Skocz do zawartości

Akumulator do DC IN 12V


deryl

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio okazyjnie kupiłem montaż SLT Celestrona (GOTO), który jest zasilany 8 paluszkami AA. Jak wiadomo paluszki nie są najbardziej ekonomicznym i wydajnym źródłem energii ale montaż, posiada też standardowe wejście do zasilacza sieciowego na 12V (oznaczone DC IN 12V).

 

Czy można pod takie wejście podłączyć akumulator 12V, czy lepiej akumulator podpiąć zamiast paluszków?

 

PS.

Nie jestem elektrykiem i nie chcę uwalić mojego nowego monta więc proszę o radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poniżej link do bardziej uniwersalnego urządzenia.

 

http://www.allegro.pl/item404975158_404975158.html

 

Spisuje się znakomicie.

 

Pozdr,

:Beer:

 

P.S. Ups. Dopiero teraz zauważyłem, że aukcja jest już zamknięta, ale za jakiś czas ten sprzęt się pewnie znowu pojawi.

Edytowane przez MaciekC6N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy można pod takie wejście podłączyć akumulator 12V, czy lepiej akumulator podpiąć zamiast paluszków?

 

PS.

Nie jestem elektrykiem i nie chcę uwalić mojego nowego monta więc proszę o radę ;)

 

można, ale miej na uwadze, przestrogę i radę płynącą z tego wątku: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=20227&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób ładujecie akumulatory żelowe? Nigdy nie ładowałem takiego aku ale ktoś mnie niedawno ostrzegał, że nie można ich ładować prostownikiem samochodowym. Azaliż prawda to? :szczerbaty:

 

pozdrawiam

To wszystko zależy od prostownika, jeżeli możesz regulować napięcie i prąd ładowania, to nic złego się nie stanie. Wystarczy ustawić napięcie na 13,5-13,8V i prąd ładowania najlepiej 1/10 pojemność akumulatora.

 

Ja zrobiłem sobie chyba najprostszą ładowarkę z regulacją napięcia i prądu (Klik). Ładuję nią akumulator 12V 7Ah, póki co nie mam z nią żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poniżej link do bardziej uniwersalnego urządzenia.

 

http://www.allegro.pl/item404975158_404975158.html

 

Spisuje się znakomicie.

 

Pozdr,

:Beer:

 

P.S. Ups. Dopiero teraz zauważyłem, że aukcja jest już zamknięta, ale za jakiś czas ten sprzęt się pewnie znowu pojawi.

 

 

Mam takie samo cudo i akumulator jest w porządku. Spokojnie zasila laptopa i montaż, ale poleciał mi jakiś czas temu regulator napięcia. Podejrzewam energetykę, bo akurat się ładował, zasilacz też nie działa, tak samo jak mikrofalówka, za którą odzyskałem kasę. Akumulator teraz ładuję prostownikiem do ładowania akumulatora z samochodu, a regulator dam kumplowi do naprawy za jakiś czas. Ale samo urządzenie całkiem fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo cudo i akumulator jest w porządku. Spokojnie zasila laptopa i montaż, ale poleciał mi jakiś czas temu regulator napięcia. Podejrzewam energetykę, bo akurat się ładował, zasilacz też nie działa, tak samo jak mikrofalówka, za którą odzyskałem kasę. Akumulator teraz ładuję prostownikiem do ładowania akumulatora z samochodu, a regulator dam kumplowi do naprawy za jakiś czas. Ale samo urządzenie całkiem fajne.

 

A na jak długo wystarcza obciążony montażem i laptopem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.