Skocz do zawartości

M42 i płomień


Metatron

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie szanowni Koledzy

 

Wczorajszej nocy wykorzystałem dość dobrą pogodę do zrobienia dwóch fotek, dodam tylko, że Księżyc niestety był jeszcze na niebie.

Rezultaty poniżej:

 

Zdjęcia robione niemodyfikowanym jeszcze EOS-em 40D

 

M42 - Myślę, że najlepsza z dotychczasowych moich podejść

f/3.5, ISO800, 20 x 40s, 200mm + 5 darków

 

Płomień - Moje pierwsze podejście do tego obiektu, niestety z powodów technicznych nie udało mi się już zrobić darka do minutowych klatek :(

f/3.5, ISO800, 10 x 40s, 200mm + 5 darków

f/3.5, ISO800, 5 x 60s, 200mm

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

post-1917-1228560433_thumb.jpg

post-1917-1228560449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na EQ6 to przy ogniskowej 200 możesz poszaleć z parominutowymi klatkami bez prowadzenia. Zadbaj o dobre wyjustowanie lunetki a następnie o dobre ustawienie na polarna i zobaczysz jaki będzie przeskok jakosciowy.

Troche mala rozdzielczosc - sadze ze możesz docelowo troche wieksze pokazywac.

 

Zdjęcia jak najbardziej udane i najważniejsze ze dają satysfakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. w sumie wszystko zależy od tego jaki egzemplarz EQ6 trafił się Metatronowi

EOS40D przy 200mm ogniskowej rozdzielczość pixela ma w okolicach 7 arc sec/pixel, a przy typowym błędzie PE montażu EQ-6 w granicach +-20arc sec, to już może być widać "pojechane" gwiazdki na powiedzmy 3 pixele, naturalnie tylko w pełnej skali 1:1, bo po zmniejszeniu zdjęcia, rzeczywiście może już nie przeszkadzać

a fotki fajne, choć wydaje mi się, że chyba więcej powinno być widać przy takich expozycjach i takiej przysłonie, może tło za bardzo wycinasz? albo niebo nie było zbyt przejrzyste?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyznam się bez bicia, że swojego montażu jeszcze nie ustawiałem z Gwiazdą Polarną.

Zazwyczaj jest to po prostu ustawienie montażu w jednej osi.

Z pewnością będę w końcu musiał spróbować swoich sił w odpowiednim ustawieniu EQ6

 

Co do zdjęć, przy ich tworzeniu faktycznie była delikatna mgiełka i nie było zbyt przejrzyście, mam zamiar dziś również spróbować swoich sił, oby tylko pogoda dopisała w tej krainie wiecznego deszczu i wiatru ;)

A obróbka pewnie też swoją drogą ma z tym coś wspólnego, jestem tylko początkującym amatorem i używam cały czas DSS :(

 

PS. Dzięki za komentarze i być może dziś postaram się zgrać montaż z Gwiazdą Polarną

 

Jedyny mój problem to zbyt słaba bateria w laptopie i brak jakiegokolwiek zasilania.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim czarnego, czystego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć to nieodpowiedni wątek, ale na zasilanie laptopa to chyba najlepszym uniwersalnym rozwiązaniem byłoby kupienie przetwornicy napięcie z 12V na 230 np. taka: http://multisort.pl/product/4695.Akumulato...0VAC;150W;.html

podpinasz do aku w aucie czy jakiegokolwiek większego akumulatora żelowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć to nieodpowiedni wątek, ale na zasilanie laptopa to chyba najlepszym uniwersalnym rozwiązaniem byłoby kupienie przetwornicy napięcie z 12V na 230 np. taka: http://multisort.pl/product/4695.Akumulato...0VAC;150W;.html

podpinasz do aku w aucie czy jakiegokolwiek większego akumulatora żelowego

 

Świetna sprawa, właśnie czegoś takiego szukałem :)

Dziękuję sumas

 

Do tego będę musiał zakupić jakiś akumulator z dwoma wejściami na zapalniczki

Jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatajcie

 

Kolejna fotka Flame Nebula z przebijającą się M78

 

Myślę, że faktycznie powinno mimo wszystko wyjść troszkę więcej szczegółów:

 

F/3.5, ISO 800, 15 x 60sekund, 200mm

 

Może ktoś chciałby spróbować wyciągnąć więcej szczegółów?

Służę zestackowaną klatką

 

Pozdrawiam

post-1917-1228645989_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.