Skocz do zawartości

Co mogę zaobserwować przez Teleskop Bresser Arcturus 60/700 ?


FilipusB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy teleskop. Wiem, że jest bardzo słaby. Moje pytanie brzmi : Co mogę zobaczyć przez Teleskop Bresser Arcturus 60/700 ? Obserwowalem już Księzyc, Jowisz, Vegę (bardzo mała była). Co jeszcze mogę przez niego zobaczyć? Bardzo chciałbym zobaczyć jakieś eMki (M57,M27). Czy jest to możliwe? I drugie pytanie gdzie mam szukać M57 lub M27?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

 

Jeden z naszych forumowych kolegów Wimmer niedawno przygotował tabelę zawierającą spis 'obiektów dla małych apertur', która jak sądzę powinna Ci pomóc na początku z wyborem odpowiednich obiektów do obserwacji KLIK.

 

W przypadku drugiej sprawy, czyli gdzie szukać tych obiektów powinny pomóc Ci odpowiednie programy typu planetarium np. CdC KLIK, HNSKY KLIK, Stellarium KLIK itp. Oczywiście w polu niezastąpione są drukowane atlasy jak np. TakiAtlas KLIK, czy TriAtlas KLIK itp.

 

EDIT: i jeszcze garść porad odnoście obserwacji i szukania obiektów na Celestii: KLIK od tego polecam zaczynać

 

Pozdrawiam

 

lech

Edytowane przez lech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zassij z sieci takie programiki jak Stellarium , czy Cartes du Ciel i po krótkiej wprawie one same Cię poprowadzą na żądane e-mki. Ten drugi ma możliwość wydruku fragmentów nieba odpowiednio powiększonych i dopasowanych do naszych potrzeb. Ja takie mapki zabierałem na pierwsze obserwacje i doskonale się spisywały.

W Jowiszu i kilku innych naszych planetach możesz dostrzec ich "wielkość" , czy kształty , pierścienie itp. , ale pamiętaj ,że GWIAZDY jak Vega Zawsze będą małe ( czytaj punktowe ) :)

Nieważne czy teleskopikiem 60 mm , czy działem o lustrze 300 , 400 mm.

Co do obiektów dla takich jak Twój teleskopów poczytaj spokojnie forum , bo jest tu morze informacji na ten temat.

Pozdr

 

 

No ... poprawiam się. Wszystkie gwiazdy oprócz naszego Słoneczka :)

Tylko NIE PRÓBUJ popatrzyć przypadkiem w jego kierunku przez teleskop , albo szukacz !

Edytowane przez pietro4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest to mój pierwszy teleskop. Wiem, że jest bardzo słaby. Moje pytanie brzmi : Co mogę zobaczyć przez Teleskop Bresser Arcturus 60/700 ? Obserwowalem już Księzyc, Jowisz, Vegę (bardzo mała była). Co jeszcze mogę przez niego zobaczyć? Bardzo chciałbym zobaczyć jakieś eMki (M57,M27). Czy jest to możliwe? I drugie pytanie gdzie mam szukać M57 lub M27?

Księżyc, Księżyc jesze raz Księzyc - fantastyczny w każdym powiększeniu. Koniecznie z atlasem. Na Forum w kategorii Księżyc jest niedawny wątek "Mały Atlas Księżyca" - do kupienia w Empiku (tylko przez internet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.