Jump to content

Nowok76

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,214
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Nowok76 last won the day on January 30

Nowok76 had the most liked content!

Community Reputation

1,817 Excellent

About Nowok76

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 03/28/1976

Kontakt

 • Strona WWW
  www.astrobudka.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Katowice
 • Sprzęt astronomiczny
  www.astrobudka.pl

Recent Profile Visitors

4,096 profile views
 1. Następnym razem bardziej się przyłożę :-)
 2. Jedną tubę mam przymocowaną obejmami bez regulacji, drugą z regulacją. Pierwszą ustawiłem tak żeby mieć jasną gwiazdę w centrum kadru. Drugą tubę w LIVE View regulowałem tak żeby ta sama gwiazda znalazła się w centrum kadru. Wszystko "na oko" :-)
 3. Uważam że gwiazdy nie są pojechane , tylko jest brak osiowości. Zauważ że prawy-górny róg jest w miarę OK. Natomiast w przeciwnym gwiazdy są jak fasolki. To jest oznaka..... Tutaj poszperaj w necie. Znajdziesz odpowiedź nawet na tym forum. Biorąc pod uwagę ilość klatek , to szacun :-)
 4. Z połączenia sygnału Ha i OIII. Składam tak : Ha (RED) dolna warstwa . U góry OIII (BLUE) blend mode screen. Mam dwie podstawowe warstwy. Tutaj kolorystyka jest fioletowa. Potem kopiuję Ha i OII , wciskam je pomiędzy wcześniejsze warstwy. Z tym że OIII robię na zielono z blend mode screen. Ale ważna rzecz , tak przygotowany zielony kanał OIII nakładam na Ha z blend mode "multiple". Następna ważna sprawa, mianowicie zielony OIII nakładam na kopię Ha używając "cliping mask". Powstają cztery warstwy. Dwie dodatkowe zielone warstwy Ha i OIII powodują że traci się fioletowa dominanta głównie w tle , co powoduje że tło ma naturalny czarny kolor. Oczywiście bawię się suwaczkami :-) Tutaj jest ta metoda dokładniej opisana http://www.starrywonders.com/bicolortechniquenew.html P.S. Zapomniałem dodać że tak przygotowaną kolorystykę użyłem jako kolor do luminacji. Tak samo postępuję w obróbce HST
 5. Zgadza się . Wydaje mi się że w tamtym miejscu powinno być czarno :-)
 6. Dla mnie Bomba, poza prawym-górnym rogiem . Jest tam dominanta niebieskiego (może to kwestia monitora). Podoba mi się kolorystyka , nasycenie i kontrast :-) P.S. Można by się doczepić zieleni w prawej części mgławicy. Ale to kwestia gustu :-)
 7. Do celowo miało być HST, jednak sesja podczas której zbierałem SII poszła na marne . Więc zdecydowałem sie na bikolor. Wielki mur jest częścią Mgławicy Ameryka Północna (również NGC 7000). Jest to gazowo-pyłowa mgławica w gwiazdozbiorze Łabędzia o rozmiarach kątowych 120' × 100', przypominająca kształtem kontynent północnoamerykański. Chmura ciemnego pyłu w jej dolnej części przypomina Zatokę Meksykańską. Po lewej stronie widać gwiazdę ξ (ksi) Cygni[1]. Mgławicę odkrył William Herschel 24 października 1786 roku. Usytuowana 3° na wschód od Deneba, najjaśniejszej gwiazdy Łabędzia, tuż obok lewego górnego wierzchołka Trójkąta letniego. Należy do najpiękniejszych obiektów w gwiazdozbiorze. Choć można ją zobaczyć już za pomocą lornetki, jej okazałość może być jednak w pełni dostrzeżona dopiero na fotografiach. Oświetlana przez Deneba ma stosunkowo dużą sumaryczną jasność (4 m), ale jej znaczne rozmiary kątowe wcale nie gwarantują widoczności nieuzbrojonym okiem, bo blask mgławicy rozkłada się na dużą powierzchnię[3]. Mgławica znajduje się w odległości ok. 1500-2000 lat świetlnych od Ziemi i ma wielkość około 50 lat świetlnych. Całkowita masa mgławicy jest 100 razy większa niż masa Słońca. Atik 428ex | HEQ5 Pro | Ha 25x600 OIII 25x600 bin2 | RPI3 Kstars, APP, PS CS3 | Sesja zdalna
 8. Zgadza się . Moja oferta nadal aktualna.
 9. Jestem z Katowic, a sesje robię zdalnie z Ujsoł. Tam mam astrobutkę.
 10. Tak zmniejszyłem. Lubię takie :-) Przy szerokich kadrach bardzo przysłaniają mgławicę.
 11. Powodzenia. Mam nadzieję że wyjdzie Ci lepiej ode mnie. Nazbieraj więcej materiału :-) Pozdrowionka .
 12. Za bardzo ściśnięty korektor i soczewka główna.
 13. Pętla Łabędzia znany i popularny obiekt letniego nieba, wiec nie będę się rozpisywał. Jest to kolejny obiekt sfotografowany zestawem do szerszych kadrów . Czyli TS65Q po korektach optycznych z Canonem 5d MarkII (mod) 35x300 / QHY5 Pro / RPI3 Ekos, APP, PS CS3
 14. Ja korzystałem parę razy z wewnętrznego modułu w Ekosie. Niestety sesje kończyły sie w innym miejscu :-) PHD2 to pewniak, niestety bez ditheringu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.