Skocz do zawartości

Astrozlocik-Olsztyn 2009


Gość trus992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Organizujemy astrozlocik pod Olsztynem.Ci, którzy są z okolic Olsztyna jak najbardziej zapraszamy!

Miejsce i czas napisze w swoim czasie.Na pewno niedługo :)

Kto chętny? Niech pisze.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Terminu jeszcze brak ale miejsce jest! Poligon pod wieżą telewizyjną w Olsztynie na Nagórkach, czekamy na chetne osoby, brakuje osób ze sprzętem, zapraszamy wszytskich chetnych z okolic i Olsztyna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, zbieramy chętnych bardzo chętnie, zapraszamy. Otóż jestesmy po rozmowie z panem z olsztyńskiego obserwatorium który to zaszczyci nas swoją obecnościa i ogromną wiedzą :D mam nadzieję się podzieli.

Spotkanie odbędzie się w połowie stycznia w weekend w miejscu wcześniej ustalonym-pisałam wyżej lub u obecnej wpis wyżej Beci, która zaoferowała wspaniałe miejsce w swojejje miejsccowości. Plan jest taki że wspólnie wyjezdzamy spod wiezy obserwatorium. wiele osób jest zmotoryzpowanych więc problemu nie będzie.

Najświeższe wiadomości będę umieszczać w tym wątku.

 

Wiadomości zaczerpnąłem z sąsiedniego forum astronomia.pl

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem podjąć temat olsztyńskiego Poligonu.

 

A mianowicie czy koś z Was próbował obserwować spod okolic poligonu - wieży tv, jeśli tak to proszę podać jakieś szczegóły i podzielić się wrażeniami.

zastanawiam się nad zaświetleniem jakie tam występuje,a poza tym położenie i bliskość tej lokalizacji bardzo mi odpowiada. :rolleyes:

pozdrawiam..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Jestem bardzo początkującym astro amatorem niedawno kupiłem sk 1309 eq2 i szczerze powiem że mam problem z poprawnym ustawieniem go i odnajdywaniem obiektów.

Mieszkam w Augustowie ale nie mogę nikogo odnaleźć w okolicy więc TAK !!!

Piszę się na zlot Ja + moja narzeczona.

 

Czekam na dalsze instrukcje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko pogoda na to pozwoli, to wybiore sie na mały rekonesans pod olsztynska wieze, no coż jak sam nie zobacze to sie nie przekonam, co do warunkow jakie tam panuja. Pozatym, podjade jeszcze do podolsztynskiej Rusi, ktora ma ok 170 m nad poziomem morza, co pozostawia mgle poza zasiegiem , nie mowiac o łunie świetlnej :), tyklo tam chyba nie ma utwardzonego podjazdu . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,są oficjalne wiadomości z naszego spotkania.

Termin spotkania 16 stycznia godzina 18:30 (sobota).

Miejsce: wieża tv Olsztyn lub w miejscowości pod Olsztynem koło Beci (ok.20 min. jazdy).

plusy i minusy:

-w Olsztynie blisko pewnie dla większości (plus)

-może być zbyt jasno (minus)

-niebo czarne jak smoła (plus)

 

Reasumując,spotkanie odbędzie się o 18:30 pod wieżą obserwatorium olsztyńskiego, około godziny 19:00 odjazd w miejsce obserwacji.Oczywiście,jeśli niebo będzie zachmurzone zlot jest przełożony ( NIE ODWOŁANY!),na inny termin który także ustalimy.Jeśli nasz zlot dojdzie do skutku to wówczas planujemy również następne i w różnych miejscach.

Spotkania będą się odbywały cyklicznie,co jakiś czas.

 

Bardzo wszystkich zapraszam!

 

Gorąco pozdrawiam.

 

trus992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Spotkanie 16.01.2010 udało się i mieliśmy ogromne szczęście - bo na 2h przed obserwacjami rozwiały się chmury, i na 2h po obserwacjach pojawiły się znów.

Było bardzo zimno ale za to niebo w miejscu gdzie obserwowaliśmy było znakomite. Obserwacje przeprowadzaliśmy poza Olsztynem.

Spotkanie zaowocowało zawiązaniem się Olsztyńskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii "Albireo".

13 lutego planujemy kolejne spotkanie i kolejne obserwacje o ile pogoda pozwoli.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem otma.olsztyn.pl

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne obserwacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.