Skocz do zawartości

Nowy sterownik grzałek


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Tym razem rozszerzona wersja poprzedniego sterownika grzałek. Przy projektowaniu sterownika wzorowałem się na opisie sterownika firmy Kendrick'a. Cechy mojego sterownika:

 

-Regulacja mocy grzania od 0% do 100%,

-Sygnalizacja za pomocą diod led aktualnie ustawionej mocy grzania niezależnie dla dwóch kanałów,

-Maksymalny prąd na kanał do 5A,

-Gniazda pasujące to wtyczek takich jak stosowane w popularnych zasilaczach sieciowych, oraz montażach (CG5-GT) - 2.1/5.5mm,

-Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją (ważne w przypadku stosowania np z akumulatorem żelowym),

-Sterownie mocą grzałek za pomocą modulacji PWM,

-4 wyjścia, po dwa na każdy kanał sterownika,

-Automatyczne wyłączenie zasilania i sygnalizacja diodą LED w przypadku spadku napięcia zasilania poniżej 10V,

-Sterowanie za pomocą tranzystorów MOSFET posiadających znikomą rezystancję - brak spadków napięć w sterowniku, a tym samym nagrzewania się sterownika,

-Sterownik przystosowany do napięcia zasilania 12V.

 

Cena sterownika to 60zł.

 

sterownik.jpg

 

Do sterownika mogę wykonać grzałki do czegokolwiek, szukacze, lustra główne, lusterka wtórne, obiektywy, refraktory, obiektywy, okulary...

 

grz1.JPG

grz2.JPG

Edytowane przez kkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.