Skocz do zawartości

Podsumowanie nadesłanych zdjęć


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekPala

Dziękuję wszystkim autorom za nadesłane prace.

 

Myślę, że przydało by się kilka słów podsumowania. Do kalendarza zdecydowało się przesłać swoje zdjęcia 55 autorów. Rekordziści w ilości przesłanych prac to Hans, Piotr Perczak, Lotar, Waldi, Hanysiak. Nadesłaliście mi zdjęcia 88 różnych obiektów najczęściej fotografowane to jak łatwo zgadnąć: Księżyc, Słońce, 17P/Holmes i co jest nieco zaskakujące w Polsce zorza polarna. Z obiektów głębokiego nieba pierwsza na liście jest oczywiście M31, a potem M42, jest też sporo zdjęć w Drogi Mlecznej w szerokim polu-niektóre naprawdę piękne.

 

Porównując to z poprzednią edycją kalendarza-można powiedzieć, że astrofotografia stała się w Polsce bardziej popularna. Astrofotografów jest blisko 2 razy więcej – podobnie ma się stosunek liczby nadesłanych prac. Gratuluję wszystkim pięknych zdjęć i pozwalam sobie załączyć listę autorów, którym należą się wielkie podziękowania za nadesłane bezinteresownie zdjęcia, w wykonanie których włożyli przecież wiele wysiłku, serca i wiedzy.

 

Na stronie http://www.astronomia.slupsk.pl/Kalendarz2...Photo_List.aspx umieściłem nieco lepszą przeglądarke do zdjęć. Guzik Wybrane mam nadzieje, że najpóźniej jutro pokaże wam, które zdjęcia wybraliśmy do tej edycji kalendarza.

 

Jeśli w danych są jakieś błędy-to bardzo proszę o przesyłanie informacji na mój email.

 

Lista autorów i ilości nadesłanych zdjęć:

Hans-18

Piotr Perczak-16

Waldemar Łotarewicz (Lotar)-13

Małecki Waldemar-11

Hanysiak-11

Robert Bodzoń-9

astrodziadek 9

Michał Żołnowski – Tiamat-9

Grzegorz Pająk-8

Maciej Dominik-8

Marek Nikodem-8

Jakub Borówka (Ayrton)-8

Adam Tomaszewski-8

Bartosz Łaszczyński-7

Marcin Marczyński (Maksiu)-7

Bistii-7

Jacek Pala-6

Jakub Roszkiewicz-6

Michał Kałużny-6

Robert Suszyński-5

Aleksander Cieśla-5

Dariusz Bobak-5

Rafał Kosturek-5

Władysław Prażuch (Wlad)-4

Michał Waszczuk-4

Jarosław Kasza-3

Dawid Schneider-3

Ariel Majcher-3

Leszek Marcinek-3

Radek Korniluk-2

astrodziadek i Henryk Lauterbach-2

Grzegorz Kowalczyk Michał Szymik Rafał Sikora-2

Jarosław TADEOPULOUS Smolar-2

Paweł Stokłosa-2

Michał Bemowski (Bemko)-2

Grzegorz Olszewski-1

Adam Piech-1

Adam Kisielewicz-1

Dariusz Dorosz-1

Marcin Siudziński-1

Tomasz Chowaniec-1

Sumas-1

Piotr Łojek-1

Piotr Guzik-1

"Piotr ""Lampka"" Lamparski"-1

Klarnecistka14-1

McDark-1

Jakub Nowak, Maciek Mickiewicz-1

Marcin Paciorek-1

Maciej Kordiaczyński-1

Łukasz Bierzyński (Icex)-1

Adam Hurcewicz-1

Katarzyna Lewandowska-1

Karol Wójcicki -1

Paweł Maksym-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Po wielogodzinnych naradach komisja w składzie: Jacek Pala, Michał Kałużny, Maciej Dominik - wytypowała zdjęcia do drugiej edycji kalendarza Astrofotografia Amatorska 2008. Przez sito wstępnej selekcji przeszło ponad 120 prac, po naradach liczba ta została ograniczona do 69. Mam nadzieję, że wszystkie wybrane zdjęcia uda nam się umieścić w kalendarzu, choć o tym ostatecznie zdecyduje już grafik podczas tworzenia ostatecznej wersji kalendarza.

 

Proszę wszystkich autorów, którzy przeszli przez sito selekcji o przesłanie najlepiej jutro na mój adres email (jacek@ct.com.pl) tifów do zdjęć w jak najwyższej rozdzielczości i głębi kolorów. Tify powinny mieć nazwy korespondujące z numerami przesłanych mi plików jpg. Niezmiernie ułatwi to łamanie kalendarza i ograniczy możliwość błędów.

 

Kto i które zdjęcia zostały zatwierdzone przez komisje, można sprawdzić na stronie: http://www.astronomia.slupsk.pl/Kalendarz2...Photo_List.aspx - naciskając guzik Wybrane.

 

Gratuluje zwycięzcom i jeszcze raz dziękuję wszystkim autorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.