Skocz do zawartości

Mak 127mm SW + akcesoria


Piotrek L.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ponieważ już od kilku ładnych miesięcy kompletnie nie używam mojego maka, postanowiłem go sprzedać.

W skład zestawu wchodzą:

- SW Mak 127mm f=1500 (dane z naklejki ;) ) z wszystkimi deklami. Wiek prawie trzy lata.

- Kątówka 1,25" 90* (zwykła, z oryginalnego zestawu)

- Okular Plossl 25mm

- Okular Plossl 10mm

- Szukacz Star Pointer

- Obręcze stalowe

- Odraszacz własnej roboty, wykonany z tworzywa sztucznego

- Specjalna przejściówka SW/SCT pozwalająca na używanie akcesori SCT np kątówki 2"

- Visual Back SCT/2", ale od razu zastrzegam że ten VB jest nie do końca dobry. To znaczy wkręca się w przejściówkę tylko na 0.75 obrotu i ktoś musiał by go przegwintować. Mimo to można go na początek użyć dla testów. Sama przejściówka jest na 100% dobra bo używałem jej z kątówką 2" i VB ze stajni WO.

 

Stan optyki teleskopu i okularów bardzo dobry. Nie ma żadnych rys, a jedynie jakieś pojedyńcze pyłki kurzu.

Na tubusie teleskopu jak i na "pracujących" częściach kątówki i okularów widoczne są otarcia i ryski typowe przy użytkowaniu.

Co do obręczy to przez przypadek kupiłem sobie kiedyś minimalnie za małe, ale wymieniłem śruby i wszystko działa ok. Trzeba tylko pamiętać żeby nie zacisnąć za mocno śrub ;)

Teleskop jest skolimowany i na 100% obręcze nie mają żadnego wpływu na pogorszenie jakości obrazu.

Nie posiadam do niego dovetaila ani torby.

 

lustro.jpg

 

menisk.jpg

 

komplet.jpg

 

Cena wywoławcza to 700pln plus koszty przesyłki.

Jeśli znalazł by się chętny przed weekendem 29-30 sierpnia to mogę go dostarczyć na trasie Cieszyn - Kraków - Tarnów - Sanok.

Potem już tylko przesyłka.

Zainteresowanych zapraszam na PW.

Pozdrawiam :Beer:

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.