Skocz do zawartości

Nowy dział "Literatura" - głosujemy!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym, ze jeden z naszych forumowych kolegow (Rage) zaproponowal bardzo ciekawy pomysl z nowym dzialem "Literatura", proponuje abysmy wszyscy oddali swoj glos - oczywiscie jezeli go popieramy.

 

Zakladam, ze aby dzial mial sens istnienia potrzeba np. 20 osob. Jezeli tyle sie uzbiera to startujemy od razu :).

 

Glosujemy przez 2 tyg. Przypominam, ze mowimy tu o literaturze zwiazanej z naszym zainteresowaniem - czyli astronomia, teleskopy, i wszystko inne w jakis sposob z tym sie laczace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jesion!!!

 

W nowym dziale np. p.t. „Literatura, oprogramowanie ,i inne pomoce naukowe”

 

Mogą się znajdować :

 

Oprogramowanie astro

Literatura

Filmy astro

Programy TV astro

Mapki obrotowe,Mapy ścienne i.t.p.

Plakaty

Planetaria

Modele astronomiczne

Gadżety astro

....

 

Pomyślcie o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak przeczytalem o tym pomysle, to przypomnialem sobie, ze daaawno temu pisalem na swoj uzytek taki prosty soft w php do prezentacji wlasnie ksiazek. Byly tam standardowe dane - tytul, opis, wydawca, itd byl tez chyba link do strony (jesli istniala) z ksiazka. Pomyslalem, ze moglby sie wam gdzies przydac. No ale jak calosc sie tematycznie rozwinela to raczej bez sensu :?

 

Swego czasu tez robilem cos a la kalendarz - moze tu by jakos ruszyc?

Dokladniej chodzi o wspominany juz chyba kalendarz zlotow/spotkan.

Data spotkania/temat/miejsce/do kiedy trzeba sie zapisac/link do strony z wiecej informacji.

Jesli by bylo wiecej niz pare zlotow na rok to mialoby to sens. Jakby co to moge napisac taki modulik - roboty niewiele a moze cieszyc

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :-)

 

Temat nabiera kolorytu, jak już wcześniej wspomniałem w pierwotnym wątku, jestem gotowy do pracy, oczekuję pierwszych propozycji do działu.

 

 

Zastanawiam się czy zamiast układu postównie lepiej link z odwołaniem do podstrony, na której zostałaby umieszczona tabelka lub wybór litery (autorzy, tytuły), istnieje wtedy jeden problem, aby aktualizować, musiałbym mieć uprawnienia dla tego konkretnego folderu aby wejść z pod FTP. Warto zastanowić się, jaki układ będzie mniej kłopotliwy i prostszy we wdrożeniu i realizacji. System postowy również w takim wypadku ( aby zachować czytelność i walory informacyjne ) musi być moderowany(?), ponieważ nieuporządkowanie będzie coraz bardziej utrudniać wyszukiwanie informacji.

 

Wiem, dostanę po uszach że mam tysiąc pomysłów na minutę, ale jest jeszcze jedna kwestia: jak zauważyłem miał powstać niezbędnik oprogramowania astronomicznego, myślę że to prawie bliźniaczo podobne zagadnienia, więc dobrze byłoby wypracować konkretną technikę i stosować we wszystkiego rodzaju ściągo-poradnikach :-). Ułatwimy życie szukającym informacji.

 

Dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie tych działów ( poddziałów) tak jak poradzili sobie na www.pdaclub.pl, jest to również forum, dodatkowo posiada inaczej zorganizowane działy, myślę tu o dziale "Download" i innych które nie mają układu postów. Dzięki temu wszystko jest czytelne, łatwo znaleźć to co kogo interesuje. Jeżeli zdecydujemy że będzie to w html, czy php, dodatkowym atrybutem będzie możliwość zamieszczenia odnośników w skompresowanej wersji dokumentu PDF, DOC, CZY nawet PRC, albo LIT, z czego sam chęnie korzystam jeżeli jest taka okazja. Wrzucam do palma i mam ściągę na zakupach ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Jeszcze jednym argumentem przemawiającym za strategią przedstawioną powyżej może być fakt, że dołączenie działu literatury do działu oprogramowania może lekko rozpajęczyć forum, gdy ( co raczej będzie konieczne) wprowadzimy kategorie dla literatury czy niezbędnika. Bez problemu można tego dokonać na podstronie, i w sumie wystarczy do tego jeden "indexjakiśtam.html" na cały temat.

