Skocz do zawartości

M31 => 100ED SW


Michał.Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Fotkę wykonałem 100ED SW już całkowcie przystosowanym do użycia z reduktorem celestrona 0,63x. Efekt po poczernieniu złaczek i wprowadzeniu niewielkich poprawek jest naprawde zadowalający. Nowe parametry sprzetu dla przypomnienia to ogniskowa 567mm i f/5.6.

Tę fotkę przypalałem przez całą noc co dało mi 3h materiału i nieźle mogłem dzieki temu wyciągnąc galaktyczkę. Czekam na wasze opinie bo jak dla mnie sprzet ten z reduktorem zachowuje sie naprawde super co do krzywizny pola i dawanych obrazów

exp=(25*420 sec) iso 800

m31maxcm5.jpg

 

tu wysoka roździelczość :

http://img214.imageshack.us/img214/157/m31stackiijl8.jpg

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fotka całkiem przyjemna, napisz czym robiłeś zdjęcie, Canon 350D ? 300D ? a może cuś innego...

 

Zastanawiałem się czemu jak na takie czasy wyszło trochę mało szczegółu poza jądrem, pogrzebałem troszku przy zdjęciu (z ciekawości) i wychodzi z tego mi to, że jądro trochę przepalone i dlatego nie wyciągałeś mocniej zewnętrznych części. ( w sumie to mój pierwszy tak odważny komentarz do czyjegoś zdjęcia więc jak coś to nie bijta ;) )

 

Ogólnie fotka mi się podoba, i tak sobie marze, że może ja jakoś kiedyś takie zdjęcie też tutaj pokaże :rolleyes:

 

PS. Wydaje mi się, że widać też struktury w M101 (w dużej wersji)

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fotka całkiem przyjemna, napisz czym robiłeś zdjęcie, Canon 350D ? 300D ? a może cuś innego...

 

Zastanawiałem się czemu jak na takie czasy wyszło trochę mało szczegółu poza jądrem, pogrzebałem troszku przy zdjęciu (z ciekawości) i wychodzi z tego mi to, że jądro trochę przepalone i dlatego nie wyciągałeś mocniej zewnętrznych części. ( w sumie to mój pierwszy tak odważny komentarz do czyjegoś zdjęcia więc jak coś to nie bijta ;) )

 

Ogólnie fotka mi się podoba, i tak sobie marze, że może ja jakoś kiedyś takie zdjęcie też tutaj pokaże :rolleyes:

 

PS. Wydaje mi się, że widać też struktury w M101 (w dużej wersji)

 

Szczegółów jest może tylko tyle ze wzgledów typowo pogodowych. Co do wyciagnięcia ramion da sie to spokojnie zrobić nie przepalając jądra to żaden problem. Poprostu nie chciałem na siłe wszystkiego uwydatniac aby zdjecie zostało bez szumów. A w M110 wiadać jakby 2 obłoczki materii wokól jadra.

Zdjęcie robiłem 350d niemodyfikowanym.

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów jest może tylko tyle ze wzgledów typowo pogodowych. Co do wyciagnięcia ramion da sie to spokojnie zrobić nie przepalając jądra to żaden problem. Poprostu nie chciałem na siłe wszystkiego uwydatniac aby zdjecie zostało bez szumów. A w M110 wiadać jakby 2 obłoczki materii wokól jadra.

Zdjęcie robiłem 350d niemodyfikowanym.

pozdrawiam Michał

 

Ciesze się że to 350D bez moda, również posiadam 350tke i nie mam zamiaru jej przerabiać a tu mam kolejny przykład, że bez moda też da sie zrobić świetne foto :D

 

Acha jeszcze jedno pytanko, na jakim montażu wisiał sprzęt ?? ??

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że to 350D bez moda, również posiadam 350tke i nie mam zamiaru jej przerabiać a tu mam kolejny przykład, że bez moda też da sie zrobić świetne foto :D

 

Acha jeszcze jedno pytanko, na jakim montażu wisiał sprzęt ?? ??

 

Na losmandy gm-8 i guide st-4 z mto. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.