Skocz do zawartości

Yukon 20-50x50 z OLYMPUSem SP-510


lukaszzz

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, no to co innego mogę kupić do tego aparatu ?

Do aparatu czy lunety? Jeśli masz na myśli kupienie do aparatu czegoś, co wydłuży ogniskową, to tylko tzw. telekonwerter nasadkowy o krotnosci 1.5-2x, o ile istnieje możliwość jego zamocowania w tym modelu. Wymaga to adaptera - tulejki [tzw. filtrowej]. Dedykowane konwertery Olympusa do tego aparatu będą raczej upiornie drogie, szukaj alternatyw mocowanych na gwincie 52mm. Oczywiście musisz mieć tulejkę z tym gwintem do tego konkretnego modelu aparatu. Firmowe tulejki Olympusa będą pod jego mocowanie do dedykowanych konwerterów. Na rynku są tulejki z gwintem 52mm prawie do wszystkich aparatów. Szukaj u dystrybutorów pod hasłem tulejki i zestawy ochronne. Nie kupuj najtańszych konwerterów KING 2x bo są dennej jakości, w dodatku b. przekłamują krotność konwertera. Szukaj raczej czegoś ze średniej pólki cenowej. Pamiętaj o ograniczeniach -z takim konwerterem na ogół da sie pracować tylko na maksymalnym zoomie [u Ciebie może być ciut lepiej niż u mnie, bo masz bardzo długie tele samego aparatu]. Nie można też korzystać z manual focusa, wyłącznie autofocus.

Napisz, co chcesz focić takim zestawem -aparat + coś. To ważne,ze względu na występujące ograniczenia. Tak jak pisze McArti, tego akurat aparatu skutecznie nie podłączysz do teleskopu w projekcji pozaogniskowej. Zostaje Ci tylko nasadka tele, jak opisana wyzej. Do celów astro toto niezbyt sie nadaje, chociaż ja np. z braku lepszej alternatywy fociłem tym zaćmienia Słońca i Ksieżyca, majac z nasadką ledwie 250mm efektywnej ogniskowej. Ty ze swoim ultrazoomem wyrobisz jakieś 500-600mm. Ale Księżyc jest nadal malutki w takim kadrze.

Pozdrawiam

-J.

P.S. Na życzenie moge podesłać fotkę, jak wychodzi z tych moich 250mm

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.