Skocz do zawartości

POMOCY!! PILNE!!


Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłam dokumenty na astronomie z informatyką i na astronomie i zastosowanie sztucznych satelitów. Niestety przyjęto mnie na obie i teraz nie wiem co zrobić. Jutro muszę zawieść świadectwo bo pojutrze wyjeżdżam i nie mogę się zdecydować. Może ktoś coś doradzić?? W sumie nie chciałabym mieć za bardzo tej informatyki rozbudowanej, ale już sama nie wiem. POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłam dokumenty na astronomie z informatyką i na astronomie i zastosowanie sztucznych satelitów. Niestety przyjęto mnie na obie i teraz nie wiem co zrobić. Jutro muszę zawieść świadectwo bo pojutrze wyjeżdżam i nie mogę się zdecydować. Może ktoś coś doradzić?? W sumie nie chciałabym mieć za bardzo tej informatyki rozbudowanej, ale już sama nie wiem. POMOCY!!!

 

No kochana, sama musisz podjąc decyzję...

 

ja ze względów praktycznych to bym wzięła z inforomatyką (zarobisz w Polsce jako informatyk), ale ze względów przyszłościowych to z satelitami (ciepła posadka w ESA lub NASA)

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przedmiot nawigacja satelitarna - oj - łatwe to to nie jest. Obliczanie efemeryd itp. trochę z tym zabawy.

 

Chętnie bym wziął ten co odrzucisz :). Robiłem ostatnio przegląd, czy dla tych co płacą podatki od ciężkiej pracy ;) jest jakaś oferta studiów podyplomowych, czy też doktoranckich ale w trybie zaocznym - wolnym. Niestety, wygląda na to, że za późno dla mnie na przebranżowienie, no ale do rzeczy ... nie doradzę Ci - jedyne co mogę powiedzieć, to pomyśl dobrze co Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na co padł wybór?

 

Akurat mam przyjemność przebywać w tym ośrodku i jest w porządku.

Wyznacza się fotometrię planetoid, modeluje je, itp.

Robi się spektroskopię w celu wyznaczenia prędkości radialnych gwiazd z dość dużą dokładnością (~100 m/s) przy pomocy siatki echelle.

Co do satelitów, to są badania w PANie. Strzela się wiązką lasera do tych obiektów i wyznacza dokładne odległości.

 

Te dwie pierwsze specjalizacje na pewno spotkają Cię po astronomii i informatyce, i są ciekawe :)

Edytowane przez .przemas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.