Jump to content

Nowok76

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1517
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Nowok76 last won the day on September 17 2020

Nowok76 had the most liked content!

Community Reputation

2530 Excellent

2 Followers

About Nowok76

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 03/28/1976

Kontakt

 • Strona WWW
  www.astrobudka.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Katowice
 • Sprzęt astronomiczny
  www.astrobudka.pl

Recent Profile Visitors

9170 profile views
 1. Grubo się nad tym samym zastanawiam. Zostaję tu tylko dla giełdy . Jak myślicie...dlaczego tacy wyjadacze jak Jolo, J.Bobiwik i paru innych nie publikują na polskich forach swoich prac? Smutna prawda. Dodam na koniec że za niektóre wpisy jakie tutaj się spotyka, za granicą jest ban dożywotni.
 2. Mnie zastanawia to że jasne centrum kadru też się przesuwa :-) Poza tym, prawy bok dziwnie się zachowuje.
 3. Ale trzy filtry są z różnych materiałów. Co powoduje inny stopień odbicia "lewego " światła.
 4. Bez flata jasny odblask jest. Taki problem występuje przy jasnej optyce z matrycą FF. I filtrami 2". Takich przypadków jest wiele w sieci. Co nie znaczy że filtry są złe. Są za małe na FF.
 5. Nie masz racji. Filtr jest za mały, a to są odblaski od pierścienia mocującego.
 6. Wszyscy tutaj tylko bezpodstawnie gdybacie. A to dlatego że #Jacek-D nie pokazał właściwego zdjęcia.
 7. To puść sobie Sepulture. Będziesz miał dynamikę. Taki żarcik :-)
 8. Pewne wartości matryc CMOS i CCD można podstawić pod odpowiednie wzory. Wynik potwierdzi co napisałem wyżej. Tak. CMOSem można robić długie klatki pod ciemnym niebem , ale z marnym skutkiem. W sensie dużej ilości szumu. Nie...nie będę oświecał Was jakie to wzory. Tyle z mojej strony.
 9. Nie będę nikogo oświecał. Usiądź z piwem przy kompie i poświęć czas na szukanie. Nie idź na łatwiznę. I nie mam na myśli że..."CMOS zmusza nas do palenia wiele godzin materiału"... Tylko MOŻNA nim palić bardzo krótkie klatki. W CCD to ci nic nie da. No...ale zapewne o tym wiesz . Jesteś fachowcem w astrofotografii.
 10. Szum tła to jedna sprawa. Jest jeszcze Szum odczytu,Ciemny prąd .
 11. Veila palisz tylko Ha i O3. Plus gwiazdy RGB
 12. Tak. Uzasadniam to specyfikacją matrycy CMOS. Wiele już powstało artykułów na ten temat. Jednak większość właścicieli CMOSów się z pewnymi faktami nie pogodziło. Fakt jest taki...CMOSem musisz palić więcej krótszych klatek. Uzyskasz niski szum jednocześnie z odpowiednią ilością sygnału. Uwierz mi...przerabiałem to robiąc obiekt 700x120". Potem stacki z 100,300,500,700. Efekt był taki że zmniejszał się szum,jednocześnie miałem więcej sygnału. Poszukaj na zagranicznych forach. Lub tutaj na AP Jesion pisał na ten temat.
 13. Dokładnie Dokładnie. Przy tej ilości materiału z CMOSa fotka zawsze będzie zaszumiona. Dziwi mnie bardzo fakt że niektórzy robią CMOSem HST w jedną noc
 14. Link do plików nad zdjęciem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.