stopki).

Osobiście zdziwiłbym się gdyby używał tego barlowa z scoposem 30mm - po co?

 

Zgadłem ? :)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez OT - taka dywagacja

Ja myślę że ten antares był używany do tego żeby uzyskiwać duże planetarne powiększenia z LVW 8.

Doktor Robotnik nie ma mniejszych ogniskowych niż 8mm (przynajmniej tak wynika ze stopki).

Osobiście zdziwiłbym się gdyby używał tego barlowa z scoposem 30mm - po co?

 

Zgadłem ? :)

 

MarcinPc, mi nie chodzi o używanie tego barlowa ze Scoposem tylko o samą wagę Scoposa która przewyższa wagę duetu LVW8+barlow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a fizykę wy w szkole przerabiali? Dźwignia się kłania. Zestaw Barlow + LVW jest bardzo długi, a ponad to ciężki okular zawieszony jest na lekkim barlowie i daleko odstaje od tubusa od tego powstaje duża siła i lekkie przekrzywiania na wyciągu. Dlatego do planet planuje lekkiego LV 5 mm.

Skopos natomiast leży bliżej tuby (wysoko nie ogniskuje) i nie ma takiego momentu siły które działa na wyciąg. Choć jego waga jest taka sama, bo ważyłem.

Nie chcę uszkodzić wyciągu w telepie, bo do majsterkowania i ewentualnej naprawy to ja nie mam talentu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.