Skocz do zawartości

William Optics - nasadka binokularowa ECONO


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

William Optics - nasadka binokularowa ECONO

 

5a7520c214669252.jpg

 

Przystawka dwuoczna "Binocular Viewer" pozwala na zainstalowanie w wyciągu teleskopu dwóch okularów i dzięki temu na obserwacje obojgiem oczu równocześnie. Pozwala ona wyeliminować zmęczenie wynikające z długich obserwacji prowadzonych jednym okiem i dodatkowo stwarza efekt trójwymiarowości podczas obserwacji kilku obiektów astralnych. Przystawka poprawia kontrast przy obserwacjach obiektów głębokiego nieba oraz obiektów Układu Słonecznego.

 

Przystawka dwuoczna "Binocular Viewer" wymaga zastosowania dwóch okularów o tej samej ogniskowej i tej samej konstrukcji optycznej. W przystawce zastosowano wysokiej jakości pokryte wieloma powłokami antyrefleksyjnymi pryzmaty FMC BAK-4, które maksymalnie ograniczają straty światła i zapewniają wysoka sprawność optyczną.

 

Nasadka przeznaczona do teleskopów SCT

 

 

 

Dane techniczne

1,25"

 

Wyposażenie

2x okular szerokokątny W.A. (66 deg.) 20mm

Barlow (1.6x)

 

800 zł

 

wiadomości na priv lub 694 538 430

 

kasa idzie na wakacje dla moich dzieciaków :D

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, akurat w przyszłym tygodniu mam nadzieję na małe zasilenie mojego konta i właśnie miałem zamiar kupić takie cudo.

Jak oferta będzie aktualna za parę dni to się zgłoszę.

Jak rozumiem to jest to samo co sprzedaje DO i pasuje do Maka z wyciągiem 1.25"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maka pasuje , z bulem serca sprzedaję ale wyjazd na morze moich dzieciaków jest ważniejszy :D , na pewno jeszcze sobie coś takiego kupię .

 

Przy obserwacjach ma się wrażenie trójwymiarowości, Saturn z księżycami , Księżyc , gromady kuliste to poezja w tej nasadce-oczywiście im ciemniejsze niebo tym lepiej, dwuoczne obserwacje sa niedoścignione-pozdr

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak w przyszłym tygodniu oferta będzie nadal aktualna, to się zgłoszę. Jak nie to pozostanie DO. Tak czy inaczej mam zdecydowany zamiar kupić takie cudo. Nie jestem tylko na 100% pewny czy będę miał kasę w ciągu tygodnia. Tak na 90%, ale nie chcę nikomu na razie robić niepotrzebnych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim refraktorem pomimo długiego skoku wyciągu były problemy z ogniskowaniem. Polecam sprawdzić przed zakupem.

 

A z której strony brakowało Ci miejsca - "z przodu" (przydałoby się bardziej wkręcić wyciąg) czy "z tyłu" (wtedy pomagają przedłużki)?

A może tylko w komplecie z kątówką 2''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.