Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w zakupie teleskopu


Lukas_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Łukasz i w marcu skończę 23 latka. Jak się domyślacie chciałbym kupić swój pierwszy teleskop o którym marze już od wielu lat.

 

Tak wiec na sprzęt planuje wydać do 600zł max. Najlepiej w granicach 500zł :) Mieszkam na Wsi wiec mam dość dobre warunki obserwacyjne, tym bardziej ze posiadam samochód i wydaje mi się ze powinienem dać sobie rade w udźwignięciem sprzętu :) Na początku jak każdy chyba chciałbym obserwować księżyc oraz planety, lecz po "x" czasie spędzonym na obserwacji księżyca i planet będę chciał zaobserwować coś więcej, choć nie wiem czy stać mnie na sprzęt odpowiedni żebym mógł zaobserwować coś więcej oprócz owego księżyca i planet :P. Przed napisaniem tego tematu poczytałem sobie trochę na tym forum i bardzo się z tego powodu cieszę bo chciałem zakupić coś na Allegro :) żeby nie było to napiszę, że odwiedziłem "Celestię" ;) Raczej nie planuję robienia foto przez teleskop więc ten temat odpada. Ze względu na to ze będzie to mój pierwszy teleskop proszę o wyrozumiałość co do mojej wiedzy. Będę chciał ja ciągle poszerzać a teleskop na pewno mi w tym pomoże i zwiększy zapał :)

 

Tak przeglądając sklepy chciałbym podać jeden z modeli:

 

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-...41eq1,d821.html

 

Czy dla początkującego obserwatora taki teleskop wystarczy?

 

Niestety też nie mogę się powstrzymać i podam jeden model z Allegro:

 

http://www.allegro.pl/item495780016_promoc...s_1400_150.html

 

Na Allegro kosztuje on 689zł a na stronie firmowej 1886zł. Czy jest to możliwe że o tyle taniej na Allegro czy poprostu poszedł tutaj jakiś "wałek"?

 

Proszę o odpowiedzi. Może za jakiś czas dołączę do grona młodych obserwatorów nieba :D

 

Pozdrawiam - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz wydać na teleskop w granicach 600zł i nie myślisz o astro-foto, to kup Syntę 6" na Dobsonie ;). Posiadam sam i jestem bardzo zadowolony. Kosztuje teraz 650zł, więc nie jest tak drogo.

 

Montaż Dobsona jest łatwiejszy w obsłudze niż paralaktyk. A czy 130mm teleskop wystarczy dla początkującego? Owszem, ale pamiętaj. Będziesz chciał więcej. A zamiast brać w/w montaż ze statywem trójnożnym, możesz kupić teleskop o większej aperturze i ogniskowej. Synta 150/1200 jest uniwersalna. Nadaje się do Układu Słonecznego i do obserwacji obiektów DS (Deep Space- Głębokiego Nieba).

 

Pozdrowienia.

 

PS. Tych wszystkich Sebenów/Nostrusów/Magical "Skołpów" powinieneś się wystrzegać. Zwykle na Allegro posiadacz aukcji wciska kity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.