Skocz do zawartości

Sprzedam- Synta 12" - Modyfikowana - PILNIE!


tomero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Zainteresowanych

 

Niestety :( jestem zmuszony odsprzedać Teleskop Sky Watcher Synta 12"

Zestaw zawiera wszystko co przysłał sklep :

 

-Lustro 12" (315mm)

-Tubus z wyciągiem Cryford 2" i szukaczem 9X50

-Dobson łożyskowany.

-Komplet okularów 1.25" (Plossl 26mm,Super Plossl 10mm 52*)

-Redukcja 2"->1.25"

-Opakowanie

 

Wszystkie pozostałe parametry i informacje na temat tego sprzętu dostępne są w sieci więc nie będę ich tu zamieszczał.

Napiszę natomiast co zmodyfikowałem w zestawie.

Idea, którą się kierowałem podczas modyfikacji , to przystosowanie Synti do astrofoto na Platformie jak również wizual na Dobsonie z systemem GoTo (Procesor Sygnału L.Jędrzejewskiego + moje napędy).

Tubus otrzymał "bafle przeciwodblaskowe" (wg.wyliczeń NEWTWIN) oraz został wyczerniony od wewnątrz materiałem Flock.

Lustro wtórne posiada grzałkę(2W 12V), a główne wentylator 12V. Do sterowania grzałką , wentylatorem oraz dodatkowymi grzałkami na okulary i szukacz dodaję elektroniczny DewControl (home made wg. projektu Bobsiego).

Dobson został ułożyskowany w horyzoncie (oś azymutu-orginalne łożysko szpilkowe) ,oraz dodałem własnej konstrukcji napędy w horyzoncie i azymucie.

W połączeniu z elektroniką p. L.Jędzrzejewskiego GoTo i prowadzenie działa bez zastrzeżeń , choć wymaga jeszcze drobnego ATM'u .

 

Niestety , elektronika (Procesor sygnału-astropilot + sterownik 128)o której piszę ,nie wchodzi w skład sprzedawanego zestawu , lecz można ją nabyć u autora L.J. wg. własnych potrzeb .

Same napędy są zainstalowane , aczkolwiek silniki krokowe zaadaptowałem do CG5.

Są to silniki krokowe kupione u krajowego sprzedawcy(w ciągłej ofercie), tak więc nie będzie problemu ze skompletowaniem mechaniki.

 

Szukacz wyposażyłem w dodatkowy Odrośnik , który to też jest wyczerniony Flock'iem.

Do tubusu zamontowany wygodny uchwyt pozwalający prowadzić ręcznie instrument.

Wyciąg Cryforda pracuje idealnie (jak na swoją klasę) i też został wyczerniony Flock'iem.

Lusterko Wtórne oraz Lustro Główne w stanie dobrym , choć u bardziej wymagających może budzić małe zastrzeżenia (lustra nie utwardzane , noszą znikome ślady mycia), przy obserwcjach wizualnych bez znaczenia.

 

Aktualnie , zestaw zmagazynowany jest w suchym pomieszczeniu , tubus z lustrem w kartonie gotowy do transportu.

 

 

Cena 2500 pln do negocjacji.Odbiór osobisty lub Kurier (koszt dost. ok.100pln)

Więcej info tel 501568982 ,E-mail lub PW

IMGP5079_resize.JPG

IMGP5083_resize.JPG

IMGP5090_resize.JPG

IMGP5084_resize.JPG

IMGP5089_resize.JPG

IMGP5101_resize.JPG

IMGP5111_resize.JPG

DewControl_resize.jpg

Edytowane przez tomero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.