Skocz do zawartości

Przedwigilijnny Orion


noxili

Rekomendowane odpowiedzi

Nieba bez chmur i bez ksiezyca to chyba z 2 miesiace niewidziałem , wiec jak okazało sie że dzień przed Wigilią jest ładne niebo do DSów natychmiast wytaskałem sprzęt przed dom i zaczełem rozkąłdać . Juz wcześniej postanowiłem zrobić okolice Oriona "na szeroko". W rozbudowanych planach miałem zamiar zrobić poraz pierwszy HDRa z prawdziwego zdarzenia: a więc sporo fotek na długich czasach (tak z 10-15minutowce) średnich . i 30sekundowych- do naświetlenia najjaśniejszych partii M42. Jak zwykle po ustawieniu montażu , ustawieniu ostrości powolutku ze zwyczajnym w tych okolicznościach okrucieństwem zaczeło sie chmurzyć. Pstrykać zaczełem tylko srednie ekspozycje bo widać było ze jakiekolwiek szanse na fotki w szerokim ujeciu mam moze z godzine może krócej . Jak zwykle okazało się że najpierw w kadr zaczeły usiłować wlecieć kolejne migajace wkurzajaco samoloty, potem (ale to już na podgladzie jako ciągła jasna krecha zapisał sie jakiś satelita gostacjonarny - chyba Astra). Potem zaś Orion schował sie za potęzną choiną sasiada(juz z tym drzewem mam "na pieńku" za zasłanianie wiosną strzelcowych eMek) Jak wylazł Orion zza drzewa to przyszły chmury i zakończyły cały cyrk. Ostatecznie zostałem z 7 fotkami po 5 minut .Za mało , za mało.... :(:(:(:(

Po męczarniach udało mi się wydusić z materiału coś takiego .To takie coś w dolnym, prawym brzegu to kawałek choinki.

m42wide3bzw3.jpg

EQ3 Soligor Pentacon1,8/50 i canon 10D unmod 5 x300s /800ISO

Oprócz "typowych orionowych" eMek widać Pętlę Bernarda , majaczy mgławica Głowa Wiedżmy(prawo od Rigla).i ciemna mgławica B36( na prawo od Betelguesy)

 

W sumie to już chyba pozeganalna fotka z tego EQ3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.