Skocz do zawartości

Kupię reduktor/flattener TV 0.8x


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już kupisz reduktor, to zrób proszę test na krzywiznę pola z tym telepem i CCDInspectorem.... pewnie z małym chipem krzywizny nie powinno być wyraźnej, ale program wypluje cyferki które powiedzą co sie będzie działo z większym ...

Gratuluje zakupu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz reduktor, to zrób proszę test na krzywiznę pola z tym telepem i CCDInspectorem.... pewnie z małym chipem krzywizny nie powinno być wyraźnej, ale program wypluje cyferki które powiedzą co sie będzie działo z większym ...

Gratuluje zakupu !

 

 

Spoko, muszę to jakoś pospinać do kupy najpierw, ale testy zrobię. W ogóle chciałbym najpierw spróbować bez reduktora i zobaczyć co się będzie działo z brzegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ także zakup Takahashi 1.06x f/6.2 flattener for FS60C (TKA20582) - będziesz z nim miał światłosiłę F6.4 ale za to jeszcze bardziej płaskie pole ( czego pewnie już nie zauważysz przy ST2k ) no i wiekszą ogniskową ( w kontekście galaktyk które cie interesują ).

A z taki reduktorem możesz działać także z FS60C ... do mgławic. ( kurna... sprzedaje ci własnie mój pomysł na setup ... dwa pięćdziesiąt się należy... )

 

Przypominam ci o temacie na temat flatenerów, a szczególnie o teście który został wykonany dokładnie na Twoim obecnym telepie - http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=282283

 

Tylko te cholerne złączki....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ także zakup Takahashi 1.06x f/6.2 flattener for FS60C (TKA20582) - będziesz z nim miał światłosiłę F6.4 ale za to jeszcze bardziej płaskie pole ( czego pewnie już nie zauważysz przy ST2k ) no i wiekszą ogniskową ( w kontekście galaktyk które cie interesują ).

A z taki reduktorem możesz działać także z FS60C ... do mgławic. ( kurna... sprzedaje ci własnie mój pomysł na setup ... dwa pięćdziesiąt się należy... )

 

Przypominam ci o temacie na temat flateneróm, a szczególnie o teście który został wykonany dokładnie na Twoim obecnym telepie - http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=282283

 

Tylko te cholerne złączki....

 

Jestem przekonany do TV 0.8x, z chipem ST2000XM da płaskie pole (do Canona już raczej nie wróce). Takahashi mi nie podchodzi ze względu na wspomniane złączki i cenę. Poza tym nie mam zamiaru jak narazie inwestować w FS60C, do szerokich pól będzie służyło to co mam. Lukę dłuższej ogniskowej (około 600mm) wypełnię za jakiś nieokreślony czas mam nadzieję, lecz już wiekszą aperturą (110-130mm). Tak wygląda mój plan setupu, więc prowizji od Twojego nie płacę :)

 

Jeszcze słowo co do obiektów - moim głównym celem są mgławice refleksyjne, ewentualnie emisyjne. Do galaktyk (poza M33 i M31) trzeba by Newtona i lepszego prowadzenia, więc one mnie mniej interesują jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo co do obiektów - moim głównym celem są mgławice refleksyjne, ewentualnie emisyjne. Do galaktyk (poza M33 i M31) trzeba by Newtona i lepszego prowadzenia, więc one mnie mniej interesują jak narazie.

A widzisz.... mówiłem.... do galaktyk refraktorkami cieżko uderzać....( nie chce mi się szukać teraz tego wątku ).

Spoko. Refleksyjne są super ale wymagają bardzo ciemnego nieba i .... płaskiego pola bo ciemne są a im bardziej płaskie tym lepsze FWHM a co za tym idzie ostrzejszy detal który i tak będzie na granicy szumów.... nawet z CCD.

Wysoko poprzeczkę sobie stawiasz...

 

Tak czy inaczej w kontekście płaskiego pola to pewnie różnicy przy ST2k nie zauważysz między Tak a TV ... ale zawsze te dziesiętne FWHM gdzieś tam sie odnajdą ... i to o te dziesiętne sprawa się teraz rozbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz.... mówiłem.... do galaktyk refraktorkami cieżko uderzać....( nie chce mi się szukać teraz tego wątku ).

Spoko. Refleksyjne są super ale wymagają bardzo ciemnego nieba i .... płaskiego pola bo ciemne są a im bardziej płaskie tym lepsze FWHM a co za tym idzie ostrzejszy detal który i tak będzie na granicy szumów.... nawet z CCD.

Wysoko poprzeczkę sobie stawiasz...

 

Tak czy inaczej w kontekście płaskiego pola to pewnie różnicy przy ST2k nie zauważysz między Tak a TV ... ale zawsze te dziesiętne FWHM gdzieś tam sie odnajdą ... i to o te dziesiętne sprawa się teraz rozbija.

 

Wyjaśnie kwestie galaktyk - twierdziłeś, że 300mm czy ileś tam to za mało do galaktyk. A ja Ci starałeś się wyjaśnić, że przy chipie ST2000 to będzie akurat do M31 i M33 a to jakby nie patrzeć galaktyki :) Nigdy nie pisałem, że one są moim celem, zawsze to były refleksyjne (mało osób je foci) :) Dlatego zresztą m.in. wybrałem ST2000XM bo jest czuła w niebieskim. No i zależy mi na światłosile więc TV 0.8x będzie tu jak najbardziej na miejscu (f/4.8)

 

No dobra to ma ktoś taki reduktor na sprzedaż? :)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo swego czasu rozmawiałem trochę na ten temat i od papatka usłyszałem, że o dziwo, do edka lepiej się sprawuje ta wersja do dłuższych ogniskowych. On chyba miał w rękach oba te typy, musiałbyś się podpytać. Ja mam wersję taką jaką mi zarekomendował czyli >600mm ale nie mam czasu tego wypróbować.

 

P.S. włąśnie zauważyłem, że Ty szukasz tego nie do edka chyba

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.