Skocz do zawartości

ZRT-460m


zend

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od niedawna jestem w posiadaniu lunetki ZRT-460m.

Na tym forum widziałem ją zmodernizowaną w stylu ZRT-457m. Modernizacja została przeprowadzona przez znaną firmę z Krakowa. Obecnie podstawowy koszt modernizacji to ~ 250zł. Niestety osoba która dokonała tej modernizacji nie pochwaliła się jaki osiągnęła rezultat

Moje oczekiwania to:

Zwiększenie powiększenia z 50X20 na 50X30 do 50X40 może być nawet Lantanowy zoom 8-24 (b.duży koszt ok. 500zł)

Zwiększenie pola widzenia

Polepszenie pozycji obserwacyjnej (Nasadka kątowa 45*)

Czy to się opłaci? I czy osiągnę zamierzony rezultat?

Będę wdzięczny za pomoc!

ZenD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ZRT 457 -mialy i chyba maja dobrej jakosci obiektywy 70mm z tego co wiem to twoje ZRTto 60 mm ,jezli jest to prawda to bym w to nie wchodzil.

 

Moje zrt mialo dobrej jakosci jak na achro 70mm. soczewke, mialem szczescie :D a wiec zainwetsowalem w przerobki.

 

Jezeli chodzi o zastosowania astronomiczne,to max. na planety moglem podejsc do 100x - widzialem Ucho Saturna,2 pasy Jowisza,fajne kraterki ksiezyca,DO WIZUALA wspaniamala sprawa: GORY,DOLINY ,SASIADKI ITP.

 

Przerobka polega na wymontowaniu okularka 30x/60x i wstawienie pryzmatu Amiciego przez co nadawalo sie do obserwacji naziemnych.

 

Idealny travel na wakacje,balkon i do biura- w swojej cenie nie znajdziesz tanszego/jakosc.

 

Duzo taniej mozesz sam kupic katowke i uzywane okluarki :) zamontowanie gniazda nie jest ciezkie- tylko trzeba miec jeszcze dobre ZRT.-70mm

 

POZDR

 

y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama luneta i sposób modernizacji opisany jest tu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=5350

Niestety bez opisu osiągniętego efektu chyba że w wyniku modernizacji osoba która ją modernizowała szybko się jej pozbyła.

Lunetka ma służyć i służy do baardzo amatorskiego oglądania nieba, przelatujących samolotów oraz latających i biegających zwierzaków.

Z firmą z Krakowa się kontaktowałem przeróbki dokona bez problemu.

Problemem jest stosunek koszt/rezultat

Np. jak to się ma do takiego Sky-watcher 705 AZ2 Refraktor 70/500 w cenie 244 zł

ZenD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama luneta i sposób modernizacji opisany jest tu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=5350

Niestety bez opisu osiągniętego efektu chyba że w wyniku modernizacji osoba która ją modernizowała szybko się jej pozbyła.

Lunetka ma służyć i służy do baardzo amatorskiego oglądania nieba, przelatujących samolotów oraz latających i biegających zwierzaków.

Z firmą z Krakowa się kontaktowałem przeróbki dokona bez problemu.

Problemem jest stosunek koszt/rezultat

Np. jak to się ma do takiego Sky-watcher 705 AZ2 Refraktor 70/500 w cenie 244 zł

ZenD

 

 

Nie wiem dlaczego z takim uporem usilujesz porownac 70mm obiektyw achr z nispelna 50mm.

 

Dl mnie sprawa jest jasna, kup 70mm refractor o jak najdluszej ogniskowej a bedzisz mial namniej problemow z aberracja chromatyczna.

 

2cm roznicy to duzo,bez wzgldu czy bedzisz ogladal planetki ,deep sky czy sasiadki.

 

Obraz bedziesz duzo jasniejszy i o wiekszej rozdzielczosci no ale stracisz na mobilnosci-nie schowasz tego w kieszen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za porady!

Wiele znaczące jest skierowanie do DO.(McArti)

Nie usiłuje porównywać 50 do 70 chociaż nie zawsze większe => lepsze.(YOKER)

Koszt zakupu małego Refraktora jest porównywalny z małą modernizacją ZRT-460 przy niepewnym wyniku.

Przy jego zakupie zyskuje przynajmniej statyw i montaż.

Dziękuje jeszcze raz chociaż liczę, że odezwie ktoś kto używa zmodernizowany ZRT-460

ZenD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za porady!

Wiele znaczące jest skierowanie do DO.(McArti)

Nie usiłuje porównywać 50 do 70 chociaż nie zawsze większe => lepsze.(YOKER)

Koszt zakupu małego Refraktora jest porównywalny z małą modernizacją ZRT-460 przy niepewnym wyniku.

Przy jego zakupie zyskuje przynajmniej statyw i montaż.

Dziękuje jeszcze raz chociaż liczę, że odezwie ktoś kto używa zmodernizowany ZRT-460

ZenD

Nie usiłuje porównywać 50 do 70 chociaż nie zawsze większe => lepsze.(YOKER)

 

Masz racje,ale jak porownujsz achro o podobnej jakosci to srednica bierze gore.

 

pozdr

 

Czystego nieba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.