Skocz do zawartości

Obserwatorium na stryszku budynku gospodarczego


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

ten ostatni pomysł - no to tak byś sobie narobił większych problemów ze śniegiem, zapewne pamiętasz jeszcze ostatnią zimę, a zobacz w ten sposób ten dach obserwatorium, musiałby przejąć by część opadów z dachu tego większego budynku, a w pozostałej części musiałby robić za gilotynę do zwisających sopli reszty okapu, chyba że zrobiłbyś orynnowanie dachu budynku gospodarczego, przejmujące całą wodę z dachu tego budynku, no tylko to znowu inwestowanie w budynek gospodarczy a nie w obserwatorium, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Znów porażka  :compress: Chyba najmniej generujące koszty są projekty z postów 12 i 14 niestety obydwa wiążą się z ewentualnym odśnieżaniem dachu zimą. Wydaje mi sie jednak, że takie odśnieżanie zajmie i tak sporo mniej czasu niż każdorazowe rozstawienie i później składanie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie poddawaj się, trzeba walczyć do końca ;)

 

wtw_obs.PNG

tak by to mogło wyglądać w najprostszej opcji

jak sam zobaczysz to i tak już niezła rzeźba się zrobiła,

nie sposób tego poprawnie zwymiarować i tak większość trzeba będzie docinać,

pasować pod wymiar na miejscu, a to tylko schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas, stokrotne dzięki. Super to wygląda, teraz muszę Twój plan wdrożyć i wykonać. W sobotę będę mógł zrobić kilka fotek od wewnątrz i zwymiaruję wnętrze. Poddać to się tak łatwo nie poddam, co najwyżej fundusze mogą mnie jakoś hamować, ale myślę, że dam radę. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mała aktualizacja danych, nie wiem czy coś zmieni, pewnie nie ale i tak napiszę. W stropie jako konstrukcja zalane są dwuteowniki co jakieś 110 cm tak jak na zdjęciu poniżej. Krokwie na których leży dach wyglądają na dość solidne, przekrój jakieś 21x10 cm. W międzyczasie powstała jeszcze jedna opcja tzn. dach będzie się przesuwał tak jak na projekcie Sumasa tyle że w całości, czyli obydwie szyny oparte byłyby na murach budynku. Co Wy na to, szczególnie prosiłbym Sumasa o komentarz.

strop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet lepiej, bo to taka polska "modyfikacja" stropu Kleina (że zamiast cegieł na zaprawie, stosowano beton), bylebyś tylko nie naruszył przekroju tych stalowych belek, to beton możesz wycinać dowolnie pomiędzy belkami, a o opcji przesuwania dachu po całej rozpiętości to raczej zapomnij, za duża rozpiętość, za duże ugięcia, taka rozpiętość wymagałaby już solidnej konstrukcji nośnej dachu i zamiast lekkiej suwanej klapy, wyszłaby ciężka suwnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam kolejny dylemat dotyczący tym razem piera. W budynku, w którym planuje zrobienie obserwatorium będzie wylana szlichta, jak się domyślam nie powinna się ona stykać z pierem i jego fundamentem. Pytanie jest następujące, czy jeżeli posadzka będzie związana z pierem to będzie ona miała duży wpływ na przenoszenie drgań, w budynku nikt nie będzie przebywał podczas nocnych sesji oprócz mnie? Czym ewentualnie można odizolować posadzkę od piera tak jednocześnie uniemożliwić przeróżnym gryzoniom przedostanie się do środka przez taką izolację. Poniżej obrazek na którym na czerwono zaznaczyłem newralgiczne miejsce.

Pier + fundament1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.