Jump to content

Nowok76

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,272
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Nowok76 last won the day on January 30

Nowok76 had the most liked content!

Community Reputation

1,855 Excellent

About Nowok76

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 03/28/1976

Kontakt

 • Strona WWW
  www.astrobudka.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Katowice
 • Sprzęt astronomiczny
  www.astrobudka.pl

Recent Profile Visitors

4,437 profile views
 1. Aplikacji nie ma...ale kto wie ?? :-) Możesz to robić za pomocą tabletu, poprzez www.
 2. Cydze chwalicie swego nie znacie. Już dawno temu, bodaj że cztery lata temu, Radek Kaczorek tworząc AstroberrySerwer korzystał z takiego rozwiązania. Ja i wiele innych użytkowników INDI z powodzeniem też korzystam z RPI3 na ASerwer.
 3. Nowok76

  M 27

  Ja to w ogóle zdjęcia Hamala traktuje jako odrębny dział astrofotografii. Jest astrofotografia na szeroko, pocztówkowa, aivkowanie i Hamal. Technika prototypowa, oryginalna. Nic tylko opatentować stackowanie stacków. Dla mnie absolutny TOP w amatorskiej astrofotografii.
 4. Nowok76

  M 27

  Świetna fota. Metoda godna podziwu i gratuluję wytrwałości :-)
 5. Czyli w niektórych kamerach wystarczy aktualizacja softu :-)
 6. Pięknie połączone Ha z OIII. Chętnie poznałbym technikę obróbki :-)
 7. Dawno nie widziałem tak dobrego zdjęcia z Canona :-)
 8. O to chodziło. Robiłeś Selective Mask ?
 9. Odwrotnie. Główna obróbka Pix. Kosmetyka GIMP
 10. Właśnie zależy mi żeby odciąć się od PSa. Ewentualnie lekka kosmetyka w Gimpie. Ale główna obróbka w Pixie. Jeżeli okaże się że tak się nie da, to przynajmniej będę wiedział na czym stoję.
 11. W związku z toczącą się rozmową na temat Pixa postanowiłem założyć nowy wątek. Jako że jestem wieloletnim użytkownikiem Photoshopa i zwolennikiem Linuxa, problematyczne do mnie stało się notoryczne przeskakiwanie pomiędzy Ubuntu i VirtualBoxem. Więc pomyślałem że przesiądę się na Pixa . W Wątku założonym przez Jesiona napisałem jaki mam problem z tym programem. Dzięki uprzejmości forumowego kolegi dostałem pozwolenie na udostępnienie jego materiału do testów. Ale o co mi chodzi...? Chciałbym szanowni forumowicze, prosić was o obrobienie materiału w PIXIE w taki sposób, żeby uzyskać kolorystykę palety HST jak na zdjęciu nr.1 Plik HST_Pix jest połączeniem kanałów Ha,OIII i SII metodą Channel Combination. Proszę nie zwracać uwagi na brak detalu i gwiazd. Tutaj chodzi mi o paletę barw. Jeżeli ktoś z Was zbliży się do "mojej" kolorystyki HST będzie to oznaczać że się mylę i że to kwestia znajomości zasad obróbki w PixInsight. https://drive.google.com/drive/folders/1dOECyAJd5ogcGMewOgy-JYiyhbJ4VGi2?usp=sharing Chodzi mi o taką kolorystykę:
 12. Tak zautomatyzowaną procedurę bez problemu robi APP :-) Druga sprawa to dla mnie interfejs jest mega przejrzysty, w przeciwieństwie do Maxima.
 13. Ja testuję linuxową wersję Pixa na kompie z 16GB RAMu. Śmiga bez problemu.
 14. Zgodzę się w 100% Jednak używając Color Mask nie mogłem uzyskać pasującej mi kolorystyki HST. W PSie bez problemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.