Jump to content

Agatek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  591
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

436 Good

About Agatek

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 02/03/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd
  Gniezno

Recent Profile Visitors

5741 profile views
 1. A tam nietypowe. Palcami nas nie wytykają i nie wąchają jak byśmy były z innej planety. No ale chyba nie ma co ukrywać, że facet to chętniej ładnej kobiecie o astronomii poopowiada, więc bycie kobietą to raczej na plus Ja może i przez to przechodziłam, ale tak dawno, że nie pamiętam, ale nie uciekłam także oznacza to, że chyba było spoko Zdjęcie z poprzedniego zlotu doskonale prezentuje zainteresowanie kobietami
 2. Ja mam nadzieję, że będzie żyleta, bo jak nie to moja wątroba tego z żalu nie wytrzyma...
 3. No właśnie, będzie, ale mało Po zlocie lepiej wziąć urlop
 4. Ale malowanie stopami czy tańce? I tak tańczymy w pojedynkę a nie w parach jak na weselach, bezpieczniej
 5. Położymy go na szali o zapłacę równowartośc w złocie. A tak serio teraz to ja już nie chce
 6. Też tak mam, ale czasami trzeba sprzedać, kupić coś innego, żeby sobie zmienić trochę widoki
 7. Mam tylko jedno zastrzeżenie... Pół roku szukałam tego teleskopu a u Ciebie od dwóch lat leży na parapecie P.S. Idę ściągnąć teleskop z parapetu.
 8. Ooo jaka młoda To dlatego nigdy nie będę miała synty 12", za duża. To był mój trzeci zlot w tym sezonie i już odnalazłam drogę do teleskopu, czyli jest progres.
 9. No dobra nic nie wiedziałam, niech będzie. Jeszcze dodam od razu, że od tego czasu niewiele się zmieniło, zaoszczędzę Tobie pisaniny .
 10. Czy to dobry moment... najlepszy! Więcej niż na takim zlocie to się nigdzie nie dowiesz. A do tego jeszcze grill i kiełbaski Ja na swoim pierwszym zlocie to wiedziałam w którą stronę niebo.
 11. Kurde też mi się wydaję, że podświetlenie to standard i trzeba by było pilotem zwiększyć jasność diody. Ogólnie wydaję mi się, że ją nawet widać jak się od góry do lunetki zajrzy. To trochę dziwne, że kieruje się w zupełnie inny kierunek. Może coś ręcznie przestawiałeś na poluzowanych sprzęgłach i montaż stracił orientacje w którą stronę celuje. Tak się też czasami zdarza jak się wyłączy montaż i nie wróci do pozycji home. Zawsze po stawieniu na polarną teleskop ustawiałam, żeby patrzył na biegun i mniej więcej trafiał. Następna sprawa to, że strzałki w czasie alignacji muszą działać, bo przecież o to chodzi, żeby strzałkami położenie skorygować. Może jest na minimalnej prędkości ustawione, silniki w ogóle nie pracują, nawet odrobinkę ? Przed zatwierdzeniem i przejściem do następnej gwiazdy musi się dać operować strzałkami, ale nie pamiętam czy można w tym czasie regulować również prędkość.
 12. Dokładnie, szczególnie, że niektórych nigdy u nas nie widać, więc przy obserwacjach (z Polski), nie wszystkie się przydadzą. Ja polecam wskaźnik laserowy zielony. Fajna zabawa we wskazywanie sobie gwiazdozbiorów na niebie takim wskaźnikiem.
 13. 50mm to będzie stanowczo za mało moim zdaniem jeśli chodzi o księżyc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.