Skocz do zawartości

Double Cluster NGC 869 and NGC 884


bamus

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wieczór

 

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma - stare przysłowie głosi, tak więc jak mie stać mnie na super sprzęt do fotografii Ds'ów, staram się wykożystać to co posiadam jak najlepiej - EQ5 + Skywatcher 200/1000 + okular z podswietlanym krzyżem + oko jako guider + Canon 1000d z obiektywem Tamron 70-300mm.

 

Zdaję sobie sprawę, że nigdy nie osiągne efektów takich jak liderzy AF, lecz to co robię sprawia mi wielką satysfakcję i radosć. Dzisiejszej nocy udało mi się sfotografować nieczęsto pokazywane obiekty, tj. NGC 869 i NGC 884 z gwiazdozbioru Perseusza.

 

3x60 sek/iso 800/canon 1000d + Tamron 300mm, stack w Irisie, obróbka w Gimpie

 

300cd.th.jpg

 

Najbardziej podobają mi się różne kolory gwiazd znajdujace się w tym kadrze.

 

Następnym razem wybiorę się za miasto i pstaram się o dłuższe czasy naswietlania, może uda się uzyskać cos podobnego to tego zdjęcia:

 

http://images.google.co.uk/imgres?imgurl=h...sa%3DN%26um%3D1

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda są fioletowe i abberka wyszła, ale to dało całkiem kosmiczny efekt B) .

 

pozdrawiam

Ori

Eee tam abberacje ! Jak pierwszy raz w zyciu fociłem jakegoś DS z paralaktyka to zapomniałem ze trzeba przymknać przysłonę . No i wyszło ! Abbera jak mażenie :D

O dziwo to były tez hihotki...

hihotki1.jpg

Bamus ładna fotka tylko jak na 300 mm strasznie szeroki kadr - ja robiłem 2,8/180mm a jest węższy.

Edytowane przez noxili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam abberacje ! Jak pierwszy raz w zyciu fociłem jakegoś DS z paralaktyka to zapomniałem ze trzeba przymknać przysłonę . No i wyszło ! Abbera jak mażenie :D

O dziwo to były tez hihotki...

 

Bamus ładna fotka tylko jak na 300 mm strasznie szeroki kadr - ja robiłem 2,8/180mm a jest węższy.

 

 

noxili,

 

zwątpiłem czy to było 300mm, ale sprawdziłem jeszcze raz w własciwosciach zdjęcia i jest 300. może jakies znacznie ma typ obiektywu i wielkosc matrycy? może cropowałes swoje zdjęcie?

 

a co aberli to nie zapomniałem przymknąć przysłony, tylko chyba za mało, z 4 do 5,6. następnym razem będzie 6,5 - 7. zobaczymy jakie będą efekty.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.