Jump to content

Piotrek L.

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1930
 • Joined

 • Last visited

About Piotrek L.

 • Birthday 03/06/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

5993 profile views

Piotrek L.'s Achievements

616

Reputation

 1. Zgadzam się, ale mimo to przy takim materiale podciągnął bym troszkę kontrast, w celu zwiększenia efektu 3D
 2. Chyba jednak trzeba dużo klatek i bynajmniej nie bardzo długich https://www.cloudynights.com/topic/559811-m1-crab-nebula-high-resolution-and-wide-field-with-qhy174mqhy5iii-290-m/ Na pojedynczych klatkach de facto nie widać prawie nic, więc się nie załamuj tylko zrób z 6000 klatek
 3. 29 godzin???? Szacun Przy takiej ilości materiału, można siedzieć i oglądać szczegóły w nieskończoność!
 4. Żeby nie było, że się lenie pochwalę się jednym ze zdjęć, które ustrzeliłem podczas wczorajszych balkonowych testów sprzętu Znany i lubiany region Drogi Mlecznej w Łabędziu, z mgławicą Meduza - NGC 6888 i skrawkiem mgławicy Motyl - IC 1318. Kadr totalnie przypadkowy, a co za tym idzie nie zbyt idealny - wiem i biję się w pierś! Będę się poprawiał Zdjęcie to 59 klatek po 3 minuty. Samyang 135mm @f/2 + QHY 178mmc + Koło ASI EFW + Astronomik Ha 12nm + SW AZ GTi + Guider ASI120mm połączony z Reduktorem Ogniskowej x0,5 który jest fajny jako optyka o ogniskowej 100mm. Przesiadka na SW AZ GTi i zakup EFW dało mi solidnego kopa do przodu. Teraz tylko muszę to połączyć z RPi bo póki co, tylko lapek na Win działa absolutnie perfekcyjnie. Pełna klatka, obróbka DSS + PS. Staram się jak najmniej obrabiać, ale to raczej z powodu braku umiejętności
 5. Podoba się Bardzo fajnie się ogląda w skali 1:1, zwłaszcza zmarszczki na skroni, które mają potencjał do jeszcze lepszego wyciągnięcia 3D Po kształcie gwiazdek, można wnioskować, że w Tarnowie sezon grzewczy rozpoczęty
 6. Można by pomarudzić, że dużo szumu jeszcze w tle, ale ja osobiście wpatrywałem się z zachwytem w efekt 3D
 7. Swego czasu używałem Canona 350d z APO f/5.9 i po podpięciu filtra UHC-E Amerykę i Pelikana paliłem po 11 minut, bo na 3 minutach nic nie było widoczne na surówkach. 6D to zupełnie inna liga, ale może spróbuj raz sesję z klatkami po 10 minut?
 8. No dobra! Pora mocno obniżyć poziom tego wątku Zdjęcia zrobione tak na prawdę tylko dla żartu, w czasie testowania sprzętu na balkonie. QHY 178mm-c + Samyang 135mm @f/2 Pierwsze dwa zdjęcia zrobione kiedy Księżyc był prawie w pełni i zaledwie kilkanaście stopni od obu mgławic. 1. M16 - użyty Ha Astronomik 12nm - tylko 100x10sec, gain 40, bez darków! 2. M17 - użyty Ha Astronomik 12nm - tylko 100x4sec, gain 25, bez darków! 3. M13 - L Astronomik - tylko 25x10sec, gain 25, bez darków! Wtedy Księżyc był tuż po pełni, a pojechane gwiazdy są efektem kompletnego braku ustawienia na biegun.
 9. Ludzie, która firma kurierska będzie najmniej problemowa przy wysyłce z Ali?

   

  dostawa.jpg

  1. Show previous comments  6 more
  2. Piotrek L.

   Piotrek L.

   To zależy, czy narozrabiałem czy nie? ;)

  3. Piotrek L.

   Piotrek L.

   Oczywiście serdecznie pozdrawiam z Wiednia  :Beer:

  4. dobrychemik

   dobrychemik

   Dzięki. Również pozdrawiam :Beer:

    

 10. Tak, ale za pieniądze wydane na to coś plus modyfikacje, można już szukać przyzwoitej lornetki, która będzie 100x lepsza na początek, a do tego bez względu na to, czy ktoś załapie bacykla czy nie, taka lornetka zostanie w obu przypadkach przydatnym instrumentem optycznym!
 11. Żeby poprawić właściwości tego "teleskopu" trzeba raczej cudotwórcy a nie majsterkowicza!
 12. Hejka! Taki mały powrót do astrofoto, aczkolwiek z bólami! Podczas urlopu w Beskidzie Niskim załapałem tylko jedną nockę, żeby wreszcie zebrać troszkę materiału. Pogranicze Cefeusza, Smoka i Łabędzia - czyli Galaktyka NGC 6946, "sąsiadująca" z nią gromada otwarta NGC 6939 i niezły kawał ciemnych mgławic B148 i B150. Póki co tylko Luminacja, bo chciałem wykorzystać ciemne niebo. Brakuje strasznie koloru, ale od ponad tygodnia nie miałem kompletnie pogody, więc muszę zaczaić się na wrześniowy nów, żeby to nadrobić! Mam nadzieje, że do tego czasu dokonam poprawek sprzętu, bo niestety ręczne koło filtrowe ma krzywo jedno z gwintów T2 co widać na zdjęciu. Traktuję to zdjęcie jako wersję początkową - muszę po prostu uczyć się obróbki od nowa , ale chciałem wreszcie pokazać że jeszcze żyję QHY 178mm-c + Samyang 135 @f/2 + filtr(y) Astronomika, a wszystko na Vixenie Polarie. 396 klatek po 30 sec, gain 25, temp -15, seeing - katastrofa! P.S. Dodałem drugą wersję. Ver.1 DSS + PS Ver2. DSS + Pix + PS (doszedł sztuczny flat i rozciąganie histogramu). Oba po resizie. Pytanie która wersja idzie w dobrym kierunku?
 13. WOW!!! Rewelka! Czekamy na więcej
 14. Trudny wybór! Marzec - ponad 7 godzin nocy astronomicznej, ale gwarantowane zimne noce i loteria pogodowa, z przewagą na brak pogody. Kwiecień - Zlot w tygodniu może być dla niektórych utrudnieniem, ale są już duże szanse na pogodę, noc astronomiczna jeszcze długa (ponad 5 godzin). Maj - Pogoda daje większe nadzieje na niebo, można dzień spędzić na świeżym powietrzu, ale tylko jest do dyspozycji nieco ponad 2 godziny nocy astronomicznej. Wygląda na to, że opcja druga jest najbardziej sensowna, choć dla mnie niemożliwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.