Skocz do zawartości

Mak 102 OTA na zmodyfikowanym AZ-3


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przy okazji poremontowych porządków stwierdziłem, że chyba czas się pozbyć sprzętu, którego praktycznie nie używam i który tylko zbiera kurz.

Do sprzedania mam więc zestaw: OTA Mak 102 SkyWatchera oraz AZ-3, kupione w zeszłym roku w DO. Mak to jest sam tubus, czyli optyka i wyciąg, bez kątówki i okularów, więc trzeba je sobie ewentualnie dokupić.

O samym Maku 102 zostało już chyba wszystko napisane na forum, więc nie ma sensu się powtarzać. Generalnie świetny, mobilny sprzęt, tyle że ma długą ogniskową, co dla mnie akurat jest uciążliwe i dlatego wolę krótki refraktorek. Ale na planetach, czy Księżycu długa ogniskowa bardzo dobrze się sprawdza. Zresztą trochę eM'ek nim też zaliczyłem.

 

 

3101444308_7ea1b9e26e_o.jpg

3101444302_62d8a40af4_o.jpg

 

Na zdjęciach Mak jest z nasadką bino, która nie wchodzi w skład zestawu :)

 

 

Kiedyś poprawiałem wyczernienie tubusa za pomocą czarnego aksamitu. Wyniki przed i po:

3101457362_d3beaa7b31_o.jpg

Samo wyczernienie jest łatwe w demontażu więc jakby co to można przywrócić stan oryginalny, tylko po co? ;)

 

Sama tuba jest gdzie nie gdzie lekko zarysowana, ale bez specjalnych ekstrawagancji. Do tego jest odrośnik z karimaty, który całkiem nieźle się sprawdza w boju oraz oryginalna torba.

 

Montaż jest dość mocno, ale też odwracalnie modyfikowany. Teraz można na nim powiesić dwa sprzęty, tak jak to widać na zdjęciach, gdzie wisi z refraktorkiem 102/500.

Można ładwo zdjąć mocowania dla drugiego sprzętu i zostawić tylko dla Maka. Wygoda użytkowania jest naprawdę dużo większa niż oryginału, ponieważ możemy sobie wyważyć sprzęt i tak wyregulować, że poruszać całość możemy nosem ;) Można też kilkoma ruchami przywrócić montaż do stanu pierwotnego.

Oczywiście są do tego oba cięgna mikroruchów, z tym, że po modyfikacji mikroruchy w poziomie nic lepszego nie wnoszą, bo sama głowica chodzi bardzo płynnie.

Do Maka dorzucę celownik Red Dot jak ktoś wyrazi taką chęć.

Cena za zestaw: OTA oraz AZ-3 przy odbiorze własnym w Chorzowie: 500 zł.

Ewentualna wysyłka kurierem też jest możliwa, ale trzeba by ustalić ile taka przyjemność będzie kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.