Jump to content

Agatek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  540
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

331 Good

About Agatek

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 02/03/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd
  Gniezno

Recent Profile Visitors

4178 profile views
 1. Teleskopy z serii nexStar posiadają montaż azymunatny, więc nie nadają się do astrofoto. Musisz rozejżeć się za montażami paralaktycznymi. Lutrzanka da radę, ale lepiej ją zmodyfikować pod kątem astrofotografii, wtedy można uzyskać lepsze wyniki.
 2. Mam taki szukacz na zbyciu jakby co,
 3. Ja myślę, że koszulki w razie czego można wysłać, ja chętnie przygarnę jak nie będzie zlotu :). Chociaż wolałabym maseczkę z logiem .
 4. @AnkaSkakanka, to w takim razie celuj w coś małego typu właśnie ten Adventurer. A najlepiej to przyjedź na zlot, będziesz mogła sobie dużo zobaczyć i dużo się dowiedzieć zamin podejmiesz decyzję o zakupie. No i ludzie tam też są całkiem spoko . Ogónie doświadczenie nie do zastąpienia przez żadne wątki na forum, Wszystko jest do ogarnięcia poza domem, kwestia determinacji . Z SW adventurer jest na pewno łatwiej, ale ma też on swoje ograniczenia. Coś za coś.
 5. No to taki standardowy okular nie wejdzie. Może owiń czymś ten okular, jakąś taśmą izolacyjną, żeby nie latał. Spróbuj w dzień w coś wycelować, w jakieś dalekie drzewo, czy budynek.
 6. Jeśli za SW adventurer przemawia mobilność, to eq3-2 i eg5 odpadaja. Obydwa to już ciężkie i nieporęczne kloce. Do tego zawsze trzeba dołożyć przeciwwagę. Jeśli będziesz chciała poprawić dokładność prowadzenia to zawsze w przyszłości można pokusić się o guiding. Co do Heq5 ( jeszcze cięższy ) zawsze można pomyśleć o kupnie używanego i jest taniej. Zależy ile jesteś w stanie przeznaczyć na to hobby. Z drugiej strony wszystko zależy od tego do czego to ma służyć, gdzie to będzie używane i czy często będziesz się z takim sprzętem przemieszczać. Taki Heq5 jest stabilny, ale fajny tylko wtedy, jak nie przeszkadza Tobie, że z domu musisz wychodzić na trzy razy. Co do mobilnych montaży jest ich sporo na rynku. Podrzucam temat gdzie jest porównanie kilku z nich.
 7. Może koledze chodziło o justowanie lunetki. Lunetka musi być w jednej osią z biegunową montażu. W ciągu dnia można wycelować lunetkę na jakiś odległy obiekt. Jak lunetka sie obraca i obiekt się przemieszcza, to znaczy, że lunetka jest źle zjustowana i trzeba skorygować to ustawienie. Są tam jakieś małe imbusy do regulacji.
 8. Może pokazałbyś nam jakieś zdjęcia tych zdobyczy, napewno wtedy łatwiej będzie pomóc.
 9. Yay! Już na pokładzie Czy będzie możliwość przyjazdu dzień wcześniej? Vega już przebiera łapkami.
 10. A na głównej zamiast Twojego zdjęcia, pojawiła się emotikonka .
 11. Nie jest to może super mobilne, ale wszyscy polecają na początek ED80 z flattenerem. Dobry stosunek ceny do jakości. Jak koniecznie nie chcesz guidingu to może też pomysleć o czymś mniejszym typu RedCat. Ja też się przejmuję trochę tymi kalblami i zdecydowałam się na zakup Asiair Pro. Ułatwia guiding i obsługuje również lutrzanki.
 12. Ja zaczęłam miewać dziwaczne sny w trakcie zażywania tabletek Desmoxan na rzucanie palenia. Nie były to koszmary, ale sny były wyjątkowo kolorowe i długie. Później doczytałam w skutkach ubocznych, że tabletki mogą powodować koszmary senne.
 13. Aktualne. Nie przegap takiej okazji!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.