Skocz do zawartości

Ksiezyc przez MTO


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje pierwsze zdjęcie Księżyca wykonane 24 lipca 2004 8) Canon EOS 300D (1/25 sek iso 200) + MTO (bez prowadzenia), wybrane przez regsiatxa 10 klatek obrobione w tymże programie i w photoshopie. Pomimo wielu strań zdjęcia nie powychodziły tak ostre jak mysłałem że będą, patrząc przez wizjer aparatu. Będę chyba musiał zastosować metodę "beretową"...

moon_20040723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne Dominiku :) To chyba dzisiejsze?

 

OK. Mam dwie uwagi. Podczas ekspozycji nastapilo przemieszczenie to raz. Zastanow sie nad lepszym montazem. Drugoa uwaga: lubie piwo, a ty? Jeszcze trzecia: hej... skolimuj swoj sprzet, mozna wyciagnac z niego jak widze duzo wiecej. Do roboty mistrzuniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne Dominiku :) To chyba dzisiejsze?

 

OK. Mam dwie uwagi. Podczas ekspozycji nastapilo przemieszczenie to raz. Zastanow sie nad lepszym montazem.  Drugoa uwaga: lubie piwo, a ty? Jeszcze trzecia: hej... skolimuj swoj sprzet, mozna wyciagnac z niego jak widze duzo wiecej. Do roboty mistrzuniu :)

 

Jak pisałem zdjęcie jest z 24 lipca 8) Zastanawiać się nad lepszym montażem można zawsze ale na razie pozostaje mi korzystać z EQ-2 Celestrona i tak pewnie będzie jeszcze przez jakiś czas :P Za to muszę wymienić aluminiowy statyw - myślę nad projektem takiego bardzo ciężkiego, ledwo przenośnego, dostęp do warsztatu mechanicznego mam myślę więc, że taki porządny statyw będzie o wiele lepszy. Aha..piwo lubię a sprzęt mam skolimowany 8) Trzeba popracować nad zmniejszeniem wibracji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej montaz z prowadzeniem jak sadze rozwiaze na stale te niedogodnosci  

 

Wydaje mi się, że przy fotografowaniu Księżyca montaż z prowadzeniem moze być przydatny ale nie jest niezbędny. Niebo obraca się o 15'' w ciagu jednej sekundy, więc dla 1/30 sekundy daje to 0.5'', często z powodu turbulencji te 0.5'' nie ma znaczenia...chyba, że panują naprawdę dobre warunki i atmosfera jest spokojna. Więc dla czasów <1/30 sekundy prowadzenie nie jest warunkiem krytycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Ksiezycu jak i przy planetach rzeczywiscie mozna probowac obyc sie bez takiego montazu. Niemniej jesli chcesz zebrac wieksza ilosc materialu, np. powierzchni ksiezyca, chodzi o ilosc klatek niezbednych do stackowania, to wtedy latwo zauwazyc i docenic zalety prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.