 

xterm- czy mógłbyś mi wrzucić na maila ten sofcik, może uda się go zaadaptować do potrzeb :-) Nawet jeżeli nie, to przypuszczam że jak już ustalimy do końca kwestię architektury, na pewno przyda się pomoc kogoś kto dobrze zna php, może MYSQL, o czym też myślałem.

 

Adam_Jesion - czy mógłbym prosić o więcej informacji na temat modów, jak widać jestem jeszcze trochę zielony w kwestii działalności forumowej :-), nie znam engin'ów na których szkielecie stoi Forum, dlatego warto im się przyjrzeć i jeżeli będzie to warte zachodu, można je zaimplementować.

 

No, najważniejsze o czym myślę napisałem, na koniec pozostanie wydzielić konkretne działy, ale to dalsza historia.

 

Ciekawy jestem czy ktokolwiek dobrnął do tego miejsca, jeżeli tak to proszę o uwagi ( im bardziej krytyczne tym lepiej :-)).

 

Na następny raz postaram się krócej :-)

 

Pozdrawiam

 

Jacek (ragejm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rage - super, ze masz tyle energii i na pewno trzeba ja jakos zmaterializowac. Pamietaj, ze wszystko co robimy w zakresie engine'u forum jest "proste" i pozwala na szybka realizacje. Wszystkie inne kwestie wymagaja juz prac programistycznych, a z tym jest roznie. Na poczatku kazdy ma zapal, potem pierwsze emocje opadaja i niestety czesto temat zostaje zarzucony. Dlatego na poczatek moze jednak sprobowac to zrobic w zakresie forum, albo co najwyzej na gotowych modach. Co jest do wziecia mozesz zobaczyc na www.phpbb.com, www.phpbb.pl

 

Nie jestem wrogiem dobrych rozwiazan, tylko realista. Dlatego popieram ewolucje a nie rewolucje. Trzeba obrac jakis pomniejszy cel i go osiagnac w zalozonym czasie, dopiero wtedy mozna myslec o nastepnym kroku.

 

Pamietajcie takze, ze w dodanie zdjec, downloadu itp powiekszy nam transfer drastycznie, co przeklada sie bezposrednio na koszty!

 

Dlatego zanim podejmiemy decyzje o podnoszeniu kosztow musimy wiedziec, ze zajma sie tym osoby kompetentne i bez slomianego zapalu. Pokazcie, ze pomysl ma sens, a wtedy ja podpisze sie pod tym obiema rekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o mojej koncepcji struktury organizacyjnej miałem na myśli dosyć prostą architekturę która byłaby mało skomplikowana. Mogłaby być zawarta na jednej podstronie w zwykłym HTML. Cały czas mam w myśli porzekadło że prowizorka jest najtrwalsza i to kierowało tokiem mojego rozumowania. Czasem zrobienie czegoś w sposób dopracowany i przemyślany ułatwia później pracę, ( mam żywy przykład pt.: jak mój tatko chciał ułożyć chodnik :-D). Każdy patrzy ze swojego punktu widzenia, przeto ja skupiłem się na jasności i łatwym odszukiwaniu danych, nie orientuję się w kwestiach kosztów, i innych problemach administracyjnych, dlatego wdzięczny jestem za wszystkie uwagi, które pozwalają uzyskać lepszy "seeing" na sprawę :-)

Ale na razie popieram pomysł uproszczonej organizacji, chciałbym już powoli dopracować jakąś lepszą organizację, bo wiem że jak się coś odłoży to może być różnie. W razie zmian zawsze można zmienić czy przenieść dane do nowej struktury.

 

Jak chodzi o download to miałem na myśli tylko przykład szkieletowy portalu z podanej strony, a ewentualne ściągnięcie działu literatura zapisanego w postaci skompresowanego pliku tekstowego jest to kwestia ok 1 MB ( wraz z całą stronką), co chyba nie będzie zapychało łącza.

Na prawdziwy download faktycznie trzeba mieć warunki, więc nawet o tym nie myślałem, chociaż rozpatruję wykorzystanie mojej przestrzeni na stronę www ( 100 MB) na taki prosty malutki download niewielkich plików tekstowych, eliteratury, małych programików.

 

Dzisiaj wieczorem chcę przyjrzeć się modułom z podanych stronek, może coś mnie zainspiruje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki xterm, muszę troszkę się skupić na tym, a jak chodzi o phpbb też nie mam większego pojęcia, natomiast lista modów jest niezbyt dokładnie opisana. Myślę że trzeba szukać pomocy na forum phpbb.

 

Czy jest ktoś kto się dobrze w tym orientuje ???

 

Nie wiem jak wygląda sprawa Admina Technicznego, co on na to ?

Może ktoś kto czuwa nad Forum pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.