Skocz do zawartości

[ATM] Uniwersalne trzymadełko na pilota


lech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kiedy podłączyłem napęd do mojego cg5 denerwował mnie z uporem maniaka wypadający pilot z póki na okulary. Próbowałem różnych rozwiązań gumko-recepturko podobnych z różnymi skutkami (najczęściej opłakanymi). Ale dzisiaj miarka się już przebrałam, wiedziałem, że przyszedł czas na ATM !

 

Generalnie całość wykonana jest z trzech uchwytów do verticale`i, jednego płaskownika i kątownika (takich do drewna) i dwóch innych profili nieznanego pochodzenia:

DSC08359.jpg DSC08371.jpg

 

Samo trzymadełko jest dosyć uniwersalne, za pomocą dwóch śrub można regulować jego szerokość

DSC08365.jpg DSC08372.jpg

 

i jednej jego wysokość:

DSC08366.jpg

 

Całość jest przykręcana do półki na okulary. A dokładniej to półka wchodzi pomiędzy te dwa metalowe profile i za pomocą nakrętki motylkowej są one ściskane. Aby nie rysować półki pomiędzy te profile pójdzie pewnie jakaś guma, ale na razie z powodu braku kawałka gumy, lub podkładek filcowych, użyłem taśmy malarskiej:

DSC08364.jpg

 

Aby nie rysować pilota i zrobić lekki dystans (bez nich przy maksymalnym zwężeniu pilot latał na wszystkie strony) w środek wkręciłem kilka śrub z plastikowymi łepkami. Teraz po odpowiedni ustawieniu szerokości nie ma szans aby wyleciał:

DSC08361.jpg

 

 

Rozwiązanie proste, tanie i chyba wygodne (chociaż to już czas pokaże)

 

Pozdrawiam

 

lech

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje za świetny pomysł i wykonanie, ale Lechu, czy nie pomyślałeś aby dopasować jakiś uchwyt samochodowy od telefonu komórkowego?

może taniej by nie było, ale ten uchwyt jest dosyć "sękaty" i możliwe, że po ciemku niejednego siniaka może Ci nabić

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie pomyślałeś aby dopasować jakiś uchwyt samochodowy od telefonu komórkowego?

 

hehe powiem szczerze, że nie ;) . Jakoś o najprostszych rozwiązaniach człowiek zapomina. Pokręcę się w tygodniu po sklepach i poszukam czegoś odpowiedniego, można coś się trafi.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.