Skocz do zawartości

Lornetka astro z tych 5


Kreescher

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od dłuższego czasu szukam lornetki do nieba w sensownej cenie i z sensowną jakością.

Wybór ograniczyłem do poniższych

Nikon Action VII 7 lub 10x50 za 300 zł

DO Silver 7 lub 10x50 za 330/360

Skymaster 15x70 za 400

 

Lub z droższej półki Nikona EX lub Titanium np 8x56.

 

 

Pierwsze pytanie czy ja jako laik dostrzegę różnice w tych lornetkach która może kosztować nawet 400 złoty (ta różnica :) )?

 

 

I drugie: Czy dobrze myślę, że do max 400 złoty najlepsza bedzie Nikon VII (tyłko czy 7 czy 10x50), a Skymasterem będzie cięzko z ręki - nie mam statywu.

 

Pozdrawiam i proszę nie odsyłać do innych tematów bo już siedze w nich od kilku dni non stop i opinie są różne.

Edytowane przez Kreescher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Cenzura: Założyłeś identyczny temat na optyczne.pl

 

Załóżmy, że tam w dyskusji wyjdzie, że lepiej kupić Nikona, a tutaj ustalimy, że jednak Skymastera. I co przez to osiągniesz?

:komputer:

 

Zaraz Skymacho2 zasugeruje Ci Nikona Action VII, bo jest on gorącym zwolennikiem tej lornetki. Ja natomiast odpiszę, że zdecydowanie wolę Silvera. Powtarzaliśmy to już dziesiątki razy. Od ostatniej takiej dyskusji nie upłynęło wystarczająco wiele czasu, by coś się w rzeczonym temacie zmieniło.

 

Możemy oczywiście zrobić ankietę pt.: którą z popularnych lornetek w przedziale cenowym do 500 zł. byś kupił(a)? I jeszcze: którą z popularnych lornetek w przedziale cenowym 500-1000 zł. byś kupił(a)?

Nic w ten sposób jednak nie osiągniemy, bo będzie to li tylko czczy ranking popularności. To, że jakaś lornetka zwycięży w plebiscycie, wcale nie będzie oznaczać, że jest najlepsza - po prostu będzie najpopularniejsza. Nikt z nas nie dysponuje pełnią informacji, wiedzy, anie też nie mógł porównać wszystkich tych lornetek obok siebie, w identycznych warunkach obserwacyjnych. Nie mówiąc nawet o powtarzalności jakościowej poszczególnych egzemplarzy. Ale nawet gdybyśmy mogli wskazać tą bezapelacyjnie najlepszą...

Szkopuł nie w tym, która jest najlepsza, ale która jest najlepsza dla Ciebie - która dobrze Ci będzie leżeć przy oku, będzie miała najodpowiedniejsze muszle oczne, ER, wagę, dopasowanie do rozmiarów dłoni, źrenice wyjściową. Jednych wkurza dystorsja, innych nieostrość przy brzegu pola, innych zażółcony obraz...

 

Pozdrawiam i proszę nie odsyłać do innych tematów bo już siedze w nich od kilku dni non stop i opinie są różne.

 

Ależ sobie to mądrze wymyśliłeś. Tu na forum są przeważnie opinie, a nie profesjonalne testy. Te znajdziesz na optyczne.pl Aha... Opinie są różne. Przywyknij do tego. Tak już jest zbudowany świat. Równie dobrze można spytać: czy lepszy jest podatek liniowy czy progresywny? I co? O zaletach pierwszego i wadach drugiego (oraz vice versa) napisano opasłe tomy, najwyższej światowej klasy ekonomiści zapełnili nimi całe biblioteki. Niestety, spory trwają nadal i nie da rady jednoznacznie wskazać właściwej opcji. Możemy jedynie przypuszczać jak dane rozwiązanie spisze się w określonych warunkach, a także analizować przypadki historyczne. Każdy student ekonomii może zakrzyknąć - chcę wiedzieć! Powiedzcie mi jasno i nie odsyłajcie do tych książek "bo już siedzę w nich od kilki dni non stop i opinie są różne".

 

Sorry - nie tędy droga.

 

Wracaj do książek

 

 

EDYTA:

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości:

http://forum.optyczn...p=153461#153461

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już dostałem odpowiedź na moje pytania więc wątek można zamknąć.

Wybór to oczywiście Nikon :]

Przepraszam za bardzo naganną rzecz, którą jest pytania się o zakup lornetki na kilku forach. Chyba nie doczytałem regulaminu czy po prostu złamałem nie pisaną netykietę z którą jako nowy nie jestem zapoznany.

Pozdrawiam!

 

Ps prośbę moją bardziej kierowałem do użytkowników którzy korzystali z tych lornetek a nie tylko z 1.

Edytowane przez Kreescher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.