Skocz do zawartości

Intes Mk-67 (Mak 150 / 1800)


Artur Wrembel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie myślałem, że kiedykolwiek będę go sprzedawał. Jednak gorączka APO też mnie chwyciła.

Teleskop kupiony był 10 lat temu. Stan ogólny bardzo dobry (bez żadnych otarć itp.,bardzo o niego dbałem). Na menisku przy bardzo dokładnym przyjrzeniu się widać kilka pojedyńczych rysek , chociaż starałem się czyścić go bardzo rzadko( mniej więcej co 2 lata).Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na obraz.

Teleskop ma wybity nr 6. 735 i mam do niego iterferometryczny test jakości. Niestety opis jest po niemiecku a do tego ja z fizyki nie jestem za dobry, ale są tam takie wartosci:

PV - 0.189 wave, rms- 0.033 wave, Strehl- 95,7 % , 155 Linien/mm.

W zestawie jest: czarna torba i przedłużka 2".

Teleskop ma stopkę z gwintem foto 3/8 " i dwa 1/4" .

Do zestawu dokładem jeszcze dorobione przeze mnie : mocowanie do montażu typu Vixen, kwik focus, filtr mylarowy i motofocus.

Niestety nie mam żadnych zdjęć, ale myślę, że zainteresowani wiedzą jaka jest jakość Intesa. Zdjęcia dodam pózniej.

Cena zestawu to 1950 zł. Wolałbym odbiór osobisty.

Tel. 604 229 301

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo mnie ciekawi dlaczego sprzedajesz taki sprzęt. Przecież 6" MCT Intesa daje obrazy takie same co wysokiej klasy APO 5" (tylko nieco ciemniejsze), np Takahashi TOA 130 który kosztuje około 6000 $. Gorączka owszem, ale na MCT :D

Przy obiektach DS 6" MCT jest jasny jak 8" SCT. Trochę to dziwne ale takie recenzje czytałem:)

 

Sam bym go kupił ale nie mam kasy.

 

Może modele sprzed dekady nie dorastają jakościowo obecnie sprzedawanym?

Edytowane przez Abydos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi dlaczego sprzedajesz taki sprzęt. Przecież 6" MCT Intesa daje obrazy takie same co wysokiej klasy APO 5" (tylko nieco ciemniejsze), np Takahashi TOA 130 który kosztuje około 6000 $. Gorączka owszem, ale na MCT :D

Przy obiektach DS 6" MCT jest jasny jak 8" SCT. Trochę to dziwne ale takie recenzje czytałem:)

 

Sam bym go kupił ale nie mam kasy.

 

Może modele sprzed dekady nie dorastają jakościowo obecnie sprzedawanym?

Nie ma tu nic dziwnego. Tyle kosztuje taki używany sprzęt np. na Astromarcie ok 600-700$ . Ja dałem w 1997 dużo więcej, przeliczając ok 3500 zł i o mało co zapłaciłbym wtedy na granicy w Gubinie cło i vat ( jeszcze 1600 zł)

Kilka lat temu widziałem ofertę w "Orionie" sprzedawany był on wtedy pod nazwą "Argonaut"i kosztował ok 1000$. Czytałem też testy w "S&T" i porównywano go tam do 4" APO natomiast Mak -Newton Intesa o tej samej średnicy 150 mm ( mniejsza obstrukcja) dawał obrazy porównywalne do 5" APO.

Jest to sprzęt uniwersalny, bardzo solidnie wykonany i mobilny . Jedyny minus to długi czas chłodzenia .Ja radzę sobie tak, że przechowuję go w spiżarni. Kiedyś jak dużo fotografowałem przed wyjazdem wkładałem teleskop na jakiś czas do lodówki.

 

Temat jest już jednak nie aktualny . Przez kilka dni nie było żadnego odzewu i wziąłęm po prostu kredyt

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.