Jump to content

Piotrek L.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1907
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

576 Excellent

About Piotrek L.

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 03/06/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

5344 profile views
 1. Adam jak podpinam do laptopa Lenovo z win 10 to mi też działa bez względu na to ustawienie, ale na małym netbooku mam z tym problem wiec o tym pisze - lepiej sprawdzić. Pozdrawiam
 2. W Sharpcap masz to w pasku menu po prawej stronie. Teraz dokładnie nie pamietam gdzie, ale jak wrócę do domu to sprawdzę.
 3. Pytanie zasadnicze: Czy sprawdzałeś występowanie problemu przy włączonym lub wyłączonym używaniu bufora pamięci kamery (opcja DDR Buffer)? Bo ja problemy ze ściąganiem klatek mam zawsze jak ta opcja jest włączona. Kiedy ją wyłączam, kamera działa jak złoto (mowa o QHY 178mm-c + stary netbook z win 7 starter).
 4. Jeśli się nie mylę to oprócz funkcji transportowych, ta rączka ma możliwość zamocowania np guidera albo Red Dot'a
 5. Opis powinien być osobno, a zdjęcia osobno, bo jak wszystko jest razem, to nie można dać drugiego "plusa" Wielkie brawa za nietuzinkowy temat na astrofoto
 6. To nie jego samochód, to Małego Księcia
 7. Jeśli Marvaz robił to z Watford to przyznaje mu racje - tam nie ma szans na lepszy detal! No może w NB! Mieszkałem troszkę dalej na północ i od strony Londynu i de facto Watford biła taka łuna, że aż strach.
 8. Według niektórych, to by już było z pod krawędzi dysku
 9. I wszystko jasne.... Za duże LP prześwietliło wszystko! Potrzebujesz niestety lepszej miejscówki. Potraktuj ten materiał jako ćwiczenia obsługi sprzętu i się nie martw, tak jest zawsze, że trzeba troszkę nabyć doświadczenia - choćby takiego. P.S. Czy Ty na pewno przymknąłeś ten obiektyw??? Przymknięty Jupiter ma charakterystyczne spajki dwunastoramienne, a ich na Twoim zdjęciu nie ma, za to jest mega aberracja.
 10. Ładnie, ale czy widziałeś że w prawym górnym rogu lecą ci gwiazdki? Coś chyba nie jest w osi.
 11. Może jakiś spec zrobił by Ci coś podobnego? https://www.365astronomy.com/Astrotrac-Adapter-Plate-and-3-8-Large-Photo-Screw-for-EQ3-Aluminium-Tripod.html
 12. Potwierdzam wszystko co Koledzy napisali! Obsługa super, moi synowie uwielbiają do nich ze mną jeździć, choć teraz po remoncie sklepu w Wiedniu będzie jeszcze fajniej, a jeśli chodzi o magazyn i wysyłkę jeszcze sprawniej Generalnie sklep baaaardzo pod klienta!!! Polecam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.