Skocz do zawartości

Celestron Firstscope 114/900


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przyszedł czas by rozstać się z moim pierwszym teleskopem - Celestronem Firstscope 114/900. Od pewnego czasu stoi nieużywany więc niech posłuży komuś innemu.

Generalnie bardzo dobry sprzęt na "mój pierwszy teleskop".

Montaż EQ-2 jest wystarczający do powiększeń rzędu 150-200x (dodatkowo pokasowałem w nim wszelkie luzy także jest teraz git) aczkolwiek przy takim powerze potrafi już nieźle kołysać

zwłaszcza podczas wietrznej pogody.

Garść danych technicznych i recenzja jest tu: http://astro-forum.o...?showtopic=7132

Optyka czysta i w dobrym stanie.

 

W zestawie:

- tuba optyczna Celestron Firstscope 114/900

- montaż EQ-2 na aluminiowym trójnogu

- napęd w jednej osi do montażu EQ-2 z pilotem

- szukacz Star Pointer

 

Dzięki napędowi obserwacje są o wiele wygodniejsze bo obiekt pozostaje w okularze (po dość dokładnym ustawieniu na polarną) i nie trzeba ciągle "macać" mikroruchów.

 

No i cena (myślę, że atrakcyjna): 380zł za komplet. Preferuję odbiór osobisty ale jeśli ktoś będzie chciał wysyłkę to nie powinno być problemu (mam oryginalne kartony). Tylko koszty wysyłki będą niestety wysokie - około 50zł bo całość waży gdzieś 15-20kg.

 

Uwaga: Tylko przelew. Nie przyjmuję rezerwacji. Wysyłka na koszt i ryzyko kupującego (nie biorę odpowiedzialności za firmy przewozowe).

Celestron 1.jpg Celestron 2.jpg Celestron 3.jpg

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.