Jump to content

Nowok76

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,188
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Nowok76 last won the day on January 30

Nowok76 had the most liked content!

Community Reputation

1,744 Excellent

About Nowok76

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 03/28/1976

Kontakt

 • Strona WWW
  www.astrobudka.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Katowice
 • Sprzęt astronomiczny
  www.astrobudka.pl

Recent Profile Visitors

3,975 profile views
 1. Dlaczego wybrane tylko 30 ? Co było nie tak z resztą ?
 2. Zgodzę się co do SSrów, przerabiałem różne przekaźniki stykowe i z czasem się spiekały. SSry działają już przez prawie rok .
 3. Upss.. Nie doczytałem :-) Pozdrawiam Paulinę :-)
 4. Czy M54x0,75 to gwint T2 ? Jeżeli tak to jestem chętny. Proszę info na priv.
 5. Jak byś się jednak zdecydował rozbić zestaw to pisze się na TSa :-)
 6. Jeżeli używasz Rpi3 lub Arduino , wystarczy dokupić zestaw przekaźników. Do zdalnego załączania kompa zalecam SSRy bo przekaźniki stykowe są niskiej jakości , potrafią się zapiekać podczas rozłączania.Szczegolnie przy sterowaniu kompem. Trzeba pamiętać że komputer podczas załączania pobiera nawet 8A.
 7. Maciek Super fotka. Jestem pod wrażeniem co wyprawiasz z Canonem :-)
 8. Zgadza się. Z tego co czytałem to Windows w wersji na RPI3 to jakaś porażka .
 9. Rpi3 którym steruję budką przede wszystkim służy mi jako serwer www (astrobudka.pl), dodatkowo zainstalowałem NODE-RED . Jest to graficzne środowisko programistyczne, chyba tak to mogę nazwać. Po obejrzeniu paru tutków i przeczytaniu dokumentacji byłem w stanie stworzyć panel do sterowania budką. Do RPI3 podłączyłem przekaźniki np. takie https://botland.com.pl/pl/przekazniki/8223-modul-przekaznikow-6-kanalow-z-optoizolacja-styki-7a240vac-cewka-5v.html Po naciśnięciu OPEN NODRED wydaje polecenie Do RPI3 Ppodaj sygnał na pin GPIO6 . Przekażnik zamyka obwód zasilania silnika i dach się otwiera. W wielkim skrócie tak to działa. Na moim Githubie jest dostępny skrypt do automatycznego zamykania dachu. https://github.com/Nowok76/RPI3-GPIO---Roll-of-roof Dzięki automatyzacji sesji w Kstarsie pozwala on przespać astronockę :-). Rano muszę zamknąć oprogramowanie i wyłączyć zasilanie. Tą procedurę też można zautomatyzować , to plan na przyszłość :-)
 10. Hmmm...nie chciałbym zanudzać, ale skoro zostałem przywołany do tablicy, to chętnie opowiem. Podczas jednego ze Zwardoniowskich zlotów ekipa szykowała się do obserwacji. W pewnej chwili pewna błyskotliwa Pani zwróciła nam uwagę pytając...dlaczego są cztery teleskopy, a pięć laptopów. Odpowiedziałem że ja foce zdalnie, z niedowierzaniem miła Pani pyta "jak to zdalnie ?". Więc wytłumaczyłem. Tak na poważnie to dzięki RPi3 mogę focić z każdego zakątka świata i nie potrzebuje laptopa, wystarczy tablet lub nawet telefon. Co kolwiek , co ma dostęp do przeglądarki. Dlaczego dzięki RPi3 ? Bo jedno Rpi3 steruje budką i zasilaniem setupu. Drugie Rpi z AstroberryServer steruje setupem i sesją. Wystarczy dostęp do internetu. Zaznaczam że nie jestem informatykiem ,tym bardziej programistą. Chodź w tej dziedzinie mam dobrego nauczyciela który motywuje mnie z batem w ręce :-)
 11. Ja nie jestem programistą , czy też specjalistą IT. Aktualnie używam cztery RPi3 . Nie ukrywam że trzeba trochę poczytać, a jak ogarniesz temat to sam stwierdzisz że Linux nie jest zły. Jedyny minus to "Malina" wciąga :-)
 12. Jak by się zwolniło to proszę o info.
 13. Można się dowiedzieć jaka ilość klatek?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.