Skocz do zawartości

Instalacja XP


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problemik z którym nie potrafię sobie poradzić:

Niedawno kupiłem komputer z systemem Vista (dają to gówno prawie do każdego kompa). System ten strasznie mi nie odpowiada i chciałem zainstalować sobie XP. Odpalam instalke, wczytyje pliki, klikam enter --> zainsaluj winows XP a następnie pokazuje mi komunikat że nie widzi żadnych partycji. No i nie mogę zainstalowac tego windowsa <_< . W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik z którym nie potrafię sobie poradzić:

Niedawno kupiłem komputer z systemem Vista (dają to gówno prawie do każdego kompa). System ten strasznie mi nie odpowiada i chciałem zainstalować sobie XP. Odpalam instalke, wczytyje pliki, klikam enter --> zainsaluj winows XP a następnie pokazuje mi komunikat że nie widzi żadnych partycji. No i nie mogę zainstalowac tego windowsa <_< . W czym może być problem?

 

z tego co piszesz..

1) pierwsze co bym zrobil to sprawdzil podlaczenie dysku (nie wiem czy cos kombinowales)

2) sprawdzil czy bios widzi dobrze dysk i czy jest on podczas bootu takze wymieniony

3) jesli tak to sformatowal/spartycjonowal twardziela z innego systemu lub jakkolwiek (bo..instalka xp go po prsotu nie widzi ? ) chodzi o to by pozbyc sie visty z dyzku i jej mbr.

to powinno pomoc.

;)

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz..

1) pierwsze co bym zrobil to sprawdzil podlaczenie dysku (nie wiem czy cos kombinowales)

2) sprawdzil czy bios widzi dobrze dysk i czy jest on podczas bootu takze wymieniony

3) jesli tak to sformatowal twardziela z innego systemu (bo..instalka xp go po prsotu nie widzi ? ) chodzi o to by pozbyc sie visty z dyzku i jej mbr.

to powinno pomoc.

;)

a ja bym troszkę lepiej poznał Vistę - http://windowshelp.microsoft.com/Windows/p...e027c01045.mspx :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym troszkę lepiej poznał Vistę - http://windowshelp.microsoft.com/Windows/p...e027c01045.mspx :D

 

no ale chyba tu nie chodzi o to zeby miec wiele systemow na dysku tylko zeby w ogole zainstalowac od nowa XP ? najprosciej to bym wsadzil cdlive linuksa ktorego mam i pokasowal cala partycje na tym dysku.i finish.powinno sie udac..

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, miałem ten sam problem :)

 

Chodzi o to że nowszy sprzęt jest przystosowany pod Vistę i XP nie ma sterowników nowszych dysków, które są w nowszym sprzęcie.

Mając orginalnego windowsa XP problem rozwiązałem tak:

Zgrałem windowsa XP na dysk jako obraz, sciągnełem sterownik do mojego dysku twardego, dograłem sterowniki do obrazu Windowsa XP i nagrałem przerobionego ponownie na płytke.

 

No i można wybrać partycję bo taki przerobiony Xp widzi nowy dysk ;)

Ale pamiętaj, to dopiero początek, z regóły większość sprzętu będzie wymagała ściągnięcie specjalnych sterowników by działał pod XP, mi do tej pory nie działa karta telewizyjna :(

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

PS. Problem można też rozwiązać podłączjąc zewnętrzną stację dyskietek i z niej dogrywając sterownik dysku twardego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę niestety nic w środku grzebać bo są plomby. Przy uruchamianiu komputera pisze:

 

"detected drives done, no any drive found" Nie widzi dysku czy co? Jak wchodzę do biosa to pisze primary IDE Master i tam wpisana nazwa mojej nagrywarki. Czy tam gdzie kupiłem kompa ustawili nagrywarkę na master i dlatego może nie widziec dysku przy instalacji XP? Poszłem za radą Krzysztofa i teraz nawet Vista nie chce się właczyć bo nie ma jakiegoś pliku :szczerbaty: . Boże nigdy nie miałem takich kłopotów z kumputerem. Nie kupujcie gotowych kompów w Media Markt, Testo itp itd. Szkoda nerwów. Jak sam sobie kiedyś składałem kompa to nie było problemów z niczym..... i te cholerne plomby :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie znalazłem na pewnym forum:

 

"mówie Ci że IDE/SATA RAID ma być wyłączony, składam na tej płycie kilka komputerów dziennie

nie potrzebujesz żadnych sterowników do SATA jeżeli jest to wyłączone oraz masz SP2"

 

Zmieniłem to w biosie i instalka ruszyła. Zaraz zobaczymy czy wszystko oki jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zainstalowanych sterowników SATA raczej nie ruszy

czyli F6 w odpowiednim momencie i jazda

ale nie chodzi o sterowniki do konkretnego modelu HDD

a raczej sterowniki do steronika SATA na płycie głównej

]

 

Oki mam już sterowniki, do jakiego katalogu muszę je wsadzić na płytce windowsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć na dyskietce

przy instalacji XP na samym początku

jest możliwość wciśnięcia F6 - install additional drivers

wtedy on poprosi o włożenie dyskietki ze sterownikami do napędu A:

pokaże listę sterowników na dyskietce

wybierasz i zatwierdzasz enterem

a instalator dalej samo pojedzie

i powinien pozwolić ci na dowolne manipulacje z HDD

usunięcie partycji/dodanie nowej a potem format szybki lub wolny na FAT lub NTFS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeopulous to jeden sposób i to bardzo pewny. ale trzeba mieć stację dyskietek zewnętrzną

 

A tym sposobem, który opisałem wcześniej wystarczy czysta płytka ;)

PS. Do wgrania nowych sterowników pomoże program nLlite, który wgra owe sterowniki do odpowiedniego katalogu

 

Powodzenia

 

Oto opis programu:

Dostępna jest nowa wersja programu nLite, który służy do konfiguracji oraz wyboru składników w instalatorach systemów Windows. Za pomocą tego niewielkiego narzędzia mamy możliwość zdefiniowania które składniki mają zostać dołączone lub pominięte w czasie instalacji systemu Windows. Ciekawostką jest możliwość dołączania zbiorczych poprawek Service Pack, w tym najnowszej produkcji Microsoft-u Service Pack 2 dla Windows XP. nLite współpracuje z instalatorami systemów Windows 2000/XP/2003 i do poprawnej pracy wymaga zainstalowanego pakietu Microsoft .NET Framework 2.0.

Edytowane przez Metatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.