Skocz do zawartości

PHD problem z kalibracja


Tester_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio probuje bezskutecznie zmusic PHD do guidowania HEQ5. Nie bardzo wiem co robie zle ale wydawaje mi sie ze kiedys robilem tak samo z inna kamerka i bylo cacy.

 

Akcesoria:

 

- CCD Watec 120N+ jako kamerka guidujaca. Kamerka ta ma wyjscie sygnalowe typu CHINCH i do laptopa podlaczona jest przez konwerter sygnalu CHINCH => USB firmy Adaptec.

- Laptop z WIN XP

- PHD - nie mam teraz mozliwosci sprawdzenia wersji ale to jest jedna z najnowszych jesli nie najnowsza. PHD widzi bez problemow obraz z kamery

- Montaz HEQ5 SynScan z pilotem GOTO ustawiony na Polaris

- Gniazdo COM na karcie PCMCIA wpietej i poprawnie zainstalowanej w lapku.

- Oryginalny kabelek z zestawu GOTO laczacy COMa z lapka i pilota GOTO

 

Ustawienia:

W zasadzie tu chyba nie ma problemu bo po wybraniu kamerki widze obraz na ekranie i po wybraniu montazu Celestron 8 pojawiaja sie strzalki ktorymi moge poruszac montazem.

Gdy wybieram gwiazde do sledzenia pojawia sie dookola niej zielony kwadracik. Caly czas widze ze obraz z kamery jest "zywy". Naciskam przycisk PHD. Obraz sie zamraza. Na dole pojawia sie napis: " W calibration 1" i nic sie nie dzieje. Czekalem nawet 10 minut - bez zmian.

 

1 Co robie zle?

2 Moze cos zle zainstalowalem?

3 Jak dlugo trwa poprawna kalibracja?

4 Czy na pewno Lapka lacze z pilotem czy moze bezposrednio do montazu?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie wyjasnic polaczenia bez rysunku:

 

W laptopie mam karte PCMCIA z wyjsciem COM. Oryginalny kabelek ktory dostalem razem z montazem podlaczam z jednej strony do portu COM na karcie PCMCIA a z dugiej wpinam do gniazda RJ45 w pilocie SynScan. Tylko tak jest mozliwe uzyskanie polaczenia z montazem. Mimo ze montazu mam port AUTO GUIDER to bezposrednie polaczenie wywala blad na ekranie PHD i montaz sie zatrzymuje.

 

Jesli chodzi o ustawienia montazu w PHD - oto zrzut:

 

post-17122-125122176637_thumb.jpg

 

Na takich ustawieniach moge kontrolowac manualnie montaz. Zreszta podejrzewam ze ustawienia wspolrzednych i parametrow teleskopu absolutnie nie maja znaczenia. COM10 i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malutkie :-) mam na ASCOM ustawione. Ale chyba wiem gdzie jest problem. I to chyba nie jest kwestia ustawien. Zauwazylem ze ten "pilot" ekranowy nie dziala od pierwszego "kopa" Dopiero jak kliknalem srodkowy klawisz "S" zaczynal dzialac. Zresetowalem lapka i odpalilem PHD na nowo, skonfigurowalem kamere i montaz i zanim zaczalem kalibracje nacisnale "s" na pilocie ekranowym - wtedy program sie nie zawiesil. Zrobilem tak kilka razy i jak na razie jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.