Skocz do zawartości

Virtual Moon Atlas v.5


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

ukazała się właśnie nowa wersja VMA.

 

double_window_uk.jpg

 

Po 1,5 roku od ukazania się poprzedniej wersji, sporo zmian; odświeżony interface, wyświetlanie dynamicznego terminatora, nowe tekstury w wysokiej rozdzielczości w rozdzielczości nawet 250m/pixel z danych zebranych przez Lunar Orbiters i sondę Kaguya, virtualny przelot nad powierzchnią, całe mnóstwo nowych zdjęć, baz danych i dokumentów

do pobrania akurat pod choinkę :santa: na stronie autorskiej programu: http://ap-i.net/avl/en/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest OK, ale u mnie nie wszystko działa poprawnie. Ściągnąłem wszystko co było dostępne (w sumie ponad 750 MB), wszystko zainstalowałem, ale nie wyświetla mi opcji Pictures (czy jakoś tak, 4 ikonka od prawej - taka z aparatem). Wyświetla błąd. Próbowałem instalować ponownie, ale nic to nie dało. Macie pomysł jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest OK, ale u mnie nie wszystko działa poprawnie. Ściągnąłem wszystko co było dostępne (w sumie ponad 750 MB), wszystko zainstalowałem, ale nie wyświetla mi opcji Pictures (czy jakoś tak, 4 ikonka od prawej - taka z aparatem). Wyświetla błąd. Próbowałem instalować ponownie, ale nic to nie dało. Macie pomysł jak to rozwiązać?

 

Sprawdź czy ściągnąłeś odpowiednią wersję programową (Windows,Linux czy Mac) plików ze zdjęciami. Pliki muszą być zapisane w tym samym miejscu co program VMA. Muszą być zainstalowane (każdy oddzielnie). Komputer zrestartuj.

W programie VMA - otwórz okno konfiguracja (drugie od lewej), zakładka "images" wpisz w okienko ilość zdjęć wyświetlanych jednorazowo - max 10, optimum do 5, niżej w rozwiniętej liście zaznacz pole "CLA".

Powinno działać.

 

Pozdrawiam:

 

PS.Jest polska wersja instrukcji obsługi tego programu (86 str. ok.19MB). Dla zainteresowanych kontakt na PW.

Edytowane przez Rodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wersję (wszystko pod Win), zdjęcia są także w tym samym miejscu co VMA; problem pojawia się już podczas konfiguracji - nie mogę wybrać ilości zdjęć (na zakładce "Images") - po prostu nie ma takiej opcji (wiem jak ma to wyglądać, widziałem na screenach z programu).

Już trochę rozwiązałem ten problem: podmieniłem aplikację "photlun" z wersji VMA 4. Teraz działa, chociaż nadal nie mogę wybrać ilości wyświetlanych jednorazowo zdjęć; ale działa :D Będę jeszcze kombinował - program jest na prawdę warty uwagi.

Rodan - dzięki za próbę pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chciałbym prosić szanownych kolegów o pomoc z VMA.

Otóż mam starszego kompa na którym ver VMA 5.1 dosyć wolno chodzi.

Bdb chodzi natomiast wersja na starsze kompy czyli 3.5c i właśnie tej chciałbym używać. Problem jednak tkwi w tym że aktualna tekstura LOPAM nie działa w tej starej wersji.

 

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem ?

Może trzeba odpowiednio przekonwertować pliki i foldery LOPAM z v.5.1 i będzie grało ?

 

Na serwerze http://sourceforge.net/projects/virtualmoon/files jest cała lista dostepnych plików do VMA. Niestety starych wersji tekstur nie ma. Można tylko sobie ściągnąć wersję PRO która jest masakrycznie wielka jak dla moich możliwości ściągnięcia. W tej wersji PRO napewno jest ta tekstura której szukam. Napewno warto byłoby ją udostepnić na jakimś serwerze publicznym aby osoby korzystające z VMA 3.5c mogli się cieszyć pełnią funkcjonalności tego świetnego programu.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś umie uruchomić funkcje dynamicznego rysowania terminatora Kaguya w VMA 5.1 ?

 

W screenshotach jest ta funkcja: http://www.ap-i.net/avl/en/screenshot/start

Opisywana jako:

--------------------------------------------

Dynamic shadows on terminator\\ with "Kaguya" DEM datas and "Full screen" mode

THIS IS A COMPUTER GENERATED PICTURE AN NOT A TELESCOPE PICTURE !

--------------------------------------------

 

U Mnie wcale tak to nie wygląda jak w tym linku, bo poprostu trzeba tę mapę Kaguya jakoś włączyć, ale jak ? Działa to u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie używa VMA 5.1 i nie może wyjaśnić mojego problemu ?

A może większość z Was nawet nie wie jak ta funkcja działa w VMA.

To nie jest wcale takie oczywiste. Dynamiczne rysowanie terminatora samo się nie włącza zaraz po instalacji.

 

Sobie poczytajcie tu: http://www.ap-i.net/avl/doc/UK_Doc.html#phaseframe

 

Ja z tego zrozumiałem że w programie musi być opcja "Dynamic shadows" do zaznaczenia. W okienku Textures. Ma Ktoś coś takiego ?

 

Pomóżcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.