Skocz do zawartości

Kilka pytań


moreq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

To mój pierwszy post i mam nadzieje ze nie ostatni… :D

 

A wiec zacznę od początku.

Zakupiłem teleskop od kolegi i czy możecie mi powiedziec czy idzie cos fajnego przez to zobaczyc ? czy jest to cos warte ? Widziałem przez to Saturna ale bez jakiś większych szczegółów, Mars tylko kuleczkę :mellow: nie wiem czy jest dobrze ustawiony i czy ma dobre okulary co były w zestawie, nie mam do niego żadnej instrukcji….

 

Na teleskopie jest napisane

 

D=130mm

F=900mm

 

Okulary jakie posiadam to:

 

Super 25

Super 10mm

oraz Barlow Lens 2x

 

A to on :rolleyes:

http://img381.imageshack.us/img381/905/dsc00001rt4.jpg

 

Ostatnio zainteresowałem się bardzo astrofotografia i czy ten teleskop by się nadawał tez do tego ?? mam zamiar kupic jakiś aparat do 2tys

 

A oto kilka moich fotek wykonanych właśnie za pomocą tego teleskopu i aparatu z telefonu komórkowego :unsure:

http://img398.imageshack.us/img398/7471/dsc00173nl4.jpg

 

http://img139.imageshack.us/img139/2546/dsc00197st8.jpg

 

aha jeszcze zapomniałem dodac ze przy największym powiększeniu strasznie obraz się trzęsie… czy to normalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat to nie wszystko, jeszcze montaż paralaktyczny itd... No i nie tym teleskopem, by byś musiał kupić HEQ5 i jeszcze guiding :)

Jak chcesz zacząć to lepiej EOS jakiś i obiektyw 100-200mm, i może eq3-2 (lub eq5) z napędami- taki zestaw na sam początek tutaj polecają.

A tym teleskopem na pewno trochę zobaczysz, 130/900 to już nie tak mało ale pamiętaj o chłodzeniu lustra przed obserwacjami bo inaczej nie będzie wielu szczegółów. Ale galaktyk na pewno trochę ugryziesz :) A, teraz lato się zaczyna to gromady kuliste takie jak m13 trzeba po prostu zobaczyć.

 

Dużo o tym było na forum, poszukaj.

Mam nadzieję że ten teleskop kupiłeś w rozsądnej cenie?

 

PS. Aha, ten montaż wypadałoby ustawić na biegun, wtedy skorzystasz z tych... no, nazwijmy to, z braku lepszego słowa, mikroruchów... To nie jest stabilny montaż i trząsł się raczej będzie...

 

Pozdrawiam,

Krawat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat to nie wszystko, jeszcze montaż paralaktyczny itd... No i nie tym teleskopem, by byś musiał kupić HEQ5 i jeszcze guiding :)

Jak chcesz zacząć to lepiej EOS jakiś i obiektyw 100-200mm, i może eq3-2 (lub eq5) z napędami- taki zestaw na sam początek tutaj polecają.

A tym teleskopem na pewno trochę zobaczysz, 130/900 to już nie tak mało ale pamiętaj o chłodzeniu lustra przed obserwacjami bo inaczej nie będzie wielu szczegółów. Ale galaktyk na pewno trochę ugryziesz :) A, teraz lato się zaczyna to gromady kuliste takie jak m13 trzeba po prostu zobaczyć.

 

Dużo o tym było na forum, poszukaj.

Mam nadzieję że ten teleskop kupiłeś w rozsądnej cenie?

 

PS. Aha, ten montaż wypadałoby ustawić na biegun, wtedy skorzystasz z tych... no, nazwijmy to, z braku lepszego słowa, mikroruchów... To nie jest stabilny montaż i trząsł się raczej będzie...

 

Pozdrawiam,

Krawat.

 

Dzieki Krawat za info :notworthy:

 

A za ten teleskop dałem 400zl wydaje mi sie ze moze byc :)

Edytowane przez moreq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki maluch pośród teleskopów. Jeździ bo jeździ i nic poniżej nie warto kupować. Dobrze, że nie 70/700. (średnia lustra/ogniskowa).

 

PS. Jak maluchem jedziesz szybciej to też trzęsie, więc się nie dziw ; )

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.