Skocz do zawartości

Bresser Skylux 70/700


herno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do sprzedania teleskop Bresser Skylux. Idealnie nadaje się na pierwszy teleskop dla początkujących astroamatorów.

Teleskop kupiłem z myślą o wykorzystaniu montażu do powieszenia trochę większej tuby (90/900).

Montaż jest już częściowo "stuningowany". Wymienione są plastikowe pierścienie hamulców obu osi, na metalowe.

Obie osie są osadzone w nowych gniazdach (dotoczone mosiężne tuleje).

Prace te w znaczący sposób zmniejszyły luzy montażu i powiększyły jego stabilność. Aluminiowy statyw wydaje się wystarczająco stabilny dla skyluxa i dla ciut większej tuby.

Optyka teleskopu jest w stanie b. dobrym, bez rys i skaz.

Sama tuba była rozbierana i modyfikowana (wyczernienie tuby i wyciągu) przez poprzedniego właściciela.

Obejma tuby miała małe peknięcie - zakleiłem je poxipolem. Trzyma mocno i pewnie, klejenie widać na załączonym zdjęciu.

Dovetail, pochodzi od innego teleskopu - po modyfikacjach pasuje doskonale.

Muszla oczna szukacza posiada naddarcie po obwodzie - ma to niewielki wpływ na komfort obserwacji.

 

 

Zestaw zawiera:

- tubę 70/700 z kątówką (dodatkowo wyczerniona), obejmami, dovetailem i szukaczem 5x24,

wyciąg 1,25" tuningowany (wyczerniony i pozbawiny diafragmy).

- modyfikowany montaż Astro3 z aluminiowym statywem - zapewnia dobrą stabilność z tą tubą

- okular 20mm, chyba kitowy kellner (pokazany na zdjęciu), bez skaz i rys na optyce, daje przyzwoite obrazy.

Okular ma trochę nadtopione wnętrze (uszkodzony przez porzedniego własciciela) ale nie wpływa to na dawane obrazy

 

Sprzęt sprzedaję bo trafiła się "okazja" i kupiłem inny teleskop . Cena 200 zł.

Do ceny należy doliczyć ew. koszty wysyłki. Teleskop można oczywiście przed zakupem obejrzeć i odebrać osobiście.

post-7802-1218577189_thumb.jpg

post-7802-1218577200_thumb.jpg

post-7802-1218577210_thumb.jpg

post-7802-1218577218_thumb.jpg

Edytowane przez herno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątówka ma odkręcaną tulejkę. Otwór ma około 3,4cm średnicy.

W tej chwili nie chciałbym rozbijać zestawu. Jeśli nie znajdzie się chętny na całosć, najpierw spróbuję sprzedać osobno tubę i montaż.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.