Skocz do zawartości

Modyfikacja Canona EOS 40D


Metatron

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Nie wiem czy zamieściłem temat we właściwym dziale, jeżeli nie proszę moderatorów o przeniesienie go w odpowiednie miejsce.

 

Do rzeczy więc:

 

Poszukuję jakichkolwiek informacji na temat wymiany orginalnego filtra na filtr Baadera w Canonie EOS 40D

Jeżeli ktokolwiek zna jakieś ciekawe linki lub wskazówki a może instrukcję jak wykonać taką wymianę od podstaw będę wdzięczny za umieszczenie ich w tym temacie lub podesłanie mi ich na priva.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Metatron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że taka wymiana przebiega podobnie we wszystkich EOS-ach.

Poniżej kilka bardzo szczegółowych opisów, jak wymienić filtr w poszczególnych modelach.

 

Dziękuję ansmann za przydatne linki, wygląda to dość skomplikowanie

 

Kurka nie szkoda Ci 40D na modyfikację? Przecież modyfikowana 350D kosztuje teraz niedużo a korzyści z 14bitów nie są proporcjonalne do ceny 40D....:) Jesli już kupować coś lepszego to kamerę CCD, choćby te nową kolorową od Oriona.

 

qbanos, no cóż powiedzmy że nabyłem Canona EOS 40D po bardzo okazyjnej cenie, więc z pewnością będę chciał go zmodyfikować :)

Dzięki jednak za ciekawe propozycje, jednak niestety troszkę za późno na zmiany

Możliwe, że będę jednym z nielicznych, mając zmodyfikowanego EOS-a 40D o ile uda mi się tego dokonać ;)

 

Może ktoś ma coś z Polskiej literatury?

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Metatron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozważam 40D pod kątem modyfikacji, więc będzie nas dwóch :)

Jakiś czas temu szukałem informacji - oto co udało mi się znaleźć:

 

http://astro-forum.org/Forum/Pytanie-o-canony-t23279.html

 

Ze względu na straszną cenę Orion raczej nie jest konkurencją dla 40D.

W Polsce koszt Oriona to minimum 4.5K, podczas gdy 40D można kupić za 2200 PLN.

 

Natomiast ja poważnie jeszcze myślę o 5D, bo plusy pełnej klatki są spore.

Będą tanieć, zwłaszcza w perspektywie tego, że wchodzi nowy model.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pkz, rozwiałeś kilka moich wątpliwości.

 

Aktualnie czekam tylko na filtr Baadera, gdy już będzie w moich rękach rozpocznę proces mnodyfikacji ;)

Co do Canona 5D faktycznie wkrótce może mieć całkiem korzystną cenę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Niestety moja akcja "modyfikacja" zakończyła się niepowodzeniem :(

 

Po wymianie filtra i złożeniu aparatu włączając go wszystko działa idealnie, lecz niestety na ekranie widać coś takiego jak w załączniku.

Czy to może być wina małego zasilacza?

Czy to wina spalonego czujnika CMOS?

 

Przy składaniu wyglądał idealnie bez żadnej ryski, jedynie delikatnie zahaczyłem filtr AA i ma delikatną ryskę przy samym brzegu., ponadto niestety wyrwałem mały zasilacz, czy to może być przyczyną przepalenia?

 

 

 

Pozdrawiam

post-1917-1229364952_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym sposobem 40D za 2200zl stanie sie drozszy niz dedykowana kamera CCD ... np DSI III PRO.... znam ten bol... moj modyfikowany 350D tez okazal sie wcale nie taki tani w ogolnym rozrachunku.

 

Natomiast ja poważnie jeszcze myślę o 5D, bo plusy pełnej klatki są spore.

Będą tanieć, zwłaszcza w perspektywie tego, że wchodzi nowy model.

 

 

Pelna klatka wymaga optyki za kupe kasy wiec modyfikowany DSLR i pelna klatka to w swej sensownosci/cenie wykluczajace sie nawzajem cechy/urzadzenia.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, dostałem dużą nauczkę, lecz teraz wiem już wszystko na temat wnętrza EOS-a 40D, rozkręcałem go już kilkakrotnie po tej modyfikacji i mogę śmiało przeprowadzić modyfikację kolejnego aparatu, znam wszystkie miejsca ze śrubkami, wtyczkami itp... ale tak jakoś nie odważę się chyba już zaryzykować ;)

 

Jeżeli kogoś interesuje przetłumaczenie całego tekstu Boba McCourt z tego linku, Modyfikacja EOS-a 40D plus kilka moich wskazówek, służę pomocą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.