Skocz do zawartości

Teleskopy rosyjskie


Barnabi

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Ostatnio czeto sluzbowo jezdze na Bialorus. Tak sobie pomyslalem ze w sumie kiedys uwazano ze optyka rosyjska jest calkiem niezla (moze tylko dlatego ze byla to jedyna dostepna :) ). Czy ktos moglby mi poradzic czy cos po tamtej stronie granicy nadaj sie do kupienia? Znalazlem taki site z opisem tego co ewentulanie mozna tam kupic http://www.telescopes.ru/

 

Ceny podobno sa niskie ...

 

Wszelkie uwagi i rady b. mile widziane :)

 

Barnabi

 

ps. to co na pewno rzuca sie w oczy to ciezar (gniotsa nie lamiotsa :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Rosyjska optyka nadal jest dobra, problemem jest zażółcone szkło ale poziom wykonania optycznego na b.wysokim poziomie.

 

Nie wiem jaka kasa dysponujesz i co cie interesuje.

 

Poszukał bym tala 127mm -soczewka i wojskowe lornetki 10x50 Kronos- ale te z oddzielnym strojeniem na kazdy okular z osobna.

Z pewnością spodoba ci sie lornetka 26x70 po atrakcyjnej cenie pewnie znajdziesz wielu chętnych ,którzy odkupią ja kiedyś od Ciebie.

 

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka kasa dysponujesz i co cie interesuje.

 

Dzieki za rade. Osobiscie szukam jakiegos uzywanego Newton'a o srednicy ok 150 mm (mysle o SK lub Celestronie OMNI 150) - moja przygoda z teleskopami sie dopiero zaczyna i nie chcialbym za duzo inwestowac zanim nie dowiem sie czego chce. Ogladajac ta rosyjskie teleskopy pomyslalem raczej o czyms raczej mniejszym - chodzi mi o kwestie przewiezienia tego samolotem gdzie wielkosc i ciezar ma znaczenie. Dlatego wpadl mi w oko refraktor i myslalem tez mi Maskutowie. Nie pomyslalem o lornetce - moze to rzeczywiscie lepszy pomysl - przynajmniej jest male :)

 

Barnabi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade. Osobiscie szukam jakiegos uzywanego Newton'a o srednicy ok 150 mm (mysle o SK lub Celestronie OMNI 150) - moja przygoda z teleskopami sie dopiero zaczyna i nie chcialbym za duzo inwestowac zanim nie dowiem sie czego chce. Ogladajac ta rosyjskie teleskopy pomyslalem raczej o czyms raczej mniejszym - chodzi mi o kwestie przewiezienia tego samolotem gdzie wielkosc i ciezar ma znaczenie. Dlatego wpadl mi w oko refraktor i myslalem tez mi Maskutowie. Nie pomyslalem o lornetce - moze to rzeczywiscie lepszy pomysl - przynajmniej jest male :)

 

Barnabi

 

 

Moj znajomy mial tala 150K- bardzo go sobie chwalil, mocne powloki na lustrach,dobre mocowanie lustra, wysmienite szukacze np.8x50 pewnie juz malo kto pamieta w dobie zalewu chinszczyna. :D

 

Maksutow to dobra zabawka ale chyba tanio jej nie kupisz a i kolimacje po takiej podrozy bedzie wskazana.

Lornetka 7x50 lub 10x50 zawsze Ci sie przyda.

 

Co do solidnosci wykonania to sam wiesz,ale moze nie jestes swiadom ,ze taka rosj. lornetke zawsze sie uda poprawnie skolimowac , co do chinszczyzny to juz nie bardzo- wiekszosc robione jest z plastyku i na klej.

 

Moim zdaniem rosyj.optyka ustepuje tej naprawde markowej optyce za ktora trzeba juz niezle placic.

 

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy mial tala 150K- bardzo go sobie chwalil, mocne powloki na lustrach,dobre mocowanie lustra, wysmienite szukacze np.8x50 pewnie juz malo kto pamieta w dobie zalewu chinszczyna. :D

Jeszcze raz dzieki. Ale czy na pewno chodzilo o TAL 150K? Z opisu wynika ze to konstrukcja Schmidt-Cassegrain jako "novel optical design by Klevtsov" (TAL-150K)?

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.