Skocz do zawartości

EF 50/1.8 Vs Pancolar 50/1.8


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Szukam obiektywu do portretów. Wpadły mi w oko 2 obiektywy:

Pancolar 1.8/50 + przejściówka z potwierdzeniem ostrości

Canon EF 50mm 1.8

Który z nich wybrać? Czy Pancolar w połączeniu z mieszkiem nada się tez do makro? Może jakieś inne propozycje? Max mogę wydać 500zł

 

pzdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbieraj na EF 50/1.4 :szczerbaty:

A tak poważnie to miałem 50/1.8 i byłem bardzo zadowolony, choć to wolny i głośnochodzący kawałek plastiku. Jednak kontrast, oddanie barw i ostrość jest OK (zakładając, że nie będziesz miał FF lub BF - testuj każde szkło przed zakupem) W tej cenie nie ma lepszego.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Canona 1.8. Bardzo dobry wskaźnik JAKOŚĆ/CENA. Polecam.

 

Pancolar... No cóż, to już jest z innej bajki. Też mam ten obiektyw, ale przyznam, że nie użyłem ani razu.

Sorry, użyłem, do jakichś zdjęć nieba. Trochę ciężko mi chodzi ostrzenie (oczywiście ręczne).

Kiedyś marzyłem o tym obiektywie (Pancolarze), jakieś 35 lat temu. Wtedy Helios 58 mm wydawał mi się extra.

 

A do czego chcesz te obiektywy przyczepić? Bo używm też godny polecenia Nikkor 50mm 1.8 D, podobnie tani jak CANON 1.8.

JaK dla mnie - Canon 1.4 jest za drogi (podobnie jak analogiczna stałka Nikona).

 

Pewnie, że Pancolar z mieszkiem nada się do macro, ale teretycznie.

Nie będzie działać automatyczna przysłona (i tak nie będzie działać, skoro prawdopodobnie podpinasz do Canona), co w zasadzie wyłącza makrofotografię czegokolwiek żywego.

Zresztą do owadów to jest za krótka ogniskowa. Wiem, bo robiłem owady pięćdziesiątką i setką, bez autofocusa, ale z automatyczną przysłoną jednak!

 

Ja kupiłem tani zoom Sigma 70-300 MACRO, właśnie by po łące polatać na czworaka. To jest zupełnie co innego niż fotografowanie macro standartem z pierścieniami czy mieszkiem. Muchę właściwie można było zrobić tylko na nagrzanej ścianie, bo wtedy się nie płoszy. No i biedne muchy oślepiałem lampą błyskową, świecąc na nie z odległości 10 cm.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja sie podepnę pod temat..też mam problem z 50,tylko chodzi mi o Takumara SMC 1.4 50 i Planara 1.7 50.

 

Własnie czy ktos moze sie wypowiedziec,czy jest to dobra alternatywa dla 1.4 50 usm canona-pomijam jego AF.

Wiem,że Planar to zyleta,ale jak z aberacją?A Takumar wiem,ze plastyczny,ale aberacja ostrosć w centrum i na brzegach?

 

Jesli ktos testował wyżej wymienione obiektywy na gwiazdkach,było by super..

 

Czy jest mozliwe wykonanie takiej fotki tymi obiektywami..baardzo mi sie podoba:)

 

http://www.astronoce.pl/galeria.php?mode=info&id=289

Edytowane przez krzysiek.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Planara 50 1.4 i pomimo koniecznosci manualnej obslugi nie zaminie go na canona 50 1.4 (mialem przez jakis czas).

To bardzo ostry obiektyw, ktorego plastyka i aksamitny bokeh bardzo mi sie podoba. Co do abberacji to na pelnej dziurze poza centrum pola jest widoczna wiec mysle, ze do astro raczej sie nie nadaje - ale to tylko sugestia bo nie probowalem.

Co do fotografii, to tam gdzie nie ma czasu na zabawe uzywam zooma 24-70 2.8 ale jesli moge sie troche pobawic to zdecydowanie Planar 50 i canon ef 85.

jarek

Edytowane przez jaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę no i znalazłem podobny watek na CB :Takumar vs Planar.

 

http://canon-board.info/showthread.php?t=2...ghlight=takumar

 

hmm...co się potwierdza Planar faktycznie ostry,ale aberacja...jednak spora,nawet na f2.8.Tymczasem chyba Takumar pod tym wzgledem wypada niezle..moim zdaniem to chyba przy f2 jest dobrze?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.