Skocz do zawartości

Canon battery pack


JacekN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję dłuższą sesję pojedynczego obiektu astro. Na 2 standardowych akumulatorkach Canona mogę pojechać około 45 -50 minut w zależności od temperatury na zewnątrz. Zaopatrzyłem się w 6 akumulatorków AA 2500 mAh , ma ktoś doświadczenie ile da się z tego wyciągnąć na 400D ?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te standardowe akumulatory, to oryginalne akumulatory Canona?

U mnie na jednym takim (oryginalnym), aparat ciągnie 50-60 minut, przy temperaturze w granicach 0*C

 

W przypadku zamienników jest to od 5 do 10 minut. :szczerbaty:

Co ciekawe, w normalnej temperaturze różnica między tymi akumulatorami nie jest już taka wielka. Oba trzymają podobnie, z nieznaczną przewagą na korzyść oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne akumulatorki maja mniejsza pojemnosc (tzn. wg parametrow podanych na akumulatorku). Ja spokojnie ciagnalem na 400D po dwie godziny na jednym akumulatorku. Niemniej po jakims czasie kupilem sobie zasilacz do aparatu na prad i przestalem myslec o problemach zwiazanych z dlugoscia sesji. Niestety oryginalny zasilacz jest stosunkowo drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez jeden zamiennik firmy hahnel , trzyma tak samo dobrze jak oryginalny canona

kolega ktory jest milosnikiem fotografii poradzil mi abym nie doladowywal baterii gdy nie jest calkowicie rozladowana, to skraca jej zywotnosc - to samo powiedziano mi w serwisie gdy padla bateria w lapropie : rozladowac do 5% i zaladowac do 100%

dlatego calkowicie wylaczylem funkcje oszczedzania baterii , po sesji aparat jest caly czas wlaczony az rozladuje baterie do konca

dzieki stosowaniu tej prostej zasady moje baterie eksploatowane sa przez wiele lat

akumulator do eosa ma prawie 4 lata a bateria w laptopie 3 , nadmienie iz poprzednia padla po roku na skutek czesciowego doladowywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 oryginały i dwa zamienniki Delty. Oryginały mają 1,5 roku, zamienniki nówki. Zamienniki trzymają nieco dłużej ~ 15 min. Pracowałem przy -5C, a przy minusie każdy stopień w dół to kilka minut pracy mniej. Michał gdzie kupiłeś zasilanie ?

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeden z kolegów uświadomił mi jak idiotyczny robiłem błąd. Cały czas miałem włączony wyświetlacz LCD. Dzięki Dz!

Mam nadzieję, że najbliższy tydzień pozwoli zweryfikować wytrzymałość akumulatorków.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.