Skocz do zawartości

Dwa tejemnicze obiekty na Opolszczyzną


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Od dłuższego czasu ślędzę forum, a do rejestracji ponagliła mnie niezwykła obserwacja. Rozumiem, że jako pierwszy post mojej skromnej osoby będzie on mało wiarygodny, ale może ktoś wczoraj widział to również i będzie mógł powiedzieć coś więcej.

 

Otóż wczoraj, tj. 13.06.2009 koło godz. 22.32, nad Opolem, woj. opolskie, przeleciały dwa obiekty. Oba przemieszczały się nisko nad widnokręgiem (co wyższe drzewa je przysłaniały), w tym samym kierunku, z południowego-wschodu na północ. Ich jasność oceniam na ok. -6mag. Przemieszczały się wolno, porównywalnie z prędkością satelitów jakie można zaobserwować na nocnym niebie. Obserwacji dokonałem z balkonu mieszkania znajomych (1 piętro). Po kilkunastu sek. obiekty zasłoniło skrzydło budynku. Zdążyłem wybiec z mieszkania, okrążyć cały budynek, wspiąć się na budkę transformatorową na wschodniej części podwórka (to trwało ok. 1 minuty) i wciąż było widać jeden z tych obiektów. Odniosłem wrażenie że leci wolniej, po czym zaczął jakby opadać, aż skrył się za linią widnokręgu. Pod koniec lotu jego jasność wyraźnie spadła.

 

Wiem jak wygląda w nocy samolot, zwykły satelita, ISS, meteoroid czy sztuczny ogień. Do niczego z tych rzeczy to nie było podobne. Co ciekawe, na imprezie (ja nie piłem, bo robiłem za szofera) było sporo osób, które gdy je zawołałem na balkon były świadkami i ich relacje są zbieżne.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to było? W pierwszej chwili myślałem nad jakimiś pokazami z Festiwalu, ale te światła, (to drugie, które zaobserwowałem już z budki) była daleko za granicami miasta, więc raczej wykluczam tą możliwość.

 

Czy te zjawiska mogły być złapana przez sieć bolidową?

 

Pozdrawiam

Echelon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.