Skocz do zawartości

Webcamera Philips


68robi

Rekomendowane odpowiedzi

Która z dostępnych w chwili obecnej webcamerek nadaje sie do astro fotografi.Chyba naj bardziej popularną do tej pory kamerką była Philips SPC900NC zresztą przez znawców polecaną.Próbowałem znaleśc ją w sklepach internetowych lecz bez powodzenia.Chciałbym kupic kamerke z matrycą ccd o podobnych parametrach co wyżej wymieniona.Za pomoc z góry dziękuje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webcam, astrofotografia kamerką internetową

 

Napisz, do czego chcesz ją wykorzystywać. Do planet, czy obiektów głębokiego nieba?

Jeżeli to drugie, to taką kamerkę trzeba przerobić na długie czasy, a do tego nadają się tylko niektóre (m.in. te podane w linku powyżej) modele webcamów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webcam, astrofotografia kamerką internetową

 

Napisz, do czego chcesz ją wykorzystywać. Do planet, czy obiektów głębokiego nieba?

Jeżeli to drugie, to taką kamerkę trzeba przerobić na długie czasy, a do tego nadają się tylko niektóre (m.in. te podane w linku powyżej) modele webcamów.

[/quw tej liście jest Logitech QuickCam 3000 . czemu? przecież to CMOS. albo ja czegoś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chciałbym popróbowac pofocic planetki tym bardziej że mój Mak127 nie zbyt nadaje sie do obiektów głębokiego nieba.Na razie potrzebuje kamerke przede wszystkim nową nie rozbieraną a te wymieniane najczęściej na forum są praktycznie nie do zdobycia!!!Nie wierze że w dzisiejszych czasach nie można zdobyc bez problemu webcamerki odpowiadającej parametrom tych starych już nie produkowanych kamerek.Prosze o jakiś link gdzie można by dostac bez trudu takową.Z góry dziękuje!

 

PS.przecież technika rozwija sie w niesamowitym tępie i wątpie żeby kamerki nowe produkowane obecnie były gorsze od poprzednich modeli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chciałbym popróbowac pofocic planetki tym bardziej że mój Mak127 nie zbyt nadaje sie do obiektów głębokiego nieba.Na razie potrzebuje kamerke przede wszystkim nową nie rozbieraną a te wymieniane najczęściej na forum są praktycznie nie do zdobycia!!!Nie wierze że w dzisiejszych czasach nie można zdobyc bez problemu webcamerki odpowiadającej parametrom tych starych już nie produkowanych kamerek.Prosze o jakiś link gdzie można by dostac bez trudu takową.Z góry dziękuje!

 

PS.przecież technika rozwija sie w niesamowitym tępie i wątpie żeby kamerki nowe produkowane obecnie były gorsze od poprzednich modeli!

 

racja ale po co komu kamerka z przetwornikiem CCD do rozmów internetowych:) dla tego wszyscy producenci oferują CMOS. jedynie co to z matrycami CCD produkują jeszcze kamery czy tez aparaty cyfrowe. z web camerek z matrycą CCD jest dostępny philips spc 900, trust cp 2100 i jakieś dwie od creativa. logitech i inne juz nie produkują raczej z tą matrycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pyrku może znasz jakiś link gdzie moge kupic,ą najllepiej wolałbym Philipsa,bo już mnie oczy bolą od szukania i bez rezultatu :angry:

 

no więc tak do philipsa spc 900 nie znalazłem nigdzie. co do vesty to jedną na świastaku ale jest ona zepsuta tzn nie pokazuje obrazu i brak kabla usb i kosztuje 50 zł. znalazłem tez toucama na swiataku za 80 zł ale niestety jest to wersja z matrycą COMS:( jak na złosć. były tam jeszcze dwie vesty sprawne ale juz sprzedane. jedyne co udało mi sie znaleźć i nad czym sam się zastanwaiam to trust http://www.euro.com.pl/kamery-internetowe/...ikrofonem.bhtml innej TANIEJ kamerki z matrycą CCD nie znalazłem niestety:( są tez creativa ale po 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za chęci :rolleyes: Widzisz w takim dziwnym kraju żyjemy,człowiek chce coś kupic i nie może i niby półki sie od wszystkiego walą :Boink: Będe jeszcze szukał jak znajde to dam znac :Salut:

 

a ja prawdopodobnie znalazłem źródło kamerek vesta i toucam:) uwaga uwaga gościu miał 450sztuk vest i 150sztuk 740k toucam:):) i tak je sprzedaje:) ale na potwierdzenie dostępności tych kamerek jeszcze czekam. jak sie dowiem czy nadal je ma to napisze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nom sie nadaje i jest przeróbka z tym że zdjęcia kiepsko wychodza.100% lepsze sa z CMOS-owego Logitech Fusion.Ja powiem tak jako guider ok ale do zdjęć zdechlak.Cóż rozdzielczość archaiczna jak na obecne czasy.I do tego zabawa z portem RS.Ech.Kiszka totalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